Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 2

Pirmais trijnieks vīriešiem Vilkā un Latvijas čempionātā. Foto: "Stirnu buks".

Par Latvijas taku skriešanas čempioniem "Stirnu bukā" Rēzeknes novadā kļuvuši Komass un Armane

Toms Komass un Agate Armane uzvarēja Rēzeknes novadā Dubuļos notikušajā “Stirnu buks” “Garmin-Fēnikss” 76km Vilka distancē, tādējādi kļūstot par šī gada Latvijas čempioniem taku skriešanā. Čertkārtējais Rīga-Valmiera uzvarētājs un rekordists Komass to paveica pirmo reizi, bet pērn gan Vilkā, gan Latvijas čempionātā taku skriešanā uzvarējusī Armane panākumu atkārtoja. Kopā visās distancēs ainavisko Latgali Rāznas ezera krastos izbaudīja ap diviem ar pusi tūkstošiem skrējēju.

Pēc 24 gadiem Rojā notiks 24h skrējiens, pirmo reizi Latvijas čempionāta statusā

Vienlaikus ar Latvijas čempionātu taku skriešanā Rēzeknē “Stirnu buka” ietvaros šajā nedēļas nogalē Rojā pēc 24 gadiem risināsies diennakts skriešanas sacensības, kurām pirmo reizi vēsturē ir piešķirts nacionālā čempionāta statuss. Dalībnieku vidū būs arī dzīvā leģenda Viktors Suborins un skrējiena Rīga–Valmiera aizpērnā uzvarētāja Viktorija Briantseva no Ukrainas.
Starts pagājušajā gadā Vilka distancē "Stirnu bukā" Igaunijā. Foto: Jānis Ukass.

Vai Eiduks un Armane nosargās Latvijas čempionu titulus taku skrējienā "Stirnu bukā"?

Šogad neierasti agri – maija izskaņā – uzzināsim jaunos Latvijas čempionus taku skriešanā, un savus titulus Rēzeknes pusē populārā taku skriešanas seriāla "Stirnubuka" ietvaros mēģinās aizstāvēt nosacītie kurzemnieki Kārlis Eiduks un Agate Armane.

Kad galvenais ir braukšanas prieks, nevis sacensība. Roberta Zīles vaļasprieks – “L’Eroica” velobraucieni

Publikāciju apmaksā: Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"Nevienam nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes labvēlīgi ietekmē veselību. Bet kurš sporta veids rada vislielāko laimes sajūtu? Latvijā veikts pētījums liecina, ka tā dēvētā laimes hormona jeb beta-endorfīna izdalīšanos visvairāk veicina tieši riteņbraukšana, salīdzinot ar citiem sporta veidiem. Šo fizisko aktivitāti sev par tuvu atzīst arī Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle. Par īpašu tradīciju viņam ir kļuvusi dalība retro velobraucienos “L’Eroica”, kuros drīkst piedalīties tikai ar velosipēdiem, kas ražoti līdz 1987. gadam. “L’Eroica” saknes meklējamas Itālijā, bet šo velobraucienu tradīcija jau izplatījusies daudzviet pasaulē.
No kreisās: Aleksejs Ivaškins un Artjoms Rekuņenko. Foto no sportistu privātā arhīva.

Rekuņenko un Ivaškinam panākumi prestižajā "Spartan race" šķēršļu skrējienā

Ar panākumiem, izcīnot uzvaras un citas godalgas vecuma grupās, no Lielbritānijā notikušā prestižā “Spartan race” šķēršļu skrējiena atgriezušies Latvijas vadošie šī sporta veida pārstāvji Artjoms Rekuņenko un Aleksejs Ivaškins.
Ukraiņu skrējiena dalībnieki kopā ar organizatoru Jāni Avotiņu (otrais no kreisās). Foto: "Patria race".

Ar jauniem uzvarētājiem un ukraiņu skrējienu aizvadīts "Patria race" 2. posms Ozolniekos

Svētdien, 12. maijā, Ozolniekos ar vairāk nekā 200 dalībniekiem no Latvijas un Lietuvas dažādās distancēs tika aizvadīts populārā šķēršļu skrējiena “Patria race” šīs sezonas otrais posms, par uzvarētājiem kļūstot Andim Saknem un lietuvietei Diānai Verikaitei, bet otrās vietas ieguvējai Kristīnei Vāverei esot labākajai Latvijas sieviešu vidū.
Dalībnieki pirms starta "Ezerkauliņu" pusmaratona, "Knauf" 10km un Salaspils novada domes 5km distancē. Foto: Kaspars Suškevičs.

