Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 2

Video: #3 "(Bez)maksas sports": sports jauniešiem - cik pieejams Latvijā?

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.3. epizodes tēma: SPORTS JAUNIEŠIEM - CIK PIEEJAMS LATVIJĀ?Vesela un veselīga jaunatne ir mūsu nākotne, taču pēdējā laikā bieži izskan runas, ka jauniešu interese par sportu sarūk, sporta nodarbības ir maz apmeklētas, un jaunieši rod cita veida izklaides. Kādai jābūt valsts politikai un pieejai jauniešu sportam? Cik izmaksā sporta nodarbības bērnu vecākiem? Un vai bērnu vecākus varam nodēvēt par Latvijas sporta ģenerālsponsoriem? Kāda ir sporta veidu pieejamība lielajās un mazajās Latvijas pilsētās? Kuri sporta veidi ir finansiāli vispieejamākie? Ar kādām problēmām saskaras sporta skolas un to vadītāji?Studijā: Ēriks Miļuns (HK Prizma) un Miks Vilkaplāters (Sporta skola Metta).Sportacentrs.com · #3 "(Bez)maksas sports": sports jauniešiem - cik pieejams Latvijā?

Video: Jauniešu skaits sporta skolās: vai kvantitāte vienmēr nozīmē arī kvalitāti?

Piedāvājam fragmentu no sarunu un diskusiju raidījuma “(Bez)maksas sports”, kura šīs nedēļas tēma – jauniešu sports – cik pieejams Latvijā? Kas par to maksā? Raidījumā piedalās HK “Prizma” galvenais treneris Ēriks Miļuns un Sporta skolas “Metta” vadītājs Miks Vilkplāters.Raidījums pilnā garumā jau otrdien (21. novembris) plkst. 21.00 būs skatāms kanālā TV4 un arī portālā Sportacentrs.com.
Gatis Jahovičs. Foto: Mikus Kļaviņš, VEF Rīga

Klausītava | Diskusija par profesionālā sporta finansēšanu Latvijā

Piedāvājam "Sporta Studijas Aizkulises" diskusiju par profesionālā sporta finansēšanu. Diskusijas viesi - Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Arnis Tunte, “VEF Rīga” prezidents Gatis Jahovičs, "Rīgas Zeļļi" prezidents Edgars Buļs, Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks sporta jautājumos un Latvijas Telpu futbola izlases Trenera asistents Guntis Apīnis.Diskusiju vada LTV sporta žurnālists Andris Auziņš.
Latvijas sportisti Pjončhanas spēļu atklāšanā 2018. gada 9. februārī. Foto: EPA/Scanpix
97

Viedoklis: Vai jārīko tautas nobalsošana par Olimpisko spēļu norisi Siguldā?

Īsā atbilde – tautas nobalsošana nav jārīko, jo vairāk nekā 100 miljonu notriekšanu šauros nišas sporta veidos var atbalstīt tikai valsts naudas un slavas kāri nekauņas.

Video: "(Bez)maksas sports": sportistiem patīk sevi atalgot ar lielākiem tēriņiem

Piedāvājam fragmentu no raidījuma “(Bez)maksas sports” jaunākās epizodes, kurā tiek runāts par lielu naudu Latvijas sportā. Studijā olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Agnis Čavars un “BluOr Bank” investīciju direktors Pauls Miklaševičs.Raidījums jau šovakar (7. novembris) plkst. 21.00 būs skatāms kanālā TV4 un arī portālā Sportacentrs.com.
Foto: Kaspars Teilans

Izdota Latvijas vēsturē pirmā grāmata par sporta tiesībām

Izdota Latvijas vēsturē pirmā grāmata – zinātniskā monogrāfija par sporta tiesībām “Sporta tiesības. Aktuālās problēmas, izaicinājumi un jaunākās tendences”. Grāmatā, kuras autores ir Ekonomikas un kultūras augstskolas asociētās profesores Dr. Marina Kameņecka-Usova un Dr.Karina Zalcmane, skatītas aktuālās problēmas, izaicinājumi un jaunākās tendences sportā tiesībās, ārvalstu pieredze un aktualitātes Latvijā.
Vladimirs Šteinbergs. Foto: IZM
6

