Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2551, Did:0, useCase: 2

Video: Shootaround | "Ogre" pirmā uzvar "Prometey", Blūms - ideāls jaunais spēlētājs

Jaunajā "Pafbet Shootaround" epizodē Andrejs Siliņš un Sportacentrs.com basketbola žurnālists Kristiāns Dilāns atskatās uz "Ogres" vēsturisko uzvaru pār "Prometey", un iespaidos par to dalās ogrēniešu kapteinis Kristaps Dārgais. Tāpat tiek analizētas "Prometey" problēmas un īpašnieka skaļie izteikumi, un abi studijas eksperti aicina nupat pilngadību sasniegušo "VEF Rīga" aizsargu Robertu Blūmu iekļaut Latvijas izlases sastāvā februāra spēlēm. Noslēgumā pirmais "Pafbet" Latvijas-Igaunijas līgas spēļu apmeklējuma apskats.
1

Klausītava | Siliņš & Lācis: B divīzija - traģēdija? Eirolīgas klubs vai Ekselences centrs - risinājums?

Siliņš & Lācis 79 minūtes par Latvijas jauniešu basketbola vasaru.Latvijas jaunatnes izlašu vasara noslēgusies, un rezultāti bija stipri mainīgi. No 13. vietas B divīzijā līdz Eiropas sudrabam. U20 jaunie vīrieši zaudēja izšķirošas spēles, lai cīnītos par atgriešanos A divīzijā. U20 meitenes atkārtoja pirms 10 gadiem U20 puišu paveikto un izcīnīja Eiropas sudrabu. U18 izlase ar perfektu bilanci izcīnīja B divīzijas zeltu. Kā vērtēt jauniešu izlašu sniegumu? Vai palikšana B divīzijā ir traģēdija? Kāpēc jauniešu izlases nepiesakas trenēt pieredzējušie treneri? Vai rezultātam jābūt pašmērķim? Vai talantus pamana tikai A divīzijā? Vai, ņemot vērā demogrāfijas tendences, mēs vispār varam cerēt uz kaut ko labāku nākotnē? Kur problēma? Kas jāmaina? Meklējām atbildes uz šiem jautājumiem.
Kaspars Vecvagars. Foto: Arnolds Auziņš / Beāte Bērziņa / Latvijas Radio

Klausītava | "Sudraba Zēni" #9: Kapteinis | Kaspars Vecvagars

Noslēdzošās epizodes viesis ir Kaspars Vecvagars. Komandas kapteinis. Viens no talantīgākajiem savas paaudzes basketbolistiem. Čempionāta laikā cīnījās ne tikai ar pretiniekiem, bet arī veselību, taču arī ar visu salauzto pirkstu izslēgšanas turnīrā spēlēja ne mazāk par 30 minūtēm mačā un tika pie vietas čempionāta simboliskajā pieciniekā. 17 gadu vecumā pievienojās slavenajam Lietuvas klubam Kauņas “Žalgiris”. Pieaugušo izlasē debitēja 18 gadu vecumā - gandrīz gadu vēl pirms Eiropas U20 čempionāta. Karjeras laikā saplēsis gan krusteniskās saites, gan Ahileja cīpslu, kas neļāva cerības par izcilu karjeru īstenot dzīvē. Iemēģinājis balsi spēļu komentētāja arodā televīzijā, bet desmit gadus pēc sudraba izcīnīšanas nolēma likt punktu profesionāla spēlētāja karjerai un jau sācis darbu kā basketbola treneris.Podkāstā "Sudraba Zēni" Andrejs Siliņš kopā ar notikuma varoņiem un līdzgaitniekiem desmit sērijās atskatās uz 2013. gada jūlija notikumiem, kad Latvijas U20 jauno vīriešu basketbola izlase paveica to, kas pēc neatkarības atgūšanas nekad iepriekš Latvijas izlasēm nebija izdevies - iekļuva Eiropas čempionāta finālā.
Guntis Keisels. Foto: Arnolds Auziņš, Beāte Bērziņa / Latvijas Radio

