Layout: current: getMobCustomLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:721, Did:0, useCase: 1
7

Basket.lv lietotājiem: ierastā adrese, jauns veidols

Rīt, 28. februārī, atverot Latvijas Basketbola savienības mājaslapu basket.lv, iespējams, nodomāsi, ka esi apmaldījies, jo ierastā skata vietā pavērsies pilnīgi jauns. Tomēr nesteidzies spiest “backspace”, jo patiesībā būsi nonācis tur, kur vēlējies nonākt – basketbola vidē. Un nešaubos, ka pirmo izbrīnu un stresu par nespēju uzreiz noorientēties vai pat sašutumu par kaut kā ierasta zaudējumu drīz nomainīs prieks par papildus iespējām un jauni rutīnas ieradumi. Viss turpinās – jaunā veidolā!

Serbijas Basketbola Nometne Latvijā – YUBAC Latvia

Sadarbībā ar YUBAC (FIBA autorizētā basketbola nometne www.yubac.rs), 2015.gadā tika izveidots projekts par nometnes izveidi Latvijā. Serbijas basketbola skola ir viena no spēcīgākajām, titulētākajām un tradīcijām bagātākajām basketbola skolām pasaulē, par ko arī liecina serbu sudraba medaļas Rio: kss.rs

Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles Rīgā

2017. gadā no 13. līdz 18. jūnijam Rīgā notiks 5. CSIT pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles, kuru programmā iekļauts arī basketbols. Informācija par sacensībām un pieteikšanos - pielikumā.
Ēnu dienas dalībnieki Latvijas Basketbola savienībā.
Foto: basket.lv

“Ēnu” diena Latvijas Basketbola savienībā

Latvijas Basketbola savienība, kā pēdējos gados ierasts, iesaistījusies Junior Achievement karjeras izglītības programmā “Enu diena”. Trešdien, 15. februārī, LBS birojā viesojās 12 skolēnus no Alūksnes vidusskolas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, Ķekavas vidusskolas, Mārupes vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, pamatskolas “Rīdze” un Rīgas Teikas vidusskolas.

Sēru vēsts: mūžībā aizgājusi pasaules čempione Silvija Krodere

9. februārī mūža miegā aizmigusi ilggadējā Rīgas TTT komandas spēlētāja deviņkārtējā Eiropas kausa ieguvēja, pasaules un divkārtējā Eiropas čempione, Latvijas Basketbola savienības Goda biedre Silvija Krodere (12.10.1940. Liepājā – 09.02.2017. Rīgā). Atvadīšanās sestdien, 18. februārī, plkst.12 Rīgas Krematorijā. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un draugiem. 
Cezars Ozers EuroBasket'2015 kausa prezentācijas sarīkojumā.
Foto: basket.lv

Sveicam jubilejā olimpieti Cezaru Ozeru

11. februārī 80. dzimšanas dienu svin ilggadējais VEF meistarkomandas un Latvijas izlases spēlētājs, Romas olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs Padomju Savienības izlases sastāvā LBS Goda zāles dalībnieks un Goda biedrs Cezars Ozers.

Sēru vēsts: mūžībā aizgājusi Mirdza Jonāne

84 gadu vecumā mūžībā aizgājusi bijusī Latvijas sieviešu basketbola izlases, Rīgas "Daugavas" un  Rīgas TTT komandas pirmā sastāva spēlētāja Vissavienības kategorijas basketbola tiesnese Mirdza Jonāne (29.01.1933. - 07.02.2017). Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem un draugiem. Atvadīšanās pimdien, 13. februārī. plkst.11:00 Krematorija mazajā zālē.

Sēru vēsts: mūžībā aizgājusi Velta Pētersone

6.februāra rītā  91 gada vecumā mūža gaitas beigusi trenera Latvijas sieviešu basketbola izlases kapteine četrdesmito gadu otrajā pusē Velta Pētersone. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un draugiem. Izvadīšana ceturtdien, 9.februārī, plkst.14 no Lāčupes kapu kapličas.