IZM negrasās atkāpties no plāniem mainīt sporta finansēšanas kārtību

“Protams, kā jau pirms jebkurām pārmaiņām, bija un būs neapmierinātie,” atbildot uz Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) šodien izplatītajā paziņojumā teikto par izmaiņām sporta finansēšanas kārtībā, sarunā ar portālu Sportacentrs.com pauda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sporta departamenta vadītājs Vladimirs Šteinbergs.
1

Video: #1 "(Bez)maksas sports": karjeras izvēle - profesionāls sportists

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums (12 sērijās) par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.1. epizodes tēma: karjeras izvēle - profesionāls sportists. Kas motivē jaunieti kļūt par profesionālu sportistu? Slava, nauda vai bauda? Vai ar neierobežotiem naudas līdzekļiem var izaudzināt augsta līmeņa atlētu? Vai virzīt mērķi “mans bērns būs profesionāls sportists” ir pieļaujami?Studijā: Tomass Dukurs un Askolds Uldriķis.Sportacentrs.com · #1 "(Bez)maksas sports": karjeras izvēle - profesionāls sportists
No kreisās: Vladimirs Šteinbergs, Anda Čakša, Jānis Buks un Kārlis Lejnieks. Foto: IZM
2

IZM smalkāk skaidro sporta organizāciju jauno finansēšanas kārtību

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sporta departamenta vadītājs Vladimirs Šteinbergs šodien sarunā ar portālu Sportacentrs.com smalkāk izskaidroja vakar izskanējušo informāciju par valsts finansējuma sporta federācijām sadali un plānoto kārtību, kā tas varētu notikts 2024. gadā. Viņš kliedēja runas, ka tiks veidota jauna “aģentūra”, kas veiks šīs funkcijas.
Foto: sportsvisiem.lv

Vairāk nekā 60 tūkstoši dalībnieku pieteikušies Latvijas veselības sporta nedēļai

No 16. līdz 22. oktobrim Latvijā norisināsies Latvijas veselības sporta nedēļa jeb Move Week. Visas nedēļas garumā pirmsskolas izglītības iestādēs, skolās, pašvaldībās tiks organizēti sporta pasākumi un piedāvātas daudzveidīgas aktivitātes. Latvijā šāda veselības nedēļa notiks jau divpadsmito reizi.
Uģis Jocis (priekšplānā). Foto: Jānis Zilvers.

PČ Rīgā Latvijas rekordu uzstādījušais Jocis uzvar "Stirnu buka" jubilejas sezonas noslēgumā

Sestdien, 7. oktobrī, Sabilē Abavas upes krastos lietainos un vējainos laikapstākļos noslēdzās jubilejas desmitās sezonas “GJENSEDIGE Stirnu buks” ar septīto posmu – “Sabiles Vīna kalna Stirnu buks”, kur 13km “VIVACOLOR” Zaķa distancē uzvarēja Latvijas rekordists šosejā un telpās Uģis Jocis. Bez kuldīdznieka pie uzvarām galvenajās distancēs tika Kristaps Bērziņš un Agate Armane 38km “GARMIN” Lūsī, Gints Lūsis un Klinta Lauska 26km “VENDEN” Stirnu bukā, kā arī ar Joča veiktajā distancē zaķī sievietēm ātrākā bija arī nupat pasaules čempionātā startējusī Krista Evelīna Sitnika.
Foto: World Boat Angling World Championship 2023 Riga/Latvia.
2

Polija Rīgā izcīna uzvaru pasaules čempionātā spiningošanā no laivām, Latvijai 6. vieta

Sestdien, 7.oktobrī, izaicinošos laikapstākļos tika aizvadīta trešā jeb noslēdzošā Pasaules čempionāta Spiningošanā no laivām sacensību diena, kas izradījās veiksmīga Polijas izlasei, no trešās vietas pārliecinoši pakāpjoties uz pirmo un izcīnot absolūtu uzvaru čempionātā.
Nils Janosns. Foto: Publicitātes foto.

