Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1038, Did:0, useCase: 2

1

Video: VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālos U17 grupās triumfē Rīdzene un Valmiera

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrā Rīgā U17 meiteņu grupas izšķirošajā cīņā par pirmo vietu BJBS “Rīga/Rīdzene” (treneris Ainārs Čukste) ar 62:54 pārspēja Daugavpils komandu (trenere Irina Romaņenko). Puišu turnīra finālspēlē Valmieras komanda (treneris Roberts Zeile) ar 67:47 pieveica “VEF skolu” (Raimonds Feldmanis).Vairāk lasi un bildes meklē: Basket.lv/VEF-LJBL

Video: NBA Junioru līgas finālā - cīņa un emocijas, par čempioniem kļūst “Detroit Pistons”

NBA Junioru līgas pirmā turnīra finālspēlē “Detroit Pistons” jeb Salaspils 1. vidusskolas komanda (treneris Valdis Razumovskis) dramatiskā cīņā ar 32:30 pārspēja “Minnesota Timberwolves” jeb Rīgas Āgenskalna sākumskolas vienību (treneris Oskars Zurkovs).Vairāk lasi: LBA – Jr.nba league

Video: VEF LJBL Talantu nedēļas noslēguma spēles drafta video

VEF LJBL Talantu nedēļas noslēgums jau šo svētdien!Piedāvājam video, kā treneri Mārtiņš Fomins (DSN) un Raimonds Feldmanis (VEF Skola) izvēlās sastāvus savām komandām, kas sacentīsies savā starpā Talantu nedēļas noslēguma pasākumā Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā.Vairāk lasi: VEF LJBL | Latvijas Basketbola savienība

VEF LJBL Talantu nedēļa: iesaisties, izpildi, uzvari!

Basketbolu spēlē interesanti cilvēki ar dažādiem talantiem. Tāpēc VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līga no 27. februāra līdz 5. martam jau astoto gadu pēc kārtas rīko Talantu nedēļu. Aicinām savās sporta skolās, zālēs un komandās iesaistīties ikvienu, nedēļas laikā izpildot kādu no sešiem uzdevumiem. 

Serbijas Basketbola Nometne Latvijā – YUBAC Latvia

Sadarbībā ar YUBAC (FIBA autorizētā basketbola nometne www.yubac.rs), 2015.gadā tika izveidots projekts par nometnes izveidi Latvijā. Serbijas basketbola skola ir viena no spēcīgākajām, titulētākajām un tradīcijām bagātākajām basketbola skolām pasaulē, par ko arī liecina serbu sudraba medaļas Rio: kss.rs
Foto: Romualds Vambuts

Sākas pieteikšanās “Kārums kausa” izcīņas 3.posmam

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotās ”Kārums” kausa izcīņas 3. posma turnīri U10 grupas komandām risināsies 14. martā, U11 grupas komandām – 15. martā Rīgā, Salaspilī un reģionos. Pieteikšanās termiņš – 28.februāris, pieteikumus sūtīt karlis.loks@lbs.lv

VEF LJBL Talantu nedēļa: piesakies un piedalies, uzzini un iesaisti citus!

Basketbols nav tikai spēle sporta zvaigznēm – tā ir vispusīgas personības veidojoša vide, kurā darbojas interesanti cilvēki ar dažādiem talantiem. Tāpēc VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līga jau astoto reizi no 27. februāra līdz 5. martam rīko Talantu nedēļu un aicina iesaistīties visus dalībniekus. Parādi savas prasmes un apgūsti jaunas, kā arī ievies Talantu nedēļu savā sporta skolā un komandā!
Foto: Gints Jankovskis ("Pēda Latvijā")

NBA Junioru līga: sestdien noskaidrosies pirmie uzvarētāji

Sestdien, 11. februārī, OlyBet Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēles ievadā Ventspils Olimpiskajā centrā notiks NBA Junioru līgas pirmā turnīra izšķirošās spēles. Plkst.10 par trešo vietu cīnīsies “Oklahoma City Thunder” (Rīgas 49. vidusskola) – “Chicago Bulls” (Rīgas Teikas vidusskola), bet plkst.11 sāksies finālspēle starp “Minnesota Timberwolves” (Rīgas Āgenskalna sākumskolas ) un “Detroit Pistons” (Salaspils 1. vidusskolas) komandām.
1