Klausītava | "Sudraba Zēni" #9: Vēsture, sudrabs kā panākums, šūpuļtīkls | Guntis Keisels

Podkāsts “Sudraba Zēni” tiek pieteikts kā atskats uz 10 gadus senu Latvijas basketbolam vēsturisku notikumu, bet cik nozīmīgs patiešām bija šis sasniegums? Un vai zaudējumu finālā var saukt par panākumu? Kā jālūkojas uz jauniešu izlašu startiem? Vai kāds “sudraba zēns” spēlēs Pasaules kausā? Atbildes uz šiem jautājumiem podkāsta vadītājs Andrejs Siliņš meklē kopā ar Latvijas basketbola vēsturnieku Gunti Keiselu.Podkāsts "Sudraba Zēni" atskatās uz 2013. gada jūlija notikumiem, kad Latvijas U20 jauno vīriešu basketbola izlase paveica to, kas pēc neatkarības atgūšanas nekad iepriekš Latvijas izlasēm nebija izdevies - iekļuva Eiropas čempionāta finālā.
Raimonds Feldmanis. Foto: Arnolds Auziņš, Beāte Bērziņa / Latvijas Radio

Klausītava | "Sudraba Zēni" #7: Trenējošais menedžeris, olimpiskais čempions | Raimonds Feldmanis

Raimonds Feldmanis 2013. gada vasarā bija Artūra Štālberga vadītās Latvijas U20 izlases treneru štābā kā asistents, taču ne tikai - viņš vienlaikus veica arī menedžera pienākumus. 2023. gadā Raimonds ir olimpisko čempionu treneris un viens no pieprasītākajiem 3x3 basketbola treneriem pasaulē, sarakstījis grāmatu par basketbolu un turpinājis attīstīt personību ne vien basketbola, bet arī akadēmiskajā vidē. Īpašu uzmanību pievērsis basketbolistu psiholoģiskajai sagatavotībai.Viens no retajiem Latvijas treneriem, kuriem ir pieredze darbā NBA vasaras līgā. Strādājis ar Latvijas jauniešu izlasēm un bijis asistents gan Latvijas, gan Ukrainas pieaugušo valstsvienībās.Podkāsts "Sudraba Zēni" atskatās uz 2013. gada jūlija notikumiem, kad Latvijas U20 jauno vīriešu basketbola izlase paveica to, kas pēc neatkarības atgūšanas nekad iepriekš Latvijas izlasēm nebija izdevies - iekļuva Eiropas čempionāta finālā.
Juris Vītols. Foto: Arnolds Auziņš, Beāte Bērziņa, Latvijas Radio

Klausītava | "Sudraba Zēni" #6: Toreiz apjūsmoja, tagad pats laukumā | Juris Vītols

“Sudraba zēni” ir podkāsts par desmit gadus senu notikumu Latvijas basketbolā. Jurim Vītolam tolaik bija 7 gadiņi, un viņš izdīca vecākiem iespēju aizbraukt klātienē uz Tallinu noskatīties sava brālēna draugu pārstāvētās U20 izlases spēli Eiropas čempionātā. Vēlāk treniņnometnē viņa treneris Mārtiņš Fomins, kurš bija arī vairāku sudraba zēnu treneris sporta skolā, ļāva visiem kopā skatīties finālspēli TV tiešraidē.Šodien Jurim ir 17, viņš ir viens no sava vecuma daudzsološākajiem jaunajiem talantiem un pats pārstāv Latvijas junioru izlasi, kam ir sarežģīts uzdevums - izcīnīt godalgas B divīzijā un atgriezties U18 elites divīzijā. Juris jau paspējis piedalīties NBA talantu nometnē un izcīnīt Latvijas līgas bronzu, bet sarunā ar Andreju Siliņu jaunais basketbolists atminas bērnībā pieredzēto braucienu uz Latvijas U20 izlases spēlēm Tallinā, stāsta par sava ceļa sākumu profesionālajā basketbolā, tostarp dalību NBA jauno talantu nometnēs, par to, kādas mācības paņēmis no priekšgājējiem un ko viņam nozīmē spēlēšana Latvijas izlases sastāvā.Podkāsts "Sudraba Zēni" atskatās uz 2013. gada jūlija notikumiem, kad Latvijas U20 jauno vīriešu basketbola izlase paveica to, kas pēc neatkarības atgūšanas nekad iepriekš Latvijas izlasēm nebija izdevies - iekļuva Eiropas čempionāta finālā.
Ojārs Siliņš. Foto: Arnolds Auziņš / Beāte Bērziņa / Latvijas Radio
3

