Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Mēsemana kritizē FIBA absurdo lēmumu Krievijas lietā: "Mēs neesam mašīnas"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Mēsemana kritizē FIBA absurdo lēmumu Krievijas lietā: "Mēs neesam mašīnas"
Emma Mēsemana un Beļģija: bronzas medaļa "Women`s EuroBasket 2021". Foto: FIBA

"Mēs brauksim un spēlēsim – jo mīlam spēlēt viena par otru un mūsu valsti. Taču neslēpšos un neteikšu, ka tā ir pareizi," Beļģijas sieviešu basketbola valstsvienības līdere Emma Mēsemana trešdien, 19. janvārī, kritizēja FIBA lēmumu aizvadīt 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas Vašingtonas grupas spēles divās dažādās valstīs.

Starptautiskā basketbola federācija otrdien paziņoja, ka Vašingtonas grupā notiks piecas spēles agrāk plānoto sešu cīņu vietā. Vēl vairāk – Beļģijas un Puertoriko komandām pēc 10.-12. februāra cīņām ASV galvaspilsētā būs jālido uz Dominikānas Republiku, lai 13.-14. februārī spēlētu pret tiešo konkurenti Krieviju.

Ceturtā grupas komanda – ASV – jau nodrošinājusi vietu Pasaules kausā kā Tokijas spēļu uzvarētāja. Amerikānietēm iepriekš bija paredzēta spēle pret Krieviju, taču Savienoto Valstu varas iestādes aizliedza krievietēm ieceļot valstī neatzītās “Sputņik” vakcīnas dēļ. Pēc šī risinājuma “USA Basketball” nolēma nespēlēt pret Krieviju un...FIBA piekrita amerikāņu izvēlei.

FIBA lēmums nostāda komandas nevienlīdzīgā situācijā, norādīja Mēsemana. “Beļģijai 10.-11. februārī jāspēlē pret Puertoriko un ASV, 12. februārī jāceļo uz Dominikānas Republiku un 13. februārī jāspēlē pret Krieviju. Papildus tam, Krievijai nav jāspēlē pret ASV.”

“Tas nozīmē, ka mums jāaizvada par vienu spēli vairāk, jāceļo pēc divām spēlēm divās dienās (back-to-back) un tad nekavējoties jāpiedalās, iespējams, izšķirošajā cīņā par kvalificēšanos Pasaules kausam,” turpināja Mēsemana. “Pretinieces varēs uzturēties vienā vietā un būs vairāk atpūtušās.”

Mēsemana ikdienā spēlē Jekaterinburgas superklubā UGMK. “Lai nebūtu pārpratumu: tā nav Krievijas komandas vaina. Patīk šīs meitenes, jo viņas ir manas komandas biedres. Ceram, ka abas valstsvienības kvalificēsies Pasaules kausam. No otras puses, tā nav arī mūsu vaina, taču mums tikusi “sliktā daļa”. Nedomāju, ka tas bija labākais iespējamais risinājums. Mēs neesam mašīnas.

Izmantotie resursi:
Mēsemana: Nesaprotu spēlētājus, kuri zālēs urbjas telefonos