Ar rekordiem, 7 valstu dalību un labdarības jūdzi Ukrainai Salaspils pusmaratons nosvinējis desmitgadi

Svētku noskaņās, pozitīvā gaisotnē, saulainos laikapstākļos, ar dalībnieku rekordu, skrējēju skaitam pirmo reizi sniedzoties pāri tūkstotim, un Dmitrija Serjogina jauno sacensību rekordu pusmaratonā sestdien, 11. maijā, Salaspilī ar Salaspils novada dpašvaldības, “Ezerkauliņi”, “Knauf”, “Saulkalne S”, “Maxima” un “Sportlat” atbalstu tika aizvadīts Salaspils Sporta nama rīkotais jubilejas desmitais “Ezerkauliņi” Salaspils pilsētas pusmaratons. Dažāda vecuma un līmeņa skrējēji veica gan ierasto bērnu, 5km, 10km un galveno pusmaratona distanci, gan arī jauninājumu – labdarības jūdzes skrējienu, kas bija veltīts Salaspils sadraudzības pilsētas Bobrovicjas Ukrainā atbalstam.

Noslēgusies Rīgas ģimeņu sporta diena – aktīvās atpūtas un kopā būšanas svētki

Pārceltaja brīvdienā, 6. maijā Sporta klubs Jari bija lepns par iespēju “Beach Arena” telpās organizēt krāšņu Rīgas ģimeņu sporta dienu, kurā piedalījās vairāk par 70 Rīgas ģimeņu, sniedzot iespēju tām pavadīt laiku kopā, veicinot veselību un fizisko aktivitāti.
Foto: Ghetto Basket

''Ghetto Basket'' pēc nedēļas atklās 16. sezonu

13. maijā, Grīziņkalna sporta kompleksā, jauniešu ielu sporta un kultūras kustība “Ghetto Games” atklās jau 16. sezonu. Grandiozo vasaras pasākumu sēriju iesāksim ar “Ghetto Basket” turnīru, bet par pasākuma īpašo notikumu kļūs šī gada pirmais Latvijas 3x3 kausa posms, kurā komandas cīnīsies par iespēju startēt Potiers Challenger turnīrā Francijā.

Rīgā norisināsies "Ģimeņu sporta diena"

“Beach Arena” sporta klubā jau 6. maijā norisināsies Rīgas Ģimeņu sporta diena, kuras ietvaros ģimenes varēs izbaudīt sporta kustības prieku un kopā būšanu.
Trīskārtējā uzvarētāja ar iespaidīgu jauno rekordu Diāna Džaviza. Foto: Kristīne Jančevska.

Komass un Džaviza labo Rīga-Valmiera 107km rekordu, Džavizai arī Latvijas rekords 100km

Ultragaro distanču skrējēja Diāna Džaviza 4. maija rītā skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera oficiālo 100 kilometru atzīmi sasniedza 7 stundās, 44 minūtēs un 50 sekundēs, kas ir jauns Latvijas rekords sievietēm šajā vieglatlētikas disciplīnā. Pilnajā 107 kilometru distancē trases rekordus laboja abi uzvarētāji – Diāna Džaviza un Toms Komass.
https://pixabay.com/photos/dumbbell-sports-weights-1966704/

Hanteles cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Treniņu režīms nav viens no tiem

Gan jau visi sporta zāles mīļotāji ir pieredzējuši, ka efektīvam treniņam dažreiz nepieciešams pirkt papildus ekipējumu. Katrai muskuļu grupai ir visefektīvākie instrumenti, kā tos uzturēt tonusā. Tāpēc laiks, kas pavadīts sporta veikalā dažreiz sacenšās ar laiku, kas tiek pavadīts nodarbojoties ar pašu sportu. Tāds sporta t-krekls, šāds svaru stienis, piemēroti sporta apavi. Tas viss šķiet tik nogurdinošs process, ka, dažreiz, pat vismotivētākie atlēti atgriežas pie treniņu pirmssākumiem. Vecās, labās hanteles nekad nepieviļ, lai vai kāds treniņš būtu paredzēts. Hanteles cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem, bet tās ir universāls instruments. It īpaši, ja izvēlas pareizās.
Foto: Ultrataka.lv
3

Ar rekordskaitu dalībnieku valsts svētkos startēs Rīga-Valmiera un LČ 100km

107 kilometru labdarības skrējiens Rīga-Valmiera, kura ietvaros notiks arī Latvijas čempionāts 100km, šogad risināsies vienpadsmito gadu pēc kārtas, taču virkne notikumu 4. maijā gaidāmi pirmo reizi. Piemēram, pirmo reizi skrējiens risināsies ne tikai maijā, bet Latvijas atjaunošanas svētku dienā. Tikmēr skrējiena labdarības iniciatīvas ietveros tiks vākti līdzekļi diviem mērķiem, par vienu rūpējoties skrienošajai radiopersonībai Tomam Grēviņam.
Starts 10km distancē. Foto: "Apkārt Cēsīm"/Guntis Bērziņš.