Klausītava | "Sudraba Zēni" #5: Melnā darba darītājs | Ojārs Siliņš

Latvijas U20 izlase 2013. gada Eiropas čempionātā laukumā pavadīja 400 spēles minūtes. Deviņās spēlēs, kurās Ojārs piedalījās, viņš laukumā atradās 94,7% no visa komandas spēles laika. Spēlētājs, kuram šis U20 čempionāta fināls bija viens no daudziem turpmākajā profesionāļa karjerā.Vienlaikus - Ojārs ir arī podkāsta vadītāja Andreja Siliņa brālis, tāpēc šī ir pavisam īpaša epizode.Ojāra kvalitātes laukumā ne vienmēr var izteikt ar spēles protokola cipariem, taču ekspertu acis tās allaž novērtē, tāpēc profesionāļa karjeras laikā allaž spēlējis lielas minūtes - treneri novērtē viņa melnā darba kvalitāti, spēles izpratni un nesavtību. No U20 sudraba zēniem, iespējams, bija vistuvāk nonākšanai NBA draftā. Pārstāvējis visas Latvijas jauniešu izlases un pieaugušo valstsvienību, ar ko gan pēdējos gados attiecības kļuvušas vēsākas.Podkāsts "Sudraba Zēni" atskatās uz 2013. gada jūlija notikumiem, kad Latvijas U20 jauno vīriešu basketbola izlase paveica to, kas pēc neatkarības atgūšanas nekad iepriekš Latvijas izlasēm nebija izdevies - iekļuva Eiropas čempionāta finālā.
Amadeo Della Valle. Foto: Arnolds Auziņš, Beāte Bērziņa, Latvijas Radio

Klausītava | "Sudraba Zēni" #4: Zelta zēns un MVP | Amadeo Della Valle

Amadeo Della Valle ir Itālijas basketbolists, kurš bija galvenais vaininieks Latvijas U20 izlases un tūkstošiem Latvijas fanu sarūgtināšanā 2013. gada 21. jūlijā. Tieši viņš finālā ņēma iniciatīvu savās rokās, ļaujot itāliešiem izšķirošajos brīžos atspēlēties un izcīnīt čempiontitulu. Fināla pirmajā puslaikā Amadeo neguva ne punkta, bet pēdējās piecās mača minūtēs sameta 15 punktus un teju vienpersoniski izcīnīja titulu Itālijai, Latviju atstājot ar sudraba godalgām.Della Valle pelnīti tika atzīts par čempionāta vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. Arī pēc tam profesionāļa karjerā Amadeo spēlējis uzvarošās komandās un ne reizi vien izcēlies ar individuālām atzinībām. Pārstāvējis Itālijas pieaugušo izlasi Eiropas čempionāta finālturnīrā un Pasaules kausa izcīņā. Kļuvis par čempionu, kausu ieguvēju un Itālijas čempionāta A sērijas sezonas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP.Vēlāk klubu basketbolā spēlējis kopā ar šīs Latvijas U20 izlases uzbrucēju Ojāru Siliņu, kopā ar panākumiem pārstāvot "Reggio Emilia" klubu Itālijā. Šīs epizodes ieraksta laikā pirmoreiz dzīvē viesojas Rīgā.Podkāsts "Sudraba Zēni" atskatās uz 2013. gada jūlija notikumiem, kad Latvijas U20 jauno vīriešu basketbola izlase paveica to, kas pēc neatkarības atgūšanas nekad iepriekš Latvijas izlasēm nebija izdevies - iekļuva Eiropas čempionāta finālā.
Roberts Stumbris. Foto: Beāte Bērziņa, Latvijas Radio