Sēru vēsts: mūžībā aizgājis treneris Jānis Puzāks

Viens no Latvijas Jaunatnes basketbola līgas pirmās desmitgades aktīvākajiem un panākumiem bagātākajiem treneriem ilggadējais Ogres jauno basketbola talantu audzinātājs Jānis Puzāks (12.07.1957. - 16.01.2017) zemes klēpī tiks guldīts trešdien, 1. februārī, plkst.14 Lielvārdē, Lāčplēša kapos. Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem.
Saldus basketbolistes: piecas uzvaras Somijā.
Foto bksaldus

Saldus basketbolistes uzvar savā pirmajā starptautiskajā turnīrā

Saldus basketbolistes trenera Pētera Višneviča vadībā no 20.-22. janvārim piedalījās starptautiskajā jauniešu basketbola turnīrā Helsinku priekšpilsētā Vantā. Iespēju iegūt starptautisko spēļu pieredzi Saldus meiteņu komandai nodrošināja pilsētas sporta skolā basketbolista gaitas sākušais valstsvienības kapteinis Jānis Blūms un uzņēmums Norplast.

Aicina starptautiskais ģimeņu basketbola turnīrs “K. Budrio Kauss 2017”

No 26. līdz 28.aijam Klaipēdā risināsies starptautiskais ģimeņu basketbola turnīrs “K. Budrio Kauss 2017”. Rīkotāji laipni aicina visas ģimenes, kuras vēlētos kļūt par šī turnīra dalībniecēm, paplašinot draugu loku un vairojot mīlestību uz sportu un kultūru, pieteikties līdz 1. aprīlim pa e-pastu kazimieras.budrys@gmail.com vai telefonu +370 67076794

Aicinām trenerus pieteikties FIBA kursiem

Latvijas Basketbola savienība aicina trenerus pieteikties studijām FIBA programmā “FIBA Europe Coaching Certificate 2017-2019”. Pieteikumus – CV un motivācijas vēstuli angļu valodā – jāiesniedz līdz 2017. gada 1. februārim (epastā: lbs@lbs.lv ar norādi “FIBA Treneru kursi”).

Skaistākās uzvaras ir tās, kas vēl priekšā!

Sieviešu basketbola valstsvienības kvalificēšanās Eiropas čempionāta finālturnīram un U18 izlases izcīnītā ceļazīme uz pasaules čempionātu, Valmieras komandas uzvara valsts vīriešu čempionātā un tradicionālo līderu BK “Ventspils” un “VEF Rīga” veiksmīgais sniegums starptautiskajos turnīros, sieviešu čempionvienības “TTT Rīga” veiksmīgā atgriešanās Eiropas kausa izcīņas apritē un pieaugušais dalībnieku skaits VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionāta jaunākajās grupās - tāds Latvijas basketbolam bijis 2016. gads. Atnesot arī Latvijas Gada sportista titulu Kristapam Porziņģim un Gada komandas’2016 titulu vīriešu valstsvienībai – kā apliecinājumu pēdējos gados iekrātajai labajai reputācijai un motivējošu avansu, 2017. gadā tēmējot uz augstiem mērķiem.
Kristaps Porziņģis: Latvijas Gada sportists'2016.
Foto: Nathaniel S. Butler / GettyImages, Knicks.com

Latvijas Gada balvas Kristapam Porziņģim un vīriešu basketbola valstsvienībai

Latvijas Gada balva sportā'2016 nominācijā Gada sportists piešķirta NBA kluba Ņujorkas «Knicks» uzbrucējam Kristapa, Porziņģim, savukārt par Gada sporta spēļu komandu otro reizi pēc kārtas atzīta vīriešu basketbola valstsvienība. 
U16 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks.
Foto: FIBA.com