Jansons kļūst par Eiropas čempionu brīvā stila skrituļslidošanā

Rīdzinieks Nils Jansons pagājušās nedēļas nogalē Portugālē kļuva par Eiropas čempionu brīvā stila skrituļslidošanā, bet liepājnieks Valters Grasmanis ieguva augsto septīto vietu profesionāļu grupā.
Kārlis Eiduks. Foto: Zanda Stabiņa, Antons Kranga

Siguldā par Latvijas taku skriešanas čempioniem kļūst Eiduks un Armane

Nedēļas nogalē Siguldā tika aizvadīts ikgadējais taku skrējiens – Siguldas kalnu maratons 2023, vienlaikus – Latvijas čempionāts taku skriešanā 2023. Uzvaras taku maratona distancē – 70 km – izcīnīja Kārlis Eiduks (7:01:39) un Agate Armane (7:48:30), informē organizatori.
Starts Bruņinieku un Lāčplēša distancēm. Foto: M.Gaļinovskis

"Lāčplēšu krosā" uzvar panākumus guvušie vieglatlēti, ieskaitot Serjoginu un Mauriņu

Šo svētdien, 24. septembrī, Mežaparkā devīto gadu pēc kārtas norisinājās biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” sadarbībā ar Rīgas domi un SIA “Rīgas meži” rīkotais patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”, kas bija visai kupli apmeklēts, jo visās distancēs kopā startēja nepilns tūkstotis dalībnieku. Labākos rezultātus sasniedza titulēti skrējēji un valsts čempionātu medaļnieki, tajā skaitā 5km, 10km un pusmaratona rekordists Dmitrijs Serjogins un Eiropas U23 fināliste 800m Invida Mauriņa.
Foto: Uldis Muzikants

Vairāki pretendenti uz Latvijas taku skriešanas čempionu titulu sestdien Siguldā

Sestdien, 23. septembrī, Siguldas kalnu maratons (SKM) atzīmēs 20 gadu jubileju, un 70 kilometru pamatdistancē ar 2600 augstummetru summu vairāk nekā 70 taku skrējēji sadalīs Latvijas čempionāta (LČ) medaļas. Pagājušā gada uzvarētāji šoreiz nestartēs, kas dos iespēju citiem triumfēt Siguldas svētku laukumā – Ziediņa kalna virsotnē.
Sudraba medaļas ieguvējs Artjoms Rekuņenko uz pjedestāla otrā pakāpiena. Foto no sportista privātā arhīva.

Latvijas šķēršļu skrējēji sasniedz labākos rezultātus PČ, Rekuņenko sudrabs vecuma grupā

Aizvadītajā pasaules OCR (obstacle course racing) jeb šķērsļu skriešanas čempionātā, kurš norisinājās Beļģijas pilsētā Genkā un kur visās vecuma grupās kopā piedalījās iespaidīgs dalībnieku skaits – vairāk nekā pusotra tūkstoša atlētu, Latvijas vadošais šķēršļu skrējējs Artjoms Rekuņenko 3km distancē vecuma grupā (30 – 34 gadi) 76 dalībnieku vidū izcīnīja sudraba medaļu, bet nākamajā dienā elitē 15km distancē bija piecpadsmitais 88 dalībnieku konkurencē, sasniedzot Latvijas labākos rezultātus pasaules čempionātos. Arī stafetē kopā iegūtā 8. vieta ir līdz šim labākais veikums
Foto: M.Gaļinovskis.

Latvijas rekordists Serjogins pasaules čempionātam Rīgā iesildīsies ar "Lāčplēšu krosu"

Šo svētdien, 24. septembrī, devīto gadu pēc kārtas Mežaparkā norisināsies biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” rīkotais patriotiskais taku un tematisko šķēršļu skrējiens “Lāčplēšu kross”, kur dalībniekiem atkarībā no vecuma un spējām tiek piedāvātas dažāda garuma distances. Dalībnieku vidū kā allaž būs vairāki vadošie valsts skrējēji, tajā skaitā arī vairāku distanču Latvijas rekordists Dmitrijs Serjogins, kurš gatavojas pasaules čempionātam skriešanā Rīga 1. oktobrī.
Starts "GARMIN Lūsī"un VENDEN Stirnu bukā". Foto: Stirnubuks.lv
1

"Stirnu bukā" Raiskumā vīriešiem tie paši uzvarētāji, sievietēm jaunas pirmo vietu ieguvējas

Pagājušajā nedēļas nogalē patīkamos sportošanai laika apstākļos “GJENSEDIGE Stirnu buka” sestajā posmā “Raiskuma ezera Stirnu buks” taku skriešanas mīļotāji varēja iepazīt jaunu apvidu, tajā skaitā izbaudīt leģendārās filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” filmēšanas vietas. Ja vīriešiem garākajās distancēs uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa tur jau pabijušie skrējēji, tad sievietēm lūsī un bukā uzvarētājas šajā sezonā pie tāda panākuma tika pirmo reizi.
Pirmais trijnieks "GARMIN Lūsis" distancē. Foto:Stirnu buks.

