Kitija Laksa saņem oficiālu Toronto piedāvājumu
WNBA klubs "Toronto Tempo" otrdien, 7. aprīlī, izteicis kvalifikācijas piedāvājumu latviešu basketbolistei Kitijai Laksai, liecina līgas mājas lapā publicētā informācija.
“Toronto Tempo” un “Portland Fire” 3. aprīlī piedalījās WNBA paplašināšanas draftā, katram klubam izvēloties pa 11 spēlētājām no pārējām līgas vienībām.
Kanādas komanda izvēlējās basketbolistes no astoņiem dažādiem klubiem un deviņām valstīm, tai skaitā “Phoenix Mercury” spēlētājas Kitiju Laksu un Leksi Heldu.
Ņemot vērā, ka līdz sezonas sākumam palicis viens mēnesis, klubiem līdz 8. aprīlim bija jāizsaka spēlētājām oficiāli piedāvājumi. Ja tas netiek darīts, notiek spēlētāju statusa maiņa.
Kitijas Laksas gadījumā, ja “Toronto Tempo” neizteiktu kvalifikācijas piedāvājumu, latviešu spēlētāja kļūtu par neierobežotu brīvo aģenti (UFA) un varētu runāt ar jebkuru WNBA klubu.
“Toronto Tempo” piedāvā Kitijai Laksai standarta piedāvājumu (reserved qualifying offer) – 277 500 ASV dolāru par vienas sezonas līgumu ar ekskluzīvām sarunu tiesībām.
Tādu pašu standarta piedāvājumu saņēmušas spēlētājas ar mazāk nekā četru gadu pieredzi līgā – Leksi Helda, Nikolina Miliča, Žulī Alemāna un Marija Kļundikova.
Zināms, ka “Tempo” par kodola spēlētāju (core) izvēlējās bijušo “Connecticut Sun” basketbolisti Marinu Meibriju – viņa var vienoties par maksimālo piedāvājumu 1.4 miljonu dolāru apmērā.
WNBA komandu jaunie algu griesti ir 7.0 miljoni dolāru sezonā, salīdzinot ar 1.5 miljoniem pērn. Pēc jaunā kolektīvā līguma pieņemšanas līgā ir daudz neierobežoti brīvo aģentu.
Līgumus varēs noslēgt, sākot no 11. aprīļa.
Izmantotie resursi:
WNBA pāreju un darījumu lapa
”Toronto Tempo” paplašināšanās draftā izvēlas Kitiju Laksu
Eiropas sapņa noriets? WNBA sezona turpināsies līdz novembra beigām
Kāda būs Keitlinas Klārkas alga pēc WNBA kolektīvā līguma apstiprināšanas?
WNBA vienojas par vēsturisku līgumu: spēlētāju algas palielināsies vairākas reizes
Milzīgs izrāviens sieviešu sportā: WNBA pārdod TV tiesības par 2.2 miljardiem dolāru
WNBA spēlētājas izstājas no kolektīvā līguma
@MarisNoviks
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Kitijas Laksas gadījumā, ja “Toronto Tempo” neizteiktu kvalifikācijas piedāvājumu, latviešu spēlētāja kļūtu par neierobežotu brīvo aģenti (UFA) un varētu runāt ar jebkuru WNBA klubu.
Braukt/nebraukt - tas jau Laksas rokās.
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
tagad 3.5 x vairāk...
domā, ka viņa var "izspiest" lielāku līgumu?
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]