Treneriem iespēja piedalīties jaunatnes izlašu nodarbībās

No 28. līdz 30.decembrim Salaspilī notiks Latvijas U16 un U18 izlašu treniņnometne. Uz nodarbībām, kuras vadīs izlašu treneri Matīss Graudiņš, Mārtiņš Gulbis, Uvis Helmanis, Kaspars Mājenieks un Aigars Nerips, aicināti visi VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas komandu treneri. Par līdzdalību pilnas dienas garumā varēs saņemt sertifikātu par 8 semināra stundām. 
Kristaps Porziņģis: pērn Latvijas uzlecošā zvaigzne, šogad - ?
Foto: NBA.com

Gada balva sportā'2016: atbalstīsim savējo cīņā par populārākā sportista titulu!

Portālos Delfi.lv un olimpiāde.lv turpinās līdzjutēju balsojums par Latvijas 2016. gada populārāko sportistu, kura pirmajā kārtā 14 pretendentu sarakstā iekļauts arī basketbolists Kristaps Porziņģis. Līdz 11.decembrim, tiks noskaidroti trīs sportisti, kuri piedalīsies otrajā kārtā. Latvijas populārākā sportista vārds tiks paziņots "Gada balvas sportā 2016" svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 22. decembrī. 
Nelaimīgais Ogres vairogs
Foto: sportacentrs.com

Salauzts grozs: ko paredz noteikumi un nolikums

Baltijas Basketbola līgas spēles “Ogre/Kumho tyre” – Raveres “Tarvas” laikā salauztais grozs ne tikai ietekmējis spēles rezultātu un situāciju tabulā, bet arī aktualizējis jautājumu par šādu starpgadījumu regulējumu basketbola noteikumos un sacensību nolikumos. Situācijas nianses skaidro FIBA komisārs Latvijas basketbola līgu galvenais tiesnesis Agnis Pērkons.
No kreisās: Basketbola Gada balvas'2016 ieguvēji Jānis Jaunzemis, Mārtiņš Šteinbergs, Oļegs Latiševs, Anete Šteinberga, Dzintars Dreibergs, Rihards Lomažs. Rihards Olmanis, Ainārs...

LBS 93.gadadienas priekšvakarā pasniegtas Basketbola Gada balvas’2016

Latvijas Basketbola savienības sarīkojumā septiņiem laureātiem pasniegtas Basketbola Gada balvas’2016. Svinīgajā ceremonijā, kas bija sarīkota LBS dibināšanas 93.gadadienas priekšvakarā, vēsturiskās “basketbola kedas” tika pasniegtas Gada basketbolistei Anetei Šteinbergai, Gada jaunatnes trenerim Aināram Čukstem, Gada tiesnesim Oļegam Latiševam, Gada cerībai Rihardam Lomažam, Gada 3x3 basketbolistam Mārtiņam Šteinbergam, Gada senioram Jānim Jaunzemam, kā arī nominācijas Gada ieguldījums basketbolā uzvarētājiem dokumentālās filmas “6tais spēlētājs” veidotājiem Dzintaram Dreibergam un Rihardam Olmanim.
Foto: basket.lv

LBS biedru sapulces uzmanības centrā jauno spēlētāju pāragrā migrācija

Latvijas Basketbola savienības ikgadējā biedru sapulcē LBS prezidents Valdis Voins un pastāvīgo komisiju vadītāji sniedza pārskatu ar 2016. gada svarīgākajiem notikumiem, problēmām un to iespējamiem risinājumiem, kā arī tika veikti grozījumi biedrības statūtos. 
Ainārs Čukste: triumfa brīdis pēc Latvijas junioru komandas uzvaras Eiropas U18 čempionāta ceturtdaļfinalā.
Foto: FIBA.com

Sveicam Aināru Čuksti apaļajā jubilejā!

Latvijas U19 un U18 meiteņu izlašu, kā arī komandas “TTT Juniores” galvenajam trenerim un BJBS “Rīga/Rīdzene” trenerim Aināram Čukstem – apaļi 50!