Video: Kārums kausa 2.posma video apskats

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotās “Kārums kausa” izcīņas otrā posma turnīriem bija pieteikušās 138 komandas, pārspējot rudenī sasniegto rekordu (124). Turnīri notika skolēnu brīvdienu pēdējās dienās Cēsīs, Jelgavā, Limbažos, Madonā, Mārupē, Ogrē, Saldū, Tukumā, kā arī trijās sporta zālēs Rīgā (“Juglā”, “Rīdzenē” un Imantas vidusskolā).Piedāvājam video apskatu no spēlēm Saldū.
NBA Junioru līgas komandu kapteiņi un treneri pēc drafta ceremonijas.
Foto: basket.lv

NBA Junioru līga: skanīgais nosaukums palīdz nokļūt uzmanības centrā

Sestdien, 11. februārī, OlyBet Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēles ievadā Ventspils Olimpiskajā centrā notiks NB Junioru līgas pirmā turnīra izšķirošās spēles. Par galveno balvu – kausu un čempionu gredzeniem (gluži kā lielajā NBA!) cīnīsies “Minnesota Timberwolves” un “Detroit Pistons” jeb Rīgas Āgenskalna sākumskolas un Salaspils 1. vidusskolas 10-12 gadus vecie basketbolisti, kuri 11 spēļu garo ceļu līdz izšķirošajai cīņai veikuši NBA klubu formas tērpos. 
Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

Video: Talantīgākie spēlētāji gūst jaunu pieredzi ''LU attīstības nometnē 2017''

Virkne pašmāju talantīgāko spēlētāju gada pirmajā nedēļā pulcējās Rīgā, kur LU basketbola sistēmas treneru vadībā guva jaunu pieredzi un zināšanas unikālā attīstības nometnē.Kas tā bija par nometni un ko spēlētāji no tā ieguva? Skaties video!
Par konkursa "Pasmaidīsim kopā" 2016.gada sezonas galveno varoni tika atzīta BJBS "Rīga/Jugla" trenere Daiga Jansone
Gata Šļūkas zīmējums

VEF LJBL Talantu nedēļa: pasmaidīsim kopā!

Mūsu cienījamie un jaukie treneri ne tikai prot iemācīt pareizi driblēt, trāpīgi mest un vērpt kombinācijas basketbola laukumā, bet arī dara to interesanti un atraktīvi, savas domas ietērpjot oriģinālos izteicienos. Iesūti sava trenera spožāko izteicienu un karikatūrists Gatis Šļūka uzzīmēs efektīgākās frāzes autoru!
Foto: Inese Plaude "Pēda Latvijā"

NBA Junioru līgas finālā Salaspils un Āgenskalna sākumskolas komandas

Salaspilī notikušajā NBA Junioru līgas izslēgšanas turnīrā noskaidrotas četras komandas, kuras 11.februārī Ventspilī piedalīsies izšķirošajās cīņās par 1. un 3.vietu. Finālmačā sacentīsies “Minnesota Timberwolves” (Āgenskalna sākumskola) un “Detroit Pistons” (Salaspils 1.vidusskola), par trešo vietu cīnīsies “Oklahoma City Thunder” (Rīgas 49. vidusskola) – “Chicago Bulls” (Rīgas Teikas vidusskola).
Saldus basketbolistes: piecas uzvaras Somijā.
Foto bksaldus

Saldus basketbolistes uzvar savā pirmajā starptautiskajā turnīrā

Saldus basketbolistes trenera Pētera Višneviča vadībā no 20.-22. janvārim piedalījās starptautiskajā jauniešu basketbola turnīrā Helsinku priekšpilsētā Vantā. Iespēju iegūt starptautisko spēļu pieredzi Saldus meiteņu komandai nodrošināja pilsētas sporta skolā basketbolista gaitas sākušais valstsvienības kapteinis Jānis Blūms un uzņēmums Norplast.

