Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:135, Did:0, useCase: 3

Šķēle: "Bija domas, ka jāmet basketbols pie malas..."

Jānis Celmiņš

Šķēle: "Bija domas, ka jāmet basketbols pie malas..."
Armands Šķēle
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

"Esmu aizmirsis, kā ir regulāri trenēties, uzvarēt un zaudēt, neapšaubāmi šobrīd gribu spēlēt. Visas labās un sliktas emocijas, kas saistītas ar basketbolu, ir aizmirstas, nu būs jāsāk atcerēties," intervijā portālam Sportacentrs.com atzīst Armands Šķēle, kurš aizvadītajā nedēļā parakstīja līgumu ar Ukrainas Superlīgas klubu Zaporožjes "Ferro/ZNTU".

Šķēles pēdējā darba vieta bija "Ventspils" klubs, kuram viņš pievienojās aizvadītā gada martā un noslēdza līgumu līdz aizvadītās sezonas beigām. Pirms tam Šķēle spēlēja Neapoles "Martos" komandā, kuru vēlāk pameta, jo tai radās finansiālas problēmas. Laukumā basketbolists nav devies jau kopš pagājušā gada pavasara, kad kopā ar "Ventspils" komandu izcīnīja Latvijas čempionāta bronzas godalgas. Sarunā ar portālu Sportacentrs.com Armands atzīst, ka dažbrīd radies iespaids vairs nedomāt par basketbolu un sākt darīt ko citu.

Kā uzturēji sevi formā, kamēr biji bez komandas?
Pa retam trenējos kopā ar "Latvijas Universitāti" un centos uzturēt sevi formā. Teicamā formā noteikti neesmu, bet domāju, ka viss būs kārtībā. Ja diezgan ātri atguvos pēc meningīta, pēc tam, kad knapi varēju paiet, tad nedomāju, ka tagad vajadzētu būt lielām problēmām. Labi, ka vismaz kāds dod iespēju, pastrādāšu individuāli un viss būs labi. Grūti, protams, būs, bet centīšos darīt visu, lai iegūtu iespējami labu sportisko formu. Ar "Latvijas Universitāti" sāku trenēties īsi pirms jaunā gada, kad parādījās nopietnāka interese no vairākiem klubiem. Pirms tam strādāju trenažieru zālē, peldēju, skrēju. No pēdējiem 12 mēnešiem esmu spēlējis tikai divus – "Ventspilī". Ceru, ka nu viss pavērsīsies uz labo pusi.

Šobrīd noteikti esi izsalcis pēc basketbola.
Jā, ir aizmirsts, kā ir regulāri trenēties, uzvarēt un zaudēt, neapšaubāmi šobrīd gribu spēlēt. Visas labās un sliktas emocijas, kas saistītas ar basketbolu ir aizmirstas, nu būs jāsāk atcerēties, kā tas ir. Jācer, ka ar veselību viss būs labi, tas ir pats galvenais. Šobrīd viss ir ok un ļoti ceru, ka tā arī būs.

Nebija uznākusi depresija, dzīvojot bez basketbola?
Protams, bija! Dažbrīd jau radās doma, ka jāmet basketbols pie malas un jāsāk domāt par kaut kā cita darīšanu. Izlasē nespēlēju. Cerēju, ka jau rudenī man būs komanda un laicīgi varēšu sākt gatavoties sezonai, taču atkal nekā.

Cik zinu, tad piedāvājumi bija arī iepriekš.
Bija, bija. Serbijas "Red Star" klubs jau bija atsūtījis gatavu līgumu, taču ar mani vienmēr notiek visādi brīnumi... (iesmejas). Šobrīd līgums ir parakstīts un pirmdien došos prom. Bija piedāvājumi arī no citiem klubiem Eiropā, taču pēdējā brīdī vienmēr kaut kas pajuka.

Bija piedāvājumi arī no Latvijas klubiem?
Kaut kāda interese bija visu laiku. Ļoti nopietni par mani interesējās VEF, taču beigās es kaut kam tur neesot paticis un viss pajuka. Līgums bija gatavs jau vasarā, arī pavisam nesen parādījās interese, taču atkal nekas nesanāca. Zinu tikai to, ka Kurtinaitis mani vēlējās redzēt komandā. Jautri…

Ko tu zini par "Ferro/ZNTU" komandu?
Zinu, ka tā ir ambicioza komanda, kura aizvadītajā sezonā izcīnīja Superlīgas kausu. Ukrainas basketbolam līdzi sekojis neesmu, bet pēdējā laikā sanāca pasekot.