Serjogins ar jaunu rekordu un junioru čempione Petrova uzvar "Apkārt Cēsīm" 10km

Sestdien Cēsīs notikušajā ikgadējā un spēcīgu sastāvu pulcējošā skrējienā “Apkārt Cēsīm” 10km distancē ar jaunu trases rekordu vīriešiem uzvarēja daudzkārtējs Latvijas čempions un Latvijas rekordists pusmaratonā, mārupietis Dmitrijs Serjogins, bet sievietēm beidzot pirmo vietu ieguva junioru čempione stadionā un telpās Alise Petrova. Tikmēr 5km nepārspēti palika alūksnietis Jānis Žagars un dobelniece Marta Gustiņa.
Foto: Salaspils Sporta nams.
1

Pēc 2 nedēļām jubilejas 10. Salaspils pusmaratons ar vadošajiem skrējējiem un atbalstu Ukrainai

Svētku noskaņās, savu pastāvēšanas desmitgadi, šī gada 11. maijā atzīmēs “Ezerkauliņi” Salaspils pilsētas pusmaratons. Kā ierasts, Salaspils pilsētas ielas visas dienas garumā pieskandinās bērnu distanču, 5km, 10km un galvenās distances – pusmaratona – skrējēji, piedaloties vairākiem vadošajiem Latvijas skrējējiem. Kā jaunums šogad ir ieviests jūdzes skrējiens, kas būs veltīts Salaspils sadraudzības pilsētas Bobrovicjas Ukrainā atbalstam.

Pēc daudziem gadiem Rojā atjaunos Latvijas čempionātu 24h skrējienā, turklāt bronzas statusā

Šā gada 24. maijā Rojā Ultramaratona festivāla ietvaros notiks Latvijas čempionāts 24h skrējienā, pēc vairāk nekā 20 gadiem atjaunot valsts čempionātu šajā ultra distancē. Organizatori ir parūpējušies arī par īpašu atzīmējamu lietu, proti, šim ultramaratona čempionātam ir piešķirts Starptautiskās ultramaratona skrējēju asociācijas bronzas zīme (IAU Bronze Label).

Latvijas burātāji uzvar starptautiskā regatē “Skradin Cup”

Kapteiņa Artūra Mecberga komanda ar jahtu “Dufour 41” uzvarējusi starptautisko regati “Skradin Cup’24” (Horvātijā). Četrās sacensību dienās ļoti mainīgos laika apstākļos (no pilnīga bezvēja līdz vētras stipruma brāzmām, no mierīgas līdz bangojošai jūrai), tika veiktas četras sacīkstes.
Uz augstākā pakāpiena A.Jasāns un J.Ķemers. Foto: Xevents.

Rogainingā "Pilsētu leģendas" Liepājā 6h distancē viens punkts izšķir uzvarētāju likteni

Jau otro gadu Liepājā norisinājās populārā komandu orientēšanās jeb rogaininga seriāla “Pilsētu leģendas” posms, kas saucās “Liepājas Dienvidu fortu rogainings” un ko 20. aprīlī Jūrmalas parkā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Intervals.lv, Garmin, Isostar, Magnesia un Kokmuižas alus atbalstu rīkoja biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība”. Tāpēc pagājušo sestdien Liepājas ielās un aiz pilsētas robežas bija sastopami daudz sportisku cilvēku ar kartēm. Ja divu un četru stundu distancēs uzvarētāji bija pārliecinoši, tad prestižākajā 6h “Garmin” distancē pirmās divas komandas šķīra nieka viens punkts, bet 3h MTBO distancē pārākumu apliecināja Eiropas čempionātā MTBO sprintā divdesmitniekā tikušais Mārtiņš Linde.
Vairāk nekā 600 lūši un buki startējuši pie slavenās Ēdoles pils. Foto: Jānis Ukass.

