Riekstiņam varens "triple-double" pret savu pērnās sezonas komandu
"Ramirent" Nacionālās basketbola līgas ceturtdienas vakara spēlēs par atzīstamākā snieguma autoru var nosaukt "Grobiņas" spēlētāju Gustavu Riekstiņu, kurš Liepājas apriņķa kaujā sameta 29 punktus, izcīnīja 18 atlēkušās bumbas un veica desmit rezultatīvas piespēles savas jaunās vienības panākumā ar 103:89 pār savu bijušo komandu.
Liepājas apriņķa cīņā jaunie lauvēni dabūja trūkties no "Grobiņas" dzērvēm. Roberta Freimaņa trenētā komanda ar 103:89 uzvarēja Liepājas Olimpiskā centra hallē, tiekot pie savas 13. uzvaras sezonā. Pret "Liepāja/LSSS" komandu, kurā pats vēl pagājušajā sezonā spēlēja, "triple-double" rādītājus sasniedza Gustavs Riekstiņš, kurš guva 29 punktus, izcīnīja 18 atlēkušās bumbas un veica desmit rezultatīvas piespēles. Savu bagātīgo statistiku Riekstiņš papildināja ar labām aizsardzības darbībām, tiekot pie četrām pārtvertām bumbām un diviem bloķētiem metieniem.
Citi pagājušajā sezonā "Liepājas" galvenās vienības rindās figurējušie spēlētāji arī iekrāja atzīstamu statistiku. Gustavs Arājs guva 23 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, kamēr Kristaps Miglinieks sameta 18 punktus.
Liepājnieku jaunajai maiņai 17 punktus guva Edvards Jonaitis, par vienu mazāk Kārlis Šīmanis, bet pie desmit ačiem tika Roberts Valdis Bērziņš. Tikai divas uzvaras šosezon guvušie jaunie liepājnieki visticamāk paliks bez play-off spēlēm, jo atlikušajās septiņās spēlēs jāuzvar vismaz piecas, lai rastos matemātiskas cerības uz Rietumu grupas labāko astotnieku.
Lielas pārmaiņas piedzīvojusī "Daugavpils" komanda nebija nopietni pretinieki izbraukuma spēlē "Bertānu Valmieras Basketbola skolas" komandai. Normunda Lišika padotie sakāva valsts otrās lielākās pilsētas vienību ar rezultātu 116:69. Valmieriešu desmito turnīra panākumu ar 26 gūtiem punktiem kala Ralfs Mūrnieks un Jānis Kalniņš, bet ar 24 punktiem sekoja Markuss Toms. Daugavpiliešiem 32 punktus sameta Lauris Pļavenieks, bet 15 guva Dmitrijs Jakuševičs.
Braši uzvaras turpina krāt "Bauskas" vienība, kas šovakar savās mājās ar rezultātu 90:74 pārspēja "Talsu" basketbolistus. Baušķenieki deva zem groza saimniekot savam raženākajam vīram Viktoram Iļjinam, kurš ar nopietnu pretestību nesastapās, iekrājot 29 punktus un sagrābjot duci ar atlēkušajām bumbām. Vēl Zemgales komandas 13. uzvaras kaldināšanā ar 24 punktiem piedalījās Nikolajs Zotovs, bet 14 sameta Nauris Bikovs. Tikmēr "Talsu" rindās Kristers Doniņš guva 23 punktus, bet Artūrs Strēlnieks pierakstījās ar 18 punktiem un tikpat izcīnītām bumbām zem groziem.
"Ramirent" NBL nedēļas spēles
| Datums | Spēle | Rezultāts | Labākie punktu guvēji |
|---|---|---|---|
| 20.01. | Mārupe - Jelgava | 58:93 | Kivlenieks 16 - Zēbergs 27 |
| 21.01. | Spars/VeA - Ekselences c. | 107:67 | Ramats 16 - Indāns 16 |
| Kandava/Turība - Ķekava | 120:87 | Strāķis 24 - Bensons 26 | |
| Limbaži - Rīgas Juniori | 72:76 | Seņkāns 21 - Jasāns 25 | |
| 22.01. | Bertānu VBS - Daugavpils | 116:69 | Mūrnieks 26 - L. Pļavenieks 32 |
| Liepāja/LSSS - Grobiņā | 89:103 | Jonaitis 17 - Riekstiņš 29 (18 atl.b.; 10 rez.p.) | |
| Bauska - Talsi | 90:74 | Iļjins 29 (12 atl.b.) - Doniņš 23 | |
| 23.01. | Salaspils - Līvāni | 19.30 | |
| Saldus - Tukums | 19.30 | ||
| Jēkabpils - Sigulda | 20.00 | ||
| 24.01. | Gulbenes Buki - Daugavpils | 14.00 | |
| Mārupe - Ekselences c. | 14.00 |
Nacionālās līgas kopvērtējums (pēc uzvaru %)
| V | Austrumi | Bil. | Rietumi | Bil. | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Salaspils | 14-1 | Bauska | 13-2 | |||
| 2. | RSU | 13-1 | Kandava/Turība | 13-3 | |||
| 3. | Gulbenes Buki | 12-3 | Jelgava | 13-3 | |||
| 4. | Jēkabpils | 11-4 | Grobiņa | 13-3 | |||
| 5. | Bertānu VBS | 10-5 | Mārupe/LU | 10-5 | |||
| 6. | Līvāni | 7-8 | Saldus | 8-7 | |||
| 7. | Rīgas Juniori | 7-9 | Talsi | 6-10 | |||
| 8. | Daugavpils | 4-11 | Ķekava | 6-10 | |||
| 9. | Sigulda | 4-11 | Spars/VeA | 6-10 | |||
| 10. | Limbaži | 4-12 | Liepāja/LSSS | 2-13 | |||
| 11. | BS Ogre | 2-12 | Ekselences centrs | 1-12 | |||
| 12. | Rīgas Zeļļi II | 2-13 | Tukums | 1-14 |
@Emils_Ozers