Video: Junioru NBA: trešdien uzzināsim četras labākās komandas

Trešdien, 25. janvārī, Salaspils Sporta nama trijos laukumos notiks NBA Junioru līgas pirmā čempionāta izslēgšanas turnīra spēles, kurās piedalīsies 16 vispārizglītojošo skolu komandas. Trijās kārtās tiks noskaidrotas četras labākās komandas, kuras 11. februārī Ventspilī OlyBet Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēles laikā cīnīsies par trešo vietu un čempionu titulu.
Foto: Renārs Buivids
1

"Atceries par savējiem!" - Ojārs Siliņš izsaka pateicību BJBS Rīga/DSN

Katrs basketbola zvaigznes ceļš pretim panākumiem sākas ar pirmajiem treniņiem dzimtās pilsētas sporta skolā.

VEF LJBL seminārs topošajiem tiesnešiem

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līga piektdien, 20. janvārī, rīko papildu tiesnešu semināru, tiem tiesnešiem, kuri vēlas iegūt VEF LJBL tiesneša licenci.
Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

BK LU Attīstības nometne – jaunu emociju deva jaunajiem spēlētājiem

No 6. līdz 8.janvārim Rīgā, Elekturm Olimpiskajā centrā risinājās Latvijas Universitātes basketbola sistēmas un Latvijas Basketbola savienības rīkotā jauno spēlētāju sagatavotības nometne ''BK LU attīstības nometne 2017'', kas uz intensīviem triju dienu treniņiem pulcēja vairākus perspektīvākos valsts basketbolistus vecumā no 16 līdz 18 gadu vecumam.

Nedēļas beigās cīņas par Cēsu kausu'2017

No 6. līdz 8.janvārim Cēsu sporta kompleksā un sporta namā "Cēsis" risināsies 20.starptautiskais basketbola turnīrs "Cēsu kauss'2017". Piedalīsies 40 komanda no Igaunijas, Krievijas, Lietuvas un Latvijas.  
Foto: Romualds Vambuts

“Kārums kausa” otrais posms: atkal jauns dalībnieku rekords

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotās “Kārums kausa” izcīņas otrā posma turnīriem pieteikušās 138 komandas, pārspējot rudenī sasniegto rekordu (124). Turnīri notiks skolēnu brīvdienu pēdējās dienās: otrdien, 3. janvārī, spēlēs U10 grupas komandas (2007. dzimšanas gads un jaunāki), trešdien, 4. janvārī, U11 grupas komandas (2006).

Nedēļas nogalē risināsies ''BK LU Attīstības nometne 2017''

No 6. līdz 8.janvārim Rīgā, Elekturm Olimpiskajā centrā risināsies Latvijas Universitātes basketbola sistēmas un Latvijas Basketbola savienības rīkotā jauno spēlētāju sagatavotības nometne ''BK LU attīstības nometne 2017'', kas uz intensīviem triju dienu treniņiem pulcēs vairākus perspektīvākos valsts basketbolistus, kas dzimuši 1998.-2001.gadā.
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

NBA Junioru līga: zināmi izslēgšanas turnīra dalībnieki

NBA Junioru līgas ceturtā posma spēlēs Ķekavā, Misas vidusskolā, Ogrē, Rēzeknē, Tukumā, kā arī Oskara Kalpaka tautas daiļamata pamatskolas zālē Rīgā 30 vispārizglītojošo skolu komandas noskaidroja 16 vienības, kuras 25. janvārī Salaspilī piedalīsies izslēgšanas turnīra pirmajās kārtās. Bez zaudējumiem pamatturnīra distanci veica “Brooklyn Nets” (Līvānu 1.vidusskola), “Orlando Magic” (Ogres sākumskola) un “Memphis Grizzlies” (Ventspils Centra sākumskola). NBA Junioru līgas uzvarētāji kļūs zināmi 11. februārī, OlyBet Latvijas Basketbola līgas Zvaigžņu spēles laikā.

Basketbols Valkā: jaunas iespējas Vidzemes pusaudžiem

"Biedrība “Valkas sporta internāts ” aicina jaunos basketbolistus uz treniņnometni, kas notiks Valkā no 2. līdz 5.janvārim. Treneris Kristaps Zeids gaida 1999., 2000. un 2001. gados dzimušus puišus, kuri ir gatavi sevi pierādīt basketbola spēlē.

Molten kauss meiteņu komandām: var pieteikties līdz 16.decembrim

Līdz piektdienai, 16. decembrim, var pieteikties tradicionālajam starptautiskajam meiteņu komandu turnīram Molten kauss, kas no 27. līdz 29. decembrim notiks Liepājas Olimpiskajā centrā. Šogad sacensības notiks U12, U14 un U16 vecuma grupās. Pieteikumus sūtīt: Edijs@lbs.lv
Foto: basket.lv

Sākas pieteikšanās “Kārums kausa” izcīņas 2.posmam

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līga jau septīto sezonu skolēnu brīvlaikos rīko turnīru seriālu U10 un U11 vecuma grupās meitenēm un puišiem (2006.dzimšanas gads un jaunāki), kurā sporta skolu, vispārizglītojošo skolu, sporta klubu un interešu pulciņu komandas varēs iegūt pirmo oficiālo spēļu pieredzi. Pieteikums 2.posma turnīram jāsūta uz karlis.loks@lbs.lv līdz piektdienai, 16.decembrim (brīvā formā).

Kā stiprināt krusteniskās saites

Latvijas basketbola balvas Gada cerība’2016 ieguvējs Rihards Lomažs pagarinājis to Latvijas basketbolistu sarakstu, kuru karjeras iespaidojis smags savainojums – ceļgala krustenisko saišu plīsums. Sagadīšanās vai likumsakarība? Un – kas darāms, lai mazinātu savainojumu risku? Uz šiem jautājumiem atbildes palīdz rast Latvijas Basketbola savienības medicīnas konsultante sporta ārste Sandra Rozenštoka.
VEF LJBL ikdiena: sportiska spriedze un emocijas.
Foto: Roualds Vambuts

Jaunatnes Basketbola līgai sākas septītais olimpiskais cikls

1992.gada 12.decembrī pēc pasaules čempiona Valda Valtera iniciatīvas nodibināta SIA „Latvijas Jaunatnes basketbola līga”, kas 1992./1993. gada sezonā izspēlēja pirmo čempionātu. Šogad - 25. sezonā - VEF LJBL turnīrā piedalās septiņas reizes lielāks jauno basketbolistu un iesaistīto komandu skaits nekā startēja debijas gadā. Sveiciens jubilejā visiem esošajiem un bijušajiem Jaunatnes līgas dalībniekiem un darbiniekiem!

Junioru NBA: bez zaudējumiem cīnās Līvānu, Ogres un Ventspils komandas

Jaunpilī, Jelgavā, Līvānos, Salaspilī, Valmierā, kā arī Rīgas 64. vidusskolas sporta zālēs Rīgā notikušas NBA Junioru līgas trešā posma spēles, kurās 30 vispārizglītojošo skolu komandas piedalās NBA klubu tērpos. Spēļu kalendāru, rezultātus un papildinformāciju par NBA Junioru līgu meklējiet līgas mājaslapā: LBA – Jr.nba league  Grupu turnīru pēdējās spēles notiks ceturtdien, 15. decembrī. Pēc tām 16 labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēļu pirmajai kārtai, kas notiks 25. janvārī.
Foto: Gints Jankovskis
1

NBA Junioru līga: bez zaudējumiem cīnās "Nets", "Magic", "Grizzlies" un "Suns"

Cēsīs, Iecavā, Rojā, Rugājos, kā arī Juglas vidusskolas un 49. vidusskolas sporta zālēs Rīgā notikušas NBA Junioru līgas otrā posma spēles, kurās 30 vispārizglītojošo skolu komandas piedalās NBA klubu tērpos. Spēļu kalendāru, rezultātus un papildinformāciju par NBA Junioru līgu meklējiet līgas mājaslapā: LBA – Jr.nba league Grupu turnīru otrais aplis sāksies ceturtdien, 8. decembrī, kad katra komanda aizvadīs pa divām spēlēm.
Foto: Gints Jankovskis
1

NBA Junioru līga: līderos izvirzās “Nets”, “Pacers”, “Magic”...