Bērziņš un Armane ar uzvarām atgriežas "Stirnu bukā", pirmie atkal Jocis, Žolneroviča, Lauska un Petrova

Vakar populārā un kupli apmeklētā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” 11. sezonas otrajā posmā Kuldīgas novada Alsungā visās distancēs kopā piedalījās vairāk nekā 3200 skrējēju. Ar uzvarām garākajā “Garmin Lūsis” distancē Stirnu bukā atgriezās pagājušās sezonas līderi Kristaps Bērziņš un Agate Armane, kuri pirms mēneša Saulkrastos nepiedalījās. Savukārt uzvaras garšu vēlreiz izbaudīja Latvijas rekordists vairākās distancēs Uģis Jocis, Eiropas junioru čempione Inna Žolneroviča, Klinta Lauska un Latvijas ātrākā juniore šogad telpās Alise Petrova.
Uzvarētājs R.Kalniņš (vidū) ar rīkotājiem Bondariem, talismanu Lūsiju, Jēkabpils SC vadītāju J.Bobrovu un sacensību komentētāju. Foto: Lāsma Irša
2

Rekordists Kalniņš ar 33 stundām jeb 221km arī šogad uzvar “Backyard Ultra” Jēkabpilī

Otro gadu pēc kārtas par Backyard Ultra "Lūša pēdās 2024" Jēkabpilī uzvarētāju vairāk nekā 130 dalībnieku vidū kļuvis rekordists no Valmieras Ritvars Kalniņš (Skrienam kopā/Kronus/Valmiera), kuram šoreiz sīvāko konkurenci sastādīja Igaunijas pārstāvis.
Pagājušā gada uzvarētājs Ritvars Kalniņš saņem kausu no Jēkabpils mēra Raiva Ragaiņa, kurš arī piedalījās, un Jēkabpils SC vadītāja vietnieces Aivas Jakubovskas.Foto: Lāsma Irša

Rīt otro reizi Jēkabpilī notiks lielais izturības skrējiens "Backyard Ultra Lūša pēdās"

Sestdien, 13. aprīlī, kad pēc pieciem vakarpusē Jēkabpils "Lūši" Latvijas volejbola čempionāta finālā turpinās ceļu pretī titula atgūšanai, tikmēr vairākas stundas iepriekš, plkst. 11.00., turpat netālu Jēkabpils Mežaparkā pulcēsies izturīgākie skrējēji, lai sevi izaicinātu Latvijas otrajā “backyard ultra” (BYU) skrējienā “Lūša pēdās”, kur pērn uzvarētāja laiks bija 46 stundas.
Raimonds Elbakjans. Foto: Ghetto Games

Biedrība "Streetbasket" atbild Rīgas Apkaimju aliansei un sūdzas par nomelnošanu

Biedrība "Streetbasket" publicējusi atklātu vēstuli, kuru parakstījis biedrības valdes loceklis Raimonds Elbakjans, par Rīgas Apkaimju alianses publiskajiem komentāriem un "Ghetto Games", biedrībasprāt, nomelnojošo kampaņu.

Sezonas otrajā posmā taku skrējiena "Stirnu buks 2024" dalībnieki iepazīs Suitu zemi

Populārā un kupli apmeklētā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” 11. sezonas otrais posms norisināsies 20. aprīlī Kuldīgas novada Alsungā. Pirmajā posmā martā Saulkrastos visās distancēs kopā piedalījās vairāk nekā 4200 dalībnieku, un arī šoreiz ir gaidām tikpat liels skriet gribētāju skaits.
Pirms starta 3h MTB orientēšanās. Foto: Xevents.

Ar PČ 14. vietas ieguvēja Sarksņas uzvaru sākusies rogaininga seriāla "Pilsētas leģendas" 5. sezona

Baltijas valstīs lielākā un populārākā rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāla “Pilsētas leģendas” piektā sezona, piedaloties visu triju Baltijas valstu pārstāvjiem, uzsākta 1. aprīlī ar “Spilves pļavu rogainingu”, kas bija pirmais no kopumā sešiem posmiem un ko rīkoja piedzīvojumu sacensību aģentūra “Xevents" sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību un tirdzniecības centru “Damme”, kā arī Intervals.lv, Isostar, Garmin, Kokmuiža un “Magnesia” atbalstu. Velo orientēšanās distancē pārliecinošu uzvaru svinēja pērn pasaules čempionātā izcīnījušais ogrēnietis Andris Sarksņa. Sacensību dalībnieku vidū bija arī olimpiete soļošanā Agnese Pastare, Latvijas čempionāta medaļnieki vieglatlētikā Aigars Feteris un Arnis Ozoliņš, kā arī triatlonā - Andis Grandāns.
Foto: Ghetto Games

Ghetto Games atgriežas Tallinā vēl lielāks un labāks nekā jebkad agrāk

2024. gada 18. maijā, Ghetto Games atgriežas Tallinā, kur no plkst.12.00 līdz 19.00, kur notiks Ziemeļvalstu basketbola kauss 3x3 basketbolā, starptautisks 3 pret 3 futbols, florbols, cīņas un ielu dejas “Ghetto Dance”! Pasākums notiks blakus Igaunijas Jūras muzejam, Lennusadam.
Foto: Andris Mačāns.