"Stirnu bukā" garākajā distancē uzvaras Latvijai un Lietuvai, olimpiešiem Žolnerovičiem 2. vietas

Pagājušo sestdien, 12. augustā, Baltijas valstīs prestižākais taku skriešanas seriāls “Stirnu buks” jubilejas desmitajā sezonā pēc pāris gadu pauzes atgriezās savā izcelsmes un sākotnējā norises vietā – Šlokenbekā, dalībniekiem sacenšoties sezonas piektajā posmā “Šlokenbekas muižas Gjensedige Stirnu bukā”. Garākajā “GARMIN Lūša” distancē jau ceturto reizi šosezon uzvarēja kuldīdznieks Kristaps Bērziņš, bet sievietēm pirmo reizi ar ātrāko rezultātu izcēlās Lietuvas čempione Gitana Akmanavičiute. Tikmēr vidējā “VIVACOLOR Zaķa” distancē otrās vietas ieguva olimpieši Valērijs un Inna Žolneroviči.
Kārlis Būmeisters. Foto no K. Būmeistera personīgā arhīva.
1

Mūziķis Kārlis Būmeisters trešo reizi startēs “Ironman” sacensībās Tallinā

5. augustā Tallinā “Ironman” sacensībās trešo reizi startēs mūziķis Kārlis Būmeisters, mērojot “pusīti” no dzelzsvīru distances jeb 70,3 jūdzes – 1,9 km peldus, 90 km uz velosipēda un 21,1 km skriešus. Nozīmīgo distanci pasaulē plaši pazīstamajā “Ironman” triatlonu seriālā mūziķis plāno veikt aptuveni piecu stundu laikā.
Foto: Nauris Vasiļevskis
2

Valmierā pirmo reizi notiks Latvijas čempionāts disku golfā

Disku golfa parkā “Pauku Priedes” Valmierā no 4. līdz 6. augustam norisināsies šīs sezonas nozīmīgākais notikums Latvijas disku golfā – Sportland Latvijas čempionāts. Vairāk nekā 160 Latvijas disku golferi sacentīsies par čempiona tituliem deviņās divīzijās.
Publicitātes foto .

Rīt Grīziņkalnā sāksies lielākās futbola frīstaila sacensības Eiropā

28. un 29. jūlijā Rīgā, Grīziņkalnā, risināsies 2023. gada futbola frīstaila pasaules tūres sacensības "Pulse Riga", Eiropas čempionāts, kā arī Eiropas kvalifikācijas posms pasaules futbola frīstaila čempionāta finālam, informē organizatori.
Vladimirs Šteinbergs. Foto: LFF
5

IZM Sporta departamenta vadītājs Šteinbergs apņēmies mainīt sporta nozares finansējuma sadali

Sporta nozares pārvaldības modelim būtu jānodrošina efektīva sporta nozares funkcionēšana un finansējuma sadale, kas atceltu sabiedrībā ieilgušas diskusijas par neskaitāmiem sporta finansēšanas avotiem, aģentūrai LETA pauda jaunais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta vadītājs Vladimirs Šteinbergs.
Foto: ghetto.lv
1

Lielākās futbola frīstaila sacensības Eiropā šajā nedēļas nogalē notiks Rīgā

2023. gada futbola frīstaila pasaules tūre ir sākusies: Pulse Riga, Eiropas čempionāts, kā arī Eiropas kvalifikācijas posms pasaules futbola frīstaila čempionāta finālam, notiks 28. un 29. jūlijā Rīgā, Grīziņkalnā. 29. jūlijā kopā ar Pulse Riga notiks arī ielu futbola turnīrs 3v3 Ghetto Football Round 11 visām vecuma grupām. Ieeja skatītājiem bez maksas.