Klausītava | "Sudraba Zēni" #3: Raksturs, mērķtiecība, pārliecība | Roberts Stumbris

2022. gada 3. jūlijā viņš kļuva par astoto un, visticamāk, pēdējo no sudraba zēniem, kurš pielaikojis Latvijas pieaugušo izlases formu. Roberts Stumbris nebija sava vecuma jauniešu izlasēs ne U16, ne U18 čempionātos, taču ar nepiekāpību, raksturu un lielu pārliecību izcīnīja sev vietu komandā uz U20 čempionātu. Stumbris neslēpj - viņš uzskatīja, ka toreiz Tallinā viņam būtu bijis jāspēlē vairāk, un tas izcīnīto sudrabu padarījis mazāk izbaudāmu.Tieši viņa nepiekāpīgais raksturs spēlējis galveno lomu, lai atgūtos pēc paša pieļautām kļūdām, kam sekoja diskvalifikācija no basketbola. Liktens šūpoles karjerā viņu mētājušas augšā-lejā, bet, pacietīgi un ļoti mērķtiecīgi turpinot ceļu profesionālajā sportā, Roberts 2023. gada pavasarī debitēja vienā no senākajiem nacionālajiem čempionātiem pasaulē - Itālijas A sērijā.Podkāsts "Sudraba Zēni" atskatās uz 2013. gada jūlija notikumiem, kad Latvijas U20 jauno vīriešu basketbola izlase paveica to, kas pēc neatkarības atgūšanas nekad iepriekš Latvijas izlasēm nebija izdevies - iekļuva Eiropas čempionāta finālā.
Foto: Arnolds Auziņš / Beāte Bērziņa / Latvijas Radio
2

Klausītava | "Sudraba Zēni" #2: Superdanks un piedāvājums no Barsas | Jānis Bērziņš

Lai izcīnītu lielus panākumus, komandai jāstrādā kā vienotam mehānismam un spēlētājiem labi jāsaprot savas lomas. Un nepieciešami arī līderi. Viens no šīs izlases līderiem 2013. gadā bija Jānis Bērziņš jeb Bonis - viņš guva visvairāk punktu Latvijas komandai, gandrīz piekto daļu no visiem izlases punktiem šajā turnīrā. Spēlētājs, kurš turnīra noslēgumā tika iekļauts čempionāta simboliskajā izlasē un jau pāris mēnešus pēc sudraba izcīnīšanas debitēja pieaugušo Eiropas čempionāta finālturnīrā.Pēc izcīnītā sudraba U20 izlasē par Jāni interese bija no dažādu valstu klubiem, arī Spānijas superklubs “Barcelona” bija gatavs likt galdā līgumu, tomēr Bonis izvēlējās palikt Rīgā.Kas zina, kā būtu attīstījusies Jāņa karjera, ja ne melnā josla - četru gadu garumā trīs reizes tika saplēsta krusteniskā saite vienā un tai pašā ceļgalā. Desmit gadus pēc sudraba izcīnīšanas Bonis atzīst - šobrīd basketbols primāri ir viņa darbs, ziedošanās sportisko sapņu vārdā palikusi pagātnē.
Artūrs Štālbergs. Foto: TTT Rīga
24

Artūrs Štālbergs noslēdz gaitas basketbolā

Artūrs Štālbergs 38 gadu vecumā lēmis likt punktu savām profesionālajām gaitām basketbolā, kur bijis gan spēlētājs, gan treneris, gan funkcionārs, Štālbergs pavēstīja portālam Sportacentrs.com. Latvijas sieviešu basketbola čempionvienība “TTT Rīga”, kur Artūrs pēdējo trīs sezonu garumā veica ģenerālmenedžera pienākumus, tuvākajā laikā izziņos gan jaunas sejas kluba vadībā, gan jaunumus saistībā ar sastāvu un dalību starptautiskajos turnīros.
1