Jēkabpilī, Krāslavā, Limbažos, Ventspilī, kā arī Teikas vidusskolas un Valsts vācu ģimnāzijas sporta zālēs Rīgā notikušas NBA Junioru līgas pirmās spēles, kurās 30 vispārizglītojošo skolu komandas spēlē NBA klubu tērpos. Spēļu kalendāru, rezultātus un papildinformāciju par NBA Junioru līgu meklējiet līgas mājaslapā: LBA – Jr.nba league Nākamā spēļu kārta notiks ceturtdien, 24. novembrī, kad noslēgsies grupu turnīru pirmais aplis.

Video: NBA Junioru līgas izloze un bērnu emocijas

Šodien, 17. novembrī, Jēkabpilī, Krāslavā, Limbažos, Ventspilī, kā arī Teikas vidusskolas un Valsts vācu ģimnāzijas sporta zālēs Rīgā notiks NBA Junioru līgas pirmās spēles, kurās piedalīsies 30 vispārizglītojošo skolu komandas.NBA Junioru līgas turnīrs Latvijā tiek rīkots, sadarbojoties NBA Junioru līgai un Latvijas Basketbola savienībai.3.novembrī Elektrum Olimpiskajā centrā notika NBA Junioru līgas pirmā čempionāta drafta ceremonija. Tās laikā katrai no 30 vispārizglītojošo skolu komandām tika pielozēts NBA klubs, kuru tā pārstāvēs.Spēļu kalendāru, rezultātus un papildinformāciju par NBA Junioru līgu meklējiet līgas mājaslapā: LBA – Jr.nba league
NBA Junioru līgas komandu kapteiņi pēc drafta ceremonijas.
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Ceturtdien sākas NBA Junioru līgas pirmais čempionāts Latvijā

Ceturtdien, 17. novembrī, Jēkabpilī, Krāslavā, Limbažos, Ventspilī, kā arī Teikas vidusskolas un Valsts vācu ģimnāzijas sporta zālēs Rīgā notiks NBA Junioru līgas pirmās spēles, kurās piedalīsies 30 vispārizglītojošo skolu komandas. NBA Junioru līgas turnīrs Latvijā tiek rīkots, sadarbojoties NBA Junioru līgai un Latvijas Basketbola savienībai. Spēļu kalendāru, rezultātus un papildinformāciju par NBA Junioru līgu meklējiet līgas mājaslapā: LBA – Jr.nba league
No kreisās: Roberts Vēveris, Ričards Liberts, Mārcis Kočkeris, Kristers Krūmiņš un Bogdans Raiļans. 2.rindā „Valmiera/ORDO” spēlētājs Haralds Kārlis.
Foto: Edgars Vaivads

„Valmiera/ORDO” apbalvo oktobra labākos spēlētājus jaunatnes sistēmā

„Valmiera/ORDO” sistēmā 2016./2017.gada sezonā startē komandas dažādos līmeņos un turnīros – sākot ar jaunatnes sistēmu, līdz pat profesionālajām komandām. Jau otro sezonu „Valmiera/ORDO” sistēmā trenera Alvila Kaufmaņa vadībā startē Jaunās sieviešu basketbola līgas komanda, ilggadējs Valmieras spēlētājs Sandis Amoliņš vada LBL2 turnīrā spēlējošo „Valmiera/ORDO -2” komandu un sadarbībā ar Valmieras Bērnu Sporta skolu (VBSS) veidotajā jaunatnes sistēmā spēlē bērni un jaunieši dažādās vecumgrupās no 7 gadu vecuma.