NEkusties kā Džegers

Kad 16 gadīgā Mira Andrejeva trieca raketi pret nevainīgo Vimbldonas zālienu un saņēma par to sodu, pēc mača viņa demonstratīvi nepaspieda roku “vainīgajam” tiesnesim. Taču nelielā drāmiņa jeb liela čempiona atdarināšana nu nekādi netuvināja viņu Serēnas Viljamsas līmenim tenisā, kurai arī patika “flirtēt” ar soģiem. Lai nu kā, viena tīņu izgājienu dēļ neviens jau arī uzreiz nepiešķir titulu “sweet but psycho” vecumā, kad sportists ir knapi iespurdzis pieaugušo pasaulē.
Foto: ghettogames.com

Ghetto Games festivālā Ventspilī plaša programma ģimenēm ar bērniem

Jau šajā nedēļas nogalē, no 21. līdz 23.jūlijam, Ventspilī notiks 11. starptautiskais ielu sporta un kultūras festivāls “GG FEST 2023”, kur organizatori aicina ne tikai pievienoties ielu basketbolistus, futbolistus, florbolistus, skeitparka ekstrēmo sporta veida dalībniekus, bet arī ģimenes ar bērniem, jo tieši ģimenēm ir paredzēta plaša un krāšņa programma.
Latvijas basketbola izlases kapteinis Dairis Bertāns. Foto: FIBA

Valdība piešķir pusmiljonu "Eurobasket 2025" un WRC posma organizēšanai

LETA. Valdība ceturtdien nolēma piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) 520 000 eiro, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar 2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem ("FIBA EuroBasket 2025") un FIA Pasaules rallija čempionāta posma organizēšanu.
Jānis Buks. Foto: LOK
3

Buks: "Ļoti novērtēju dažādu viedokļu esamību sporta organizāciju vidū"

Pēc ievēlēšanas Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatā Jānis Buks neslēpa, ka pēdējās nedēļas viņam likušas daudz pārdomāt. “Biedru vidū sajutu neticību, ka viņi var kaut ko mainīt. Ticiet man, mēs varam mainīt, bet ir jāsāk ar sevi,” teic Buks.
Krišjānis Lisovskis. Foto no facebook.

Lisovskis izcīna sudraba medaļu pasaules fīdermakšķerēšanas čempionātā

Aizvadītajā nedēļā ar panākumu Serbijā notikušajā pasaules čempionātā fīdermakšķerēšanā nostartējis Latvijas sportists Krišjānis Lisovskis, kurš izcīnījis sudraba medaļu.
Foto: ghetto.lv

Rīgā ieradīsies pasaules labākie futbola frīstaileri

Jūlija beigās Latvijā tiksies labākie pasaules futbola frīstaileri, lai piedalītos 2023. gada “Freestyle Football” pasaules čempionāta finālā. Pirms tam notiks “Pulse Riga” Eiropas kvalifikācijas posms, informē portāls balticevents.info.
Jānis Buks. Foto: LVF
3

LOK prezidenta vēlēšanas: kārtis pagaidām rāda tikai Buka atbalstītāji

Jau 11. jūlijā norisināsies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ārkārtas Ģenerālās asamblejas sesija, kuras dienas kārtībā ir arī organizācijas prezidenta vēlēšanās. Portāla Sportacentrs.com aptaujāto federāciju vadītāji nedēļu līdz balsojumam pārsvarā izturas noslēpumaini, pagaidām nevēloties nosaukt kandidātu, par kuru balsos prezidenta vēlēšanās. Liela daļa aizbildinās ar to, ka laika vēl ir atliku likām. Kārtis izdalītas, vieni tās gatavi celt galdā jau tagad, citi nevērs vaļā līdz pat balsojuma brīdim, bet vēl citi meklē kāršu kavā iezīmētās…
Starts 86km "Garmin Fēnikss Vilka" distancē. Foto: Edgars Sparāns/Stirnubuks.lv
1

"Stirnu bukā" labi nostartējuši Rastorgujevs un Eiduka, Ronimoiss un Armane uzvar 86km

Sestdien, 1. jūlijā, Alūksnē Baltijas valstīs populārākā un lielākā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” 4. posmā, kur vienīgajā bija ultra garā “Garmin FēnixVilka” distance, 86km no Munameģa līdz Alūksnei pirmās vietas izcīnīja Andris Ronimoiss un Agate Armane, pirmo reizi uzvarot šajā prestižajā distancē. Īsākās distancēs ar otro un pirmo vietu atzīmējušies Andrejs Rastorgujevs un Patrīcija Eiduka.