Ketija Vihmane: "Izbaudu spēlēšanu pie pilnām tribīnēm"
"Esmu runājusi ar treneri. Zinu, ko sagaidīt. Zinu, kas jādara. Treneri mūs sagatavo, pieejama laba atjaunošanās – esam formā un gatavas cīnīties visās trīs spēlēs," pēc pirmdienas rīta nodarbības teica Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības un "Sleza Wroclaw" aizsardze Ketija Vihmane.
Pirmdiena, 9. marts, ir gada līdz šim siltākā diena – Rīgā gaiss iesila līdz 12-13 grādiem. Sieviešu valstsvienībā tā ir aktīvākā treniņdiena – divas nodarbības pa divām stundām. Tuvāk spēlei slodzes būs mazākas.
Ketija uz sarunu nāk smaidīga – šogad dzimšanas dienu izdevies nosvinēt mājās. “Pagājušās nedēļas vidū treniņi vēl nebija sākušies. Biju priecīga būt mājās, kopā ar ģimeni un draugiem. Parasti šajā laikā tā nesanāk.”
Iemesli priecāties ir arī par Ketijas sasniegtajiem rezultātiem. Pagājušais, 2025. gads, kļuva par sekmīgāko Latvijas 3x3 sieviešu basketbola vēsturē – ar divām uzvarām “Women`s Series” sabraukumos Azerbaidžānā. Nesen panākumu sarakstam pievienots Polijas kauss.
“Mūsu mērķis bija izcīnīt Polijas kausu. Esam ļoti gandarītas par nopelnīto panākumu, jo tas izdevās pirmo reizi kluba vēsturē. Tāpat vēlamies uzvarēt Polijas čempionātā – izslēgšanas spēles sāksies pēc valstsvienību sabraukuma.”
Vroclavas “Sleza” pagājušajā sezonā izcīnīja Polijas bronzu un tika pie jaunām mājām. Komandai jau iepriekš nebija iemesla sūdzēties par atbalstītāju trūkumu, bet uzvara kausa izcīņā palīdz tribīnes piepildīt vēl biežāk.
“Mums ir ļoti labi fani. Brauc uz izbraukuma spēlēm – pat, ja tās notiek četru vai vairāk stundu brauciena attālumā. Mājas spēlēs izbaudu spēlēšanu pie pilnām tribīnēm.”
Spilgtākās emocijas izbaudītas 9.-11. janvārī Sosnovecā. ““Sleza” fani kuplā skaitā apmeklēja Polijas kausa finālturnīru. Bija liels prieks viņus iepriecināt – redzēt, cik viņi ir pateicīgi, ka var būt kopā ar mums. Tas bija liels notikums.”
Ketija nav vienīgā latviete Vroclavas komandā. Digna Strautmane “dzelteni-sarkano” rindās spēlē trešo sezonu, ir kļuvusi par fanu mīluli un šajā sezonā veic kapteines pienākumus.
“Digna bija runājusi ar treneri Arkadiušu Rusinu par manu iespējamo pievienošanos. Kāda tam bija ietekme, grūti teikt. Esmu ļoti priecīga, ka varu spēlēt kopā ar Dignu – mums ir veiksmīga sezona. Neesmu skaitījusi, cik gada laikā daudz spēlēju. Bijis laiks arī atpūtai, viss kārtībā.”
Polija ir futbola zeme – vai Ketijai izdevies apmeklēt kādu spēli? “Uz futbolu nav sanācis aiziet. Mūsu komandu atbalsta basketbola fani. Futbola kultūras ietekmi piedzīvoju izbraukuma spēlē Krakovā – zāle bija pilna ar “Wisla” faniem. Viņi radīja superīgu atmosfēru.”
Sabraukuma pirmā spēle paredzēta 11. martā pret Slovēniju – spēcīgu komandu, kurai izbraukumā tika zaudēts ar 11 punktu starpību. Mājās jācīnās par panākumu. “Galvenais ir uzvarēt, tad domāt par plusiem. Mērķis šajā sabraukumā – trīs uzvaras.”
Komandu sporta spēļu halle – arī Basketbola mājas un Daugavas kanjons – pirmajā reizē pārsteidza ar plašumu un augstajiem griestiem. “Tagad jau pierasts. Ļoti forši, ka mums ir sava zāle, tieši basketbolam. Varam pulcēt vairāk fanu – ļoti patīk.”
Izmantotie resursi:
Women`s EuroBasket 2027 kvalifikācija: kalendārs, ziņas un tiešraides
Latvietēm jaunas un vecas paziņas Eiropas kvalifikācijas izlozē
Latvijai 20 iespējamās pretinieces Eiropas kvalifikācijas pirmajā kārtā
@MarisNoviks