Video: Shootaround | Dārgais par favorītiem sauc "Kalev", Zorika un Gulbja komentāri

"Pafbet Shootaround" viesis - BK "Ogre" kapteinis Kristaps Dārgais, kurš dalās pārdomās par ogrēniešu dueli pret "Kalev/Cramo" un pārējiem "Pafbet" Latvijas-Igaunijas basketbola līgas ceturtdaļfināliem. "TTT Rīga" galvenais treneris un "Final Four" tiešraižu komentētājs Mārtiņš Gulbis piedāvā savu ieskatu pusfināla dueļos Tallinā, bet "VEF Rīga" aizsargs Kristers Zoriks pauž apņēmību cīnīties par čempiontitulu. Savukārt raidījuma noslēgumā "Latvijas Universitātes" basketbolisti izmēģina roku basketbola golfā.Nākamais "Pafbet Shootaround" raidījums šoreiz jau pēc nedēļas, kad atskatīsimies uz notikumiem Tallinā un čempionu ceļu līdz titulam.
Jānis Blūms. Foto: Bilbao Basket
2

Jānis Blūms un "Bilbao Basket" ziedu laiki

Sestdien Saldū norisināsies ilggadējā Latvijas valstsvienības kapteiņa Jāņa Blūma basketbolista karjeras noslēdzošā spēle. Klāt būs ne vien Jāņa komandas biedri sporta skolās, klubos un izlasēs, bet arī lietuvietis Renalds Seibutis un horvāts Marko Baničs. Ar abiem Jānis ielika pamatus tam, lai spāņu “Bilbao Basket” no maza, viduvēja budžeta Spānijas kluba kļuva par atpazīstamu vārdu visā Eiropā.
Foto: ekrānšāviņš / imdb.com

Videospēles dzīvajā uzņem apgriezienus: atgriezīsies arī "SlamBall"

Pirms pāris nedēļām Meisons Gordons paziņoja pasaulei, ka viņa izlolotais sporta veids “SlamBall” jeb slembols ir gatavs atgriezties pie tautas jau nākamajā, 2023. gada, vasarā. Līdz ar “Big3” un “The Basketball Tournament” aktualizēšanos videospēļu iedzīvināšana turpina uzņemt apgriezienus sporta pasaulē, taču “SlamBall” saknes meklējamas vēl stipri pirms abiem nosauktajiem. Kas ir slembols?
Foto: FIBA
1

VEF pretinieki ČL: pārsteidzošie spāņi, franču pieredze un... Bagatskis?

Viņnedēļ notika Basketbola Čempionu līgas grupu turnīra izloze jaunajai sezonai, kurā noskaidrojās, ka Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” mērosies spēkiem ar atpazīstamiem Spānijas un Francijas klubiem, kā arī trešā kvalifikācijas turnīra uzvarētājiem. Kā ierasts, uz papīra rīdzinieki pirms sezonas varētu būt pastarīši, taču, iespējams, velns nemaz nav tik melns…
Kevins Durents. Foto: AFP / Scanpix
4

Durents atgriežas "Warriors"? Pavisam reāli un ne visai reāli scenāriji

Laikā, kad Latvijas basketbola līdzjutēji kaifoja par mūsu valstsvienības sniegumu, viena no spožākajām Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) superzvaigznēm Kevins Durents nolēma darīt zināmu, ka vēlas pamest Bruklinas “Nets”. Kur viņš nonāks?
Luka Banki. Foto: FIBA
12

Banki pirmajā liecībā - piecinieks

Kopš Luka Banki stājās pie Latvijas valstsvienības stūres apskrējis nu jau vairāk nekā gads. Pārņēmis komandu tās zemākajā punktā daudzu gadu garumā, Banki to gadu vēlāk aizvedis līdz nebijuši labām izredzēm cīņā par vietu Pasaules kausā. Kāpēc tas izdevies un kādi izaicinājumi gaida priekšā?
Foto: FIBA
5

"Prometey": jau šobrīd galvenais favorīts uz LAT-EST zeltu?