Spēcīgs sastāvs rogaininga seriāla "Pilsētas leģendas" 5. sezonas atklāšanas posmā 1. aprīlī

Baltijas valstīs lielākais un populārākais rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāls “Pilsētas leģendas” piekto sezonu uzsāks ar spēcīgu sastāvu un interesantā datumā, proti, 1. aprīlī, un tā būs neierastā pirmdiena un Svētku diena, jo pirmais aprīlis iekrīt otrajās Lieldienās. Ņemot vērā apvidu, kurā tas notiks, pirmā posma nosaukums ir “Spilves pļavu rogainings”, un tas tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību, kā arī Intervals.lv, Isostar, Garmin, Kokmuiža un “Magnesia” atbalstu.
Foto: Stirnubuks.lv.
1

Ar LČ medaļnieku uzvarām un 4263 dalībniekiem Saulkrastos sākusies “Stirnu buka” 11. sezona

Pagājušajā sestdienā Saulkrastos atbilstoši vietas nosaukumam saulainajos laikapstākļos ar ļoti kuplu dalībnieku skaitu tika atklāta 11. sezonas populārajam un tautā ļoti iemīļotajam taku skriešanas seriālam “Stirnu buks”. Pēc vairāku gadu pārtraukuma dalībnieku skaits visās distancēs kopā sniedzās pāri četriem tūkstošiem – 4263 skrējēji.
Foto: Ģirts Freijs.
1

Sestdien Saulkrastos sāksies populārā taku skriešanas seriāla "Stirnu buks" 11. sezona

Pavisam drīz papolārais taku skrējienu seriāls “Stirnu buks” ielēks savā 11. sezonā. Uzreiz pēc astronomiskā pavasara iestāšanās, buku sezonas starts tiks dots 23. martā – šoreiz ar saules modināšanu ainaviskajos Saulkrastos. Līdzīgi, kā jubilejas sezonā, arī šogad piedalīties posmos ir aicināti gan skrējēji un nūjotāji, gan pārgājienu cienītāji 7 posmos dažādās Latvijas vietās.

Video: #11 "(Bez)maksas sports": sports un studijas ārzemēs - finansiālie apsvērumi

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.11. epizodes tēma: sports un studijas ārzemēs - finansiālie apsvērumi. Ar ko jāsaskaras un kādas izvēles jāizdara jaunajiem sportistiem, kuri vēlas studēt ārzemēs. Vai pilnu stipendiju var iegūt jebkurš vai tikai izredzētie? Kam jānotiek un ar ko rēķināties, lai sportošanu apvienotu ar studijām ASV? Profesionāls sportists Eiropā vai sports un studijas ASV. Plusi un mīnusi, par un pret.Studijā: sportisti, kuri studijas ārzemēs pratuši apvienot ar sportu - pludmales volejboliste Tīna Graudiņa un bijušais basketbolists Haralds Kārlis.Sportacentrs.com · #11 "(Bez)maksas sports": sports un studijas ārzemēs - finansiālie apsvērumi
Foto: IZM
62

Valsts nauda prioritārajiem sporta veidiem: futbols iegūst visvairāk, hokejs zaudē

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) piektdienas vakarā apstiprināja 2024. gada valsts budžeta finansējuma vairāk nekā 51 miljona eiro apmērā sportam sadalījumu. Portāla Sportacentrs.com rīcībā nonācis saraksts ar 15 prioritāro sporta veidu federācijām, kā arī tām atvēlētais finansējuma apjoms pēc jaunajiem finansēšanās kritērijiem.
Foto: Valsts kanceleja
1

Apstiprina valsts budžeta finansējuma sportam 51 miljona eiro apmērā sadalījumu

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) šodien apstiprināja 2024. gada valsts budžeta finansējuma vairāk nekā 51 miljona eiro apmērā sportam sadalījumu.
Toyota Rīgas velomaratons
Foto: Ģirts Kehris
1

Tautas sporta organizāciju pārstāvji nāk klajā ar manifestu par nācijas atveseļošanu caur sportu

Latvijas tautas sporta organizāciju pārstāvji parakstījuši kopīgu manifestu, aicinot Ministru prezidenti, Saeimu un par tautas sportu atbildīgo Izglītības un zinātnes ministri kā arī līdzatbildīgos finanšu, veselības, labklājības un pašvaldību ministrus uz aktīvāku rīcību tautas sporta veicināšanā, