Peiners: "Ja Vecvagaram ir ambīcijas, viņš var sekot Eiropas ceļam uz NBA"
Basketbola analītiķis Žanis Peiners intervijā "11LV" apspriedis "Valmiera Glass/ViA" galvenā trenera Kaspara Vecvagara darbu aizvadītajā sezonā un viņa nākotnes potenciālu.
Par Latvijas-Igaunijas līgas čempioniem aizvadītajā sezonā kļuva "Valmiera Glass/ViA", kas sezonas sākumā nebija starp galvenajiem favorītiem. Pēc triumfa pusfināla sērijā pār "VEF Rīga" komanda iekļuva finālā, kur ar 100:95 pārspēja regulārās sezonas līdervienību "Tartu Universitāti" un izcīnīja savu jau otro šīs sezonas titulu. Februārī valmierieši bija ieguvuši arī "Užavas kausu".
Valmieras klubs šo sapņu sezonu spēja realizēt Kaspara Vecvagara vadībā, kuram šī bija pirmā sezona komandas galvenā trenera amatā. 32 gadus vecajam trenerim tas bija pirmais galvenā trenera darbs karjerā, iepriekš vairākus gadus pavadot asistenta lomā.
Žanis Peiners, runājot par Vecvagara sniegumu savā pirmajā sezonā pie Valmieras stūres, slavē viņa darbu, kā arī norāda uz viņa pozitīvo raksturu un vērtīgo pieredzi Lietuvā.
"Visu cieņu Vecvagaram," slavē Peiners. "Man ļoti patika, kad viņš bija brīvprātīgais treneris Latvijas izlasē. Viņš nāca pie visiem un prasīja jautājumus, izglītojās, gribēja izzināt visu un bija ļoti pazemīgs. Papildus viņš ir strādājis ar tādiem treneriem kā Šarūnu Jasikēviču [Vecvagara treneris Kauņas ''Žalgiris''], no kura viņš, visticamāk, ir paņēmis pamatus savam trenera darbam – viņš no Lietuvas paņēma savu spēles modeli," norāda Peiners.
"Viņš kā pirmgadnieks treneris veiksmīgi nokomplektēja sastāvu, tāpat kā mēdz būt Lietuvā – ar mazāk leģionāriem. Ja Valmiera būtu paņēmusi septiņus amerikāņus, viņam būtu grūtāk. Ļoti liela iespēja, ka viņi katrs paļautos uz instinktiem. Bet ar šo komandu viņš varēja realizēt savu ideju un pārbaudīt savas iestrādnes. Šie džeki izpilda viņa ideju, un viņš var redzēt, vai tas strādā vai nestrādā – un mēs redzējām, ka strādā."
Runājot par Vecvagara potenciālu un nākotni kā trenerim, Peiners norāda, ka viņam būtu vērts apsvērt došanos uz Eiropu.
"Manuprāt, viņš var maukt tā, kā Tuomas Īsalo [Memfisas "Grizzlies" galvenais treneris], un uz NBA tikt. Īsalo Eiropā nostrādāja piecus gadus un kļuva par NBA komandas galveno treneri. Teorētiski tas būtu skaļi, bet nākamajā gadā viņam ar Valmieru vajadzētu parakstīties tikai tad, ja komanda spēlēs Čempionu līgā un ar lielāku budžetu. Ja viņam ir tāda vēlme kļūt par Īsalo, tad vajag ambīcijas," uzsver Peiners.
"Ne tik bieži viss sakrīt tik labi kā šogad. Nebūs tā, ka viņš paliks Valmierā piecus gadus un katru gadu uzvarēs. Jau nākamgad viņi var palikt septītie, pat ja viņš ir tikpat labs treneris kā šogad. Vienkārši kārtis var nesalikties kopā – viena trauma, un visa puzle var sabrukt. Viņam vajag šo brīdi izmantot, manuprāt."
"Pat ja viņš ir uzvarētājs, ne vienmēr visiem veicas. Mēs esam redzējuši, piemēram, Vasilis Spanulis [bijušais "Monaco" galvenais treneris] – it kā bija viss labi, bet mazliet bilanse nokrita, un viņu atlaida. Tā kā trenera karjerā ļoti ātri viss var mainīties, un, manuprāt, Vecvagaram vajag izmantot to, ka viņš tik labi nostartēja, un vai nu stumt Valmieru uz lielākām ambīcijām, vai arī doties uz ārzemēm."
+2 [+] [-]
lai vecais vispirms paņem kaut vienu lbl titulu
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
Un precizējot : latviešu valodā nav tāda vārda kā ambīcija, tā pat kā nav skumja vai dusma! Šie vārdi ir tikai daudzskaitlī - ambīcijas, skumjas, dusmas, utt.! 😉
[+] [-]
[+] [-]
Šķiet, ka tā tas arī turpināsies nākamos 60.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]