Nākamajā "Pafbet" Latvijas-Igaunijas basketbola līgas sezonā startēs komanda no Ukrainas - pagājušajā nedēļā tika oficiāli izziņota "Prometey" pievienošanās turnīram. Pēdējos gados "Prometey" bija kļuvis par vienu no ambiciozākajiem basketbola klubiem Ukrainā. Kādu "Prometey" varam sagaidīt jaunajā sezonā mūsu vietējā čempionātā?
Kristaps Porziņģis. Foto: FIBA
36

EuroBasket 2025: pafantazēsim par sastāvu

Prieka vēsts pāršalca Latvijas basketbola sabiedrību 30. marta pēcpusdienā, kad Minhenē noskaidrojās, ka tieši Latvijā 2025. gada septembrī tiks noskaidroti Eiropas meistartitula ieguvēji groza bumbā. Pasākuma organizēšana garantē arī Latvijas izlases līdzdalību finālturnīrā, kas, raugoties no šodienas perspektīvas, nemaz vairs nav uzskatāma par pašsaprotamu lietu, par kādu tika uzskatīta gadiem ilgi. Tieši tāpat no šodienas perspektīvas varam pazīlēt kafijas biezumos, kādā sastāvā mūsu komanda tā gada vasarā varētu būt.
Ismaels Bako. Foto: FIBA
25

Grupas līderi un principiālie pretinieki: ar ko rēķināties pret Beļģiju?

Latvijas basketbola valstsvienībai februāra izskaņā ar divām spēlēm turpināsies 2023. gada FIBA Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrs. Abos mačos pretī stāsies Beļģija, kas pēc pirmā izlašu “loga” ir A grupas līdervienība. Ar ko Latvijai jārēķinās?
"Dijon" komanda Čempionu līgā. Foto: FIBA
1

VEF pretiniece "Dijon": 1,8 miljoni algās, pieredzējis sastāvs, izteikts mājas faktors

Latvijas labākā basketbola kluba “VEF Rīga” ceļā uz vienu no sezonas mērķiem - iekļūšanu FIBA Čempionu līgas labāko 16 komandu pulkā - palicis pēdējais šķērslis. Lai to pārvarētu, nākamo divu vai trīs nedēļu garumā sērijā līdz diviem panākumiem jāapspēlē Francijas komanda “JDA Dijon”. Pirmais mačs jau otrdien Dižonā pret komandu, kas sevi apliecinājusi kā izteikta mājas komanda.
Sandis Buškevics. Foto: Matas Baranauskas / Neptūnas Klaipėda
6

Buškevics: "Atrādījos labi. Daudzi bija pārsteigti par manu lietuviešu valodu"

2022. gada vasarā būs aizritējuši desmit gadi kopš basketbolista karjeru noslēdza viens no savas paaudzes labākajiem latviešu saspēles vadītājiem Sandis Buškevics. Nu jau turpat desmit gadu garumā Buškevics nodevies trenera aroda izaicinājumiem, un gada nogali pavada Lietuvā - savas sievas dzimtenē. Tur Buškevics veic Klaipēdas “Neptūnas” trenera asistenta pienākumus, bet pirms pāris nedēļām uz pāris spēlēm bija arī komandas galvenais treneris. Tagad atgriezies asistenta pozīcijā, strādājot pie Latvijā labi zināmā galvenā trenera Daiņa Adomaiša.
Edgars Jaunzems. Foto: Inter Bratislava
1

Slovākijas izlases galvenā trenera "labā roka": Edgars Jaunzems

Pieprasījums pēc Latvijas basketbola treneriem ārzemju klubos nav milzīgs, un katrs ārvalstīs strādājošais speciālists ir savā ziņā vērtība. Viens no šādiem latviešu treneriem paša dzimtenē ir teju nezināms. Ņemot vērā, ka Latvijas valstsvienību pirmdienas vakarā gaida Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra cīņa pret Slovākiju, uzrunāju treneri Edgaru Jaunzemu, kurš Slovākijas klubā Bratislavas “Inter” veic asistenta pienākumus Oļegam Meleščenko - speciālistam, kurš vada arī Slovākijas izlasi.
AEK kapteinis Dimitris Mavroeidis. Foto: facebook.com/aekbasketballclub
5

VEF pret AEK jeb "jāsit" pa gulošo, kamēr tas nav atguvies

Atēnu AEK ir viens no leģendārākajiem, uzvarām bagātākajiem un populārākajiem Grieķijas basketbola klubiem, kas 2018. gadā triumfēja FIBA Čempionu līgā, bet finālā vēlreiz spēlēja 2020. gadā. Rīgas VEF nākamās divas spēles Čempionu līgā aizvadīs tieši pret AEK, kas pirms sezonas vēlreiz bija pieskaitāma galvenajām favorītēm, taču līdzšinējais sniegums krietni sašķobījis šo statusu, ceļasomās uz Rīgu atēniešiem iepakojot pagaidām tikai piedzīvotos zaudējumus šajā turnīrā.
Rolands Šmits un Šarūns Jasikēvičs. Foto: Barca Basket

Vai Šmits un Jasikēvičs atņems "Efes" Eirolīgas čempiontitulu?

Jau šīs darba nedēļas beigās sāksies jaunā ULEB Eirolīgas sezona - Eiropas klubu basketbola prestižākajā turnīrā šo sezonu sāks trīs Latvijas basketbolisti, un tikai viens no viņiem pārstāv komandu, kas pirms sezonas tiek pieskaitīta favorītēm.
Trevors Ariza, Kents Beizors, Lebrons Džeimss. Foto: Scanpix
5

Ariza un Beizmors: Lebrona komandas biedri, kuri nesaudzīgi viņu kritizēja

Cik interesanti, kā tā pasaule griežas un iemet mūs tur, kur mēs kādreiz nekad nebūtu iedomājušies būt. Iespējams, tādas vai līdzīgas pārdomas izskrēja cauri Trevora Arizas prātam brīdī, kad pieredzējušais basketbolists lika parakstu uz līguma ar Losandželosas “Lakers”. Klubu, kurā Ariza savulaik kļuva par NBA čempionu. Klubu, kura lielākā zvaigzne ir Arizas savulaik principiālais konkurents Lebrons Džeimss.
Foto: basket.lv
11

Viedoklis: Pamati ielikti, bet īstie pārbaudījumi vēl tikai priekšā

Latvijas vīru groza bumbas meistari aizvadījuši pirmās četras oficiālās spēles jaunā galvenā trenera Lukas Banki vadībā. Izcīnītas četras uzvaras un nodemonstrēts basketbols, kas iezīmē daudz piesauktās pārmaiņas.
Dāvis Bertāns, Rasels Vestbruks un Bredlijs Bīls. Foto: AP / AFP / Scanpix
3

Bertāns un "Wizards" gaida jaunu treneri. Kurš tas būs?

Par Kristapa Porziņģa pārstāvētās Dalasas “Mavericks” nākamo galveno trenerī esam tikuši skaidrībā, taču otrs latvietis, par kura spēlēšanu NBA jaunajā sezonā nav šaubu, ir Dāvis Bertāns. Viņa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” arī palikusi bez galvenā trenera un neprot tādu atrast jau labu laiku. Kuri varētu būt labākie kandidāti uz “Wizards” trenera posteni?
Luka Dončičs, Kristaps Porziņģis un Džeisons Kids. Foto: dallasnews.com / AP / Scanpix
21

Treneris, kuram jāmēģina salabot Porziņģa un Dončiča duetu: Džeisons Kids

Kristapa Porziņģa pārstāvētā NBA vienība Dalasas “Mavericks” pēc Rika Kārlaila aiziešanas palikusi bez galvenā trenera. 61 gadus vecais treneris bija liels izņēmums kopējā līgas bildē, jo pozīcijā, kurā pārējā līgā novērojama liela kadru mainība, noturējās 13 gadus. Nupat NBA pasauli pāršalkusi ziņa par to, ka kluba vadība jau izvēlējusies Kārlaila pēcteci - Džeisonu Kidu. Vai Kids ir laba izvēle?
Tims Dankans, Treisijs Makgreidijs, Grants Hils - trio, kas tā arī palika vien uz plakāta... Foto: Yahoo Sports kolāža
1

Virsraksts, kura nebija: Dankans pamet "Spurs" un izveido "Magic" lielo trijnieku

Pandēmijas dēļ šogad neierasti vēlu tiks sākta NBA brīvā aģentūra - ja parasti klubiem durvis uz spēlētāju tirgus placi tika atvērtas jūlija sākumā, tad šogad tas notiks 6. augustā. Lai vieta nepaliktu tukša, piedāvāju atminēties notikumu, kas varēja mainīt līgas vēsturi, kādu to zinām šodien. Ja viens no labākajiem spēka uzbrucējiem, ja ne pats labākais, basketbola vēsturē Tims Dankans tiešām būtu pametis Sanantonio “Spurs” un pievienojies Orlando “Magic”...
Jānis Bērziņš. Foto: plk.pl
4

Jānis Bērziņš: "Uz "Zielona Gora" varēju braukt jau pagājušās sezonas vidū"

“Pirmoreiz kāda poļu komanda bija VTB līgas “play-off”, tāpat sezonas laikā uzvarējām CSKA, Himkus un “Unics” - Eirolīgas līmeņa komandas,” lai arī neizcīnīts palika Polijas čempiontituls, basketbolists Jānis Bērziņš sarunā ar Sportacentrs.com atklāja, ka “Zielona Gora” kluba vadība pēc sezonas bijusi apmierināta ar komandas iespēto.
Deandrē Lensdauns. Foto: FIBA
2

No darba stroikā līdz Čempionu līgas "Final Four"

Nevienam profesionālā sporta ceļš nav apsolīts, taču ir cilvēki, kam liktenis saliek loģisku secību, kā ar smagu darbu tikt līdz basketbola virsotnēm. Deandrē Lensdaunam šīs trepītes ir stipri atšķirīgas no standarta. Vēl 25 gadu vecumā viņš krāmēja ķieģeļus kādā jaunbūvē, bet pagājušajā nedēļā kļuva par vienu no varoņiem franču kluba “Strasbourg” panākumos FIBA Čempionu līgā.
Malkolms Grifins pirms pieciem gadiem Liepājā. Foto: Ģirts Gertsons / liepajaslauvas.lv
3

Grifins atceras laiku Liepājā un spēlēšanu pie Lukas Banki

Malkolms Grifins 2016. gada nogalē pirmo reizi dzīvē uzzināja par valsti vārdā Latvija - līdz tam vien Āfrikā profesionāli spēlējušo amerikāņu aizsargu “Liepājas Lauvas” bija noskatījušas kā sev vērtīgu papildinājumu. Latvijā Grifins kļuva par vienu no vietējā čempionāta spožākajiem spēlētājiem un tieši Liepājā atspērās fantastiskam lēcienam - viena gada laikā no “lauvām” tiekot līdz Sanktpēterburgas “Zenit” un Atēnu AEK. Šajā sezonā Malkolms sekmīgi pārstāv Saloniku PAOK krāsas un gatavojas jaunam augstam lēcienam karjerā. Brīvbrīdī Sarunā ar Sportacentrs.com basketbolists atcerējās Latvijā pavadīto laiku un spēlēšanu pie jaunā Latvijas valstsvienības galvenā trenera Lukas Banki.