Viedoklis: "Warriors" fokuss - aizsardzība. Bez Biedriņa?
Kīta Smārta atbrīvošana no galvenā trenera amata ir tikai pirmais darbiņš Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) kluba Goldensteitas "Warriors" ģenerālmenedžera Lerija Railija darāmo lietu sarakstā. Tās jāpaveic līdz nākamās sezonas sākumam, pareizāk - līdz brīdim, kad komandai jāsāk tai gatavoties.
Desmit izcīnītas uzvaras vairāk nekā Donam Nelsonam viņa pēdējā gadā basketbolā neglāba Kītu Smārtu no līdzīga likteņa kā veco vīru Nelliju - atbrīvošana no darba. Tiesa, atšķirībā no Donalda Arvīda Kīts noteikti turpinās aktīvās gaitas trenera arodā, tikai nu jau citā organizācijā, kas zina, iespējams, arī citā ampluā. Smārta atbrīvošana nozīmēja arī starta šāvienu jauna galvenā trenera meklēšanas stafetei, kurā pirmais distancē dosies tieši Railijs, lai pēcāk nodotu kociņu ar savām kandidatūrām klubā augstāk stāvošām amatpersonām.
Tomēr tas nav vienīgais Railija uzdevums. Ģenerālmenedžeris ir apņēmības pilns veikt pilnu revīziju, sākot ar tehniskajiem darbiniekiem un beidzot ar "otrajiem" treneriem. Kāds jau darbu saglabās, taču, kurš konkrēti - pagaidām netiek atklāts, jo arī paši varoņi par to nav informēti. Kas attiecas uz komandas sastāva aprisēm, Railijs iezīmējis skices - vajadzīgs centrs, kāds augumā padevies aizsargs un arī spēlētājs, kurš varētu pastiprināt spēli no maiņas. Latviju, protams, visvairāk interesē pirmā nosauktā pozīcija - centrs. Ja Railijs gribēs sameklēt sev pamata piecinieka centru, viņam gribot negribot (drīzāk jau gribot) nāksies atteikties no Andra Biedriņa pakalpojumiem. Kurai komandai viņš mācēs iesmērēt Biedriņa deviņus miljonus, pretī saņemot kvalitatīvu preci - tas jau būs atkarīgs no Railija paša meistarības savā arodā.
Veidojot jaunu komandu, Railijs nonācis pie secinājuma, kuru, iespējams, gaidīja visi komandas līdzjutēji no Latvijas - jāsāk spēlēt arī aizsardzībā. Pie tam Railijs iespēju sākt spēlēt aizsardzībā redz bez Biedriņa - spēlētāja, kurš pie sava lielmiljonu līguma savulaik tika, tieši pateicoties darbībai savā laukuma galā. Kā to uztvers tie, kuri piepilda arēnu katrā mājas spēlē Oklendā, arī ir atklāts jautājums. Līdzšinējās sezonas likušas secināt, ka Oklendā mīl ātru un agresīvu basketbolu pie pretinieku groza, neviens īpaši neiespringst par rezultātiem - to apliecina pilnās halles un patīkamā atmosfēra katrā mājas spēlē, neskatoties uz to, kāda iepriekš bijusi zaudējumu sērija. Vai skatītājs būs gatavs arī nopietnākam basketbolam, ja nu Railijam tādu izdodas atvest uz pilsētu, rādīs nākamā sezona. Ja izklaide tiks upurēta rezultātu sasniegšanai, domājams, nevienam pretenziju nebūs, bet, ja rezultāti nemainīsies, taču spēle laukumā vairs nepriecēs aci, interese par komandu varbūt varētu samazināties...
Lai nu kā, Railijs sola izveidot play-off sastāvu. Aizvadītās sezonas modelis tāds neesot bijis, tātad vaina ne tikai trenerī Smārtā, bet arī pašā Railijā, ko gan šis kungs īpaši nekad nav slēpis un mēģinājis attaisnoties. Tas savukārt liecina, ka kluba īpašnieku uzticības kredīts Railijam ir pietiekams un ne tuvu nav sevi izsmēlis. Railijs saprot, ka visiem patīk ātra un dinamiska spēle, arī viņam pašam, taču, lai sasniegtu rezultātu, jāsāk koncentrēties uz spēli arī savā laukuma galā. Starpsezonā ģenerālmenedžeris jaunos spēlētājus meklēs ne tikai pēc viņu uzbrukuma kvalitātēm, bet arī darbības aizsardzībā. "Tas nenozīmē, ka mums ir vajadzīgs treneris-aizsardzības guru," "Warriors" spēles stila piekritējus mazliet nomierina Railijs, tai pat laikā paturot prātā iepriekš rakstīto - aizsardzībai IR jāuzlabojas.
Pavisam izmainīt līdzšinējo spēles stilu Railijam neizdosies, ja vien viņš nav gatavs atbrīvoties no savām lielākajām zvaigznēm - Monta Elisa un Stefana Karija. Abi jaunekļi uzauguši vidē, kurā uzsvars vienmēr bijis uz spēli uzbrukumā - tas attiecas ne tikai uz vidusskolu, bet arī pirmajiem soļiem NBA, kad pie ruļļiem bija Nelsons, kurš veda komandu pa saviem ceļiem un ierādīja groza bumbas mākslu savā izpratnē. Vai Railijs ir gatavs tik drastiskiem soļiem? Diezin vai, taču nolikt abiem minētajiem blakus vairākus vīrus ar aizsardzības basketbola pieredzi noteikti būtu svētīgi.
Atgriežoties pie Biedriņa tēmas, lūk - Džo Leikoba citāts: "Zinu, ka daži teiks - Smārts bija pelnījis vēl vienu gadu, jo viņam nebija pilnvērtīgs sastāvs, viņam nebija centra. Tur ir arī daļa patiesības, bet mēs tik un tā jutām, ka varam spēlēt labāk." Citēju vēlreiz: "Smārts bija pelnījis vēl vienu gadu, jo viņam nebija pilnvērtīgs sastāvs, viņam nebija centra." STOP! Šeit apstājamies un pēdējos trīs kluba īpašnieka Džo Leikoba vārdus katrs tagad var tulkot pa savam, bet jādomā, ka visi nonāksim pie viena secinājuma...
+4 [+] [-]
+7 [+] [-]
Nezinu, kas Andrim kaiš, var tikai spekulēt par vājo raksturu, vēlēšanos sevi pasaudzēt vai kādu trešo integrāli [piemēram, slikts treneris]. Tikai negribas visu vainu novelt uz viņu.
Tā komanda jau no laika gala ir bijusi kā melnais caurums garajiem spēlētājiem, pārsvarā visi gudrie laikus tinuši makšķeres.
-4 [+] [-]
NBA tadiem nav ko darit...
Vinu tur tur vel lielais ligums, a ta.... Good bye America.....
Coyote fly vinu laipni gaida....
+3 [+] [-]
[+] [-]
Varbūt Fīniksa, Portlenda, Dalasa un Hjūstona...
[+] [-]
+4 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Galvenais, lai AB tiek komandā, kur ne tikai viņa galvenais pienākums ir savākt bumbas, un pēc bumbas saņemšanas postā uzreiz to atdot rezultatīvajiem "saspēles vadītājiem", bet komandā, kurā arī viņam tiek dalītas piespēles, un tiek likts lielāks uzsvars uz viņu kā centru.
Jauki taču bija skatīties spēles B.Daviss elegantas piespēles dalīja mūsu centram