Kādas ir tavas domas par spēlēšanu izlasē?
Es vienmēr esmu gribējis spēlēt izlasē. Jā, ir bijušas situācijas (kad izlasi vadīja Nenads Traikovičs – autors.), kad esmu vairāk padomājis par sevi un savu veselību, taču man vienmēr ir gribējies spēlēt izlasē. Zinu, ka Bagatskis vēlas redzēt mani izlasē. Vēl pāragri par to spriest, jāskatās kādā formā es būšu un kā man ies Ukrainā. Ja aicinās, noteikti neatteikšu.

Vai var teikt, ka tagad esi kļuvis nopietnāks un nedaudz nomierinājies?
Tā varētu teikt. Man viss acīmredzot nāca pārāk viegli un šādos gadījumos vienmēr gadās lietas, kas tevi nedaudz piebremzē. Pēc slimības esmu daudz ko pārdomājis, noteikti esmu kļuvis mierīgāks, nekā 18 gados.

Kādas tagad ir tavas attiecības ar dzelteno presi?
Pēdējā laikā cenšos nedot nekādas iespējas runāt par sevi. Vasarā vienreiz biju izgājis atpūsties līdz Vecrīgai no kā pēc tam tika izpūsts nezin kas. Rakstīja, ka Šķēle ar milzīgu rētu atkal izgājis sabiedrībā. Kas es tagad vairs neesmu cilvēks? Jau labu laiku nekur neesmu bijis un tāpat tiek atrastas vecas fotogrāfijas un atkal viss sākas no jauna. Tas, ka cilvēkam uztaisa operāciju un viņam tagad ir liela rēta uz galvas, taču nenozīmē, ka viņš nav cilvēks.

1 2 57 komentāri
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +29 [+] [-]

, 2011-01-11 10:23, pirms 11 gadiem
gaidam tevi Armand izlasee, veiksmi Ukrainaa

 +32 [+] [-]

, 2011-01-11 10:23, pirms 11 gadiem
Cik aprunāts, gan šā, gan tā, bet man personiski liels prieks, ka atkal varēs par Armandu dzirdēt pozitīvas lietas, uzvaras, punkti. Ceru, ka uzņems labu sportisko formu, un izlasē parādīs līdera cienīgu sniegumu, kādu, es domāju, mēs visu gaidīsim. Prieks, par optimismu viņa vārdos, veiksmi, mēs ar tevi!

 +17 [+] [-]

, 2011-01-11 10:26, pirms 11 gadiem
Laba ziņa! Ukrainas čempis nav zemē metams,ja jau stiprais Azovmash pat nav pirmajās vietās šobrīd.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +15 [+] [-]

, 2011-01-11 10:31, pirms 11 gadiem
Cuker Muker Kuku Mens rakstīja: Pirms tam strādāju trenažieru zālē, peldēju, skrēju. Cilāju sotaciņus, kamēr sāka peldēt, tad skrēju uz labierīcībām. Visu rudeni nokoda kungs. Tagad būs sportists.
Un kas tad tev par daļu! Cilvēks pelna naudu spēlējot basketbolu! Varbūt klosterī tagad jāiet!??

 +11 [+] [-]

, 2011-01-11 10:31, pirms 11 gadiem
ceru, ka viņš patišām ir mācījies no kļūdām un ja tā ir, tad rezultāti neizpaliks!

     [+] [-]

, 2011-01-11 10:32, pirms 11 gadiem
cilveks Tu esi !! Bet brinums kad kads klubs tevi panem pec tadas nopietnas slimibas !! Trenejien no sirds nevis tapec kad jatrenejas un tev par to maksa un tad vis bus labi!!

 +24 [+] [-]

, 2011-01-11 10:33, pirms 11 gadiem
Pēc pēdējam intervijām izklausās, ka Armands pēc vasaras notikumiem un slimības ir stipri mainījies! Par to prieks!
Lai veicas!

  +3 [+] [-]

, 2011-01-11 10:36, pirms 11 gadiem
Skudrinieks rakstīja: Kādā sakarā tu saki, ka Azovmaš ir "stiprais"? Kad viņš tāds ir bijis? Pagājšsezon 6.vieta Ukrainas Superlīgā (no 12 komandām).
Tikai playoffā viņi labi izvilka pēc tam.
Ja neskaita vairākus čempionu titulus pēc kārtas pirms tam... es domāju komandas komplektāciju un budžetu, kāda tā pēdējās
sezonas bijusi. Faktiski Eirolīgas līmenis.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2011-01-11 10:50, pirms 11 gadiem
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Ja neskaita vairākus čempionu titulus pēc kārtas pirms tam... es domāju komandas komplektāciju un budžetu, kāda tā pēdējās
sezonas bijusi. Faktiski Eirolīgas līmenis.
Tad peec tava teiktaa sanaak, ka , ja vefs Eiroliigaa speleetu, tad buutu vismaz Top-8, jo apspeleeja Azovmash!

 +13 [+] [-]

, 2011-01-11 10:58, pirms 11 gadiem
Atkal jau aģents vainīgs, ka Šķēle nepievienojās augstāka līmeņa klubam Red Stars?

  +4 [+] [-]

, 2011-01-11 10:59, pirms 11 gadiem
Lai džekam veicas!!!

  +3 [+] [-]

, 2011-01-11 11:13, pirms 11 gadiem
Armands mums no šitiem visiem tirliņiem ir un paliek vienīgais pozitīvais tēls lai ko arī sadarītu! Lai veicas!

  +6 [+] [-]

, 2011-01-11 11:31, pirms 11 gadiem
Beidzot kāda ziņa Par Šķēli, pie tam, visnotaļ laba ziņa !
Tāpat arī ceru, ka Šķele spēlēs izlasē!

  +2 [+] [-]

, 2011-01-11 11:31, pirms 11 gadiem
cerau ari Armandu redzet veel izlasee.

  +1 [+] [-]

, 2011-01-11 11:32, pirms 11 gadiem
Peleeciits rakstīja: Tad peec tava teiktaa sanaak, ka , ja vefs Eiroliigaa speleetu, tad buutu vismaz Top-8, jo apspeleeja Azovmash!
Nē, tā es neteicu, bet tu gribi teikt, ka vefiņš savā laukumā netiktu galā ar vācu, franču eirolīgas klubiem?

 +17 [+] [-]

, 2011-01-11 11:34, pirms 11 gadiem
Mums jau interesē vai ir palicis mierīgāks kā 25 gados nevis 18

  +2 [+] [-]

, 2011-01-11 11:41, pirms 11 gadiem
ne jau ar Šķēli brīnumi notiek, bet ar "aģentu" .. viņš tam Kalnītim no jaunības parādā vai??!

bet jocīgi, ka tik ilgi nespēlē, izmoka līgumu un tikai tagad saka "..pastrādāšu individuāli.." ok spēlēšana skaidrs, bet fizisko formu jau nu vajadzēja un varēja uzkačāt ..

  +2 [+] [-]

, 2011-01-11 11:58, pirms 11 gadiem
cerams chalis tiesaam visu sapratis un izspiediis no sevis maksimumu lai pasam un visiem pareejiem prieks,jo vinja speli,kad ir labaa formaa nu ir liela bauda veerot!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2011-01-11 12:40, pirms 11 gadiem
Pedejais_vacietis rakstīja: pateikties Rimi kompānijai par doto iespēju strādāt, jau nevarēja
aizver muti
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +4 [+] [-]

, 2011-01-11 12:47, pirms 11 gadiem
Man vienīgājam ienāca prātā "profesionāla" Kalnīša darba izpilde, lasot par klubu pēdējo mirkļu līguma nenoslēgšanu?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2011-01-11 12:58, pirms 11 gadiem
Nez kāds zin cik viņam gadu?

  +1 [+] [-]

, 2011-01-11 13:03, pirms 11 gadiem
Jēkabpils rakstīja: Nez kāds zin cik viņam gadu?
83 gads...

  +3 [+] [-]

, 2011-01-11 13:05, pirms 11 gadiem
Vai ir kas jauns? rakstīja: A kas tā par operāciju galvā?
Meningīta sakarā...

  +2 [+] [-]

, 2011-01-11 13:19, pirms 11 gadiem
MAINIJIES?Rudeni saskrejos ar to gailiti varenaja vecrigas pusijlaudžj.prasija cigareti.iedevu savas caines.regulari vnk nepipeju.saka nod irst,ka tirgu esmu pircis,nirgaties..paprasiju nu vai doma spelet.atbildeja,ka pohuj.vins atpusas.speles tikai izlase-PAR BRIVU,kaa uzsvera to.basketbolu,ka tad vairs nespelesot.taksh sto...dir sh ka zarina govs tas musu amuciits

     [+] [-]

, 2011-01-11 13:27, pirms 11 gadiem
Man prieks par Armandu,jo viņš ir viens no labākajiem latviešu basketbolistiem un labi, ka atgriezies lielajā sportā

  +7 [+] [-]

, 2011-01-11 13:38, pirms 11 gadiem
Es gan gribētu uzzināt kāpēc tik daudz līgumu tika atsūtīti, bet galā nekas? Un pat no labiem klubiem? Superaģents 007 visu nočakarēja vai kādas citas problēmas?
1 2 57 komentāri