Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Dziesmas vārdi piepildās: "Kolibri" lidos uz Bimini

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Dziesmas vārdi piepildās: "Kolibri" lidos uz Bimini
Kitija Laksa
Foto: USF

Basketbola klubs "Kolibri" piedzīvojis negaidītu pārsteigumu pirms 27. novembrī paredzētās jubilejas – Kitija Laksa dosies uz turnīru kluba himnā apdziedātajā Bimini salā.

Liepājniece Mudīte (Gūtmane) Zandere 1995. gada 27. novembrī Rīgā nodibināja meiteņu basketbola klubu “Kolibri”. Sadarbībā ar Rīgas 47. vidusskolu “Kolibri” komandas sacenšas VEF Latvijas jaunatnes basketbola līgā un Eiropas jaunatnes basketbola līgā (EYBL).

Divdesmit gadu laikā klubs izaudzinājis vairākas Latvijas valstsvienības kandidātes – Agniju Reki, Kati Krēsliņu un Kitiju Laksu. Vēl vairākas meitenes – Anete Klintsone, Laura Puriņa un Laura Vētra – izcīnījušas bronzas medaļas Eiropas U20 čempionātos.

“Kolibri” himna ir “Bimini” – dziesma ar vācu dzejnieka Hainriha Haines vārdiem un latviešu komponista Imanta Kalniņa mūziku. Dziesma sākas ar vārdiem, “Mazais putniņ, kolibri, aizved mūs uz Bimini!”

Piektdien, 21. oktobrī, dziesmas vārdi piepildījās. Kitijas Laksas pārstāvētās komandas “USF Bulls” preses dienests izplatīja paziņojumu par “Junkanoo Jam” turnīra norises vietas maiņu. Turnīram bija jānotiek Lielajā Bahamu salā (Grand Bahama Island), taču viesuļvētras “Metjū” nodarīto postījumu rezultātā tas tika pārcelts uz...Bimini salu!

Bimini ir ASV vistuvākā Bahamu sala, kura izvietojusies 80 kilometru attālumā no Floridas. Pazīstama kā amerikāņu rakstnieka Ernesta Hemingveja (Ernest Hemingway) mīļākā atpūtas vieta, Bimini ieguvusi vēsturisku nozīmību.

Pirms četriem mēnešiem, 2016. gadā jūnijā, Bimini tika atvērta “Hilton” viesnīca ar 305 numuriem, astoņiem restorāniem un bāriem, kā arī četriem peldbaseiniem. Desmit minūšu gājiena attālumā no viesnīcas izvietojusies “Gateway Christian Academy” vidusskola ar basketbola zāli.

Bimini sala no putna lidojuma

No 2002. līdz 2015. gadam “Junkanoo Jam” spēles notika Frīportas pilsētā Lielajā Bahamu salā, savukārt 2016. gada turnīrs pārcelts uz Bimini

“Junkanoo Jam” turnīrs notiks 24.-26. novembrī. “University of South Florida” pirmajā spēlē sacentīsies ar Maikla Džordana pārstāvētās skolas “North Carolina” komandu, savukārt uzvaras gadījumā spēlēs pret “Minnesota” un “Georgia” pāra uzvarētājām.

Turnīra spēles tiks straumētas mājas lapā FloHoops , izveidota arī turnīra mājas lapa Junkanoo Jam Basketball Tournament | . Pirmās spēles sākums paredzēts plkst. 23:15 pēc Latvijas laika, savukārt finālspēles iemetiens gaidāms 27. novembrī plkst. 00:45.

“Junkanoo Jam” turnīrs tiek rīkots kopš 2002. gada. Pirmie 13 turnīri notika Frīportas pilsētā Lielajā Bahamu salā. Pirms divām nedēļām, 5.-6. oktobrī, pāri Bahamu salām virzījās viesuļvētra “Metjū”. Tās nodarīto postījumu dēļ ASV prezidents Baraks Obama atlika viesošanos Tampā uz vēlāku laiku.

Kitija Laksa debijas sezonā tika atzīta par “American Athletic Conference” (AAC) labāko pirmgadnieci, apsteidzot “Connecticut” un citu pazīstamu augstskolu spēlētājas.

Izmantotie resursi:Junkanoo Jam Relocated to Bimini Bahamas -...

  +1 [+] [-]

, 2016-10-21 19:35, pirms 5 gadiem
Tieši to ļoti gribēju uzzināt sportacentrs.com - pirms četriem mēnešiem Bimini salā atvērta Hilton viesnīca.

Bet vispār raksta struktūra ir gatavais murgs. Ievadā neveiksmīgs autora prozas izpausmes mēģinājums. Tad nedaudz laika ziņas. Tad tūrisma buklets. Tad seko apraksts par turnīru ar nelielu ieskatu politikas ziņās: Obama atliek vizīti Tampā. Es arī gribu to, lai arī kas tas būtu, ko autors pīpē. Bet nu labums ir tāds, ka mums ir vismaz viens sieviešu basketa entuziasts.

Lai veicas Kitijai!

     [+] [-]

, 2016-10-21 19:36, pirms 5 gadiem
Un, protams, četri peldbaseini. Sporta ziņas visā krāšņumā

     [+] [-]

, 2016-10-21 21:57, pirms 5 gadiem
Novik, kas ir Hainrihs Haine?!

     [+] [-]

, 2016-10-22 09:21, pirms 5 gadiem
Mortido rakstīja: Tieši to ļoti gribēju uzzināt sportacentrs.com - pirms četriem mēnešiem Bimini salā atvērta Hilton viesnīca.

Bet vispār raksta struktūra ir gatavais murgs. Ievadā neveiksmīgs autora prozas izpausmes mēģinājums. Tad nedaudz laika ziņas. Tad tūrisma buklets. Tad seko apraksts par turnīru ar nelielu ieskatu politikas ziņās: Obama atliek vizīti Tampā. Es arī gribu to, lai arī kas tas būtu, ko autors pīpē. Bet nu labums ir tāds, ka mums ir vismaz viens sieviešu basketa entuziasts.

Lai veicas Kitijai!
Tu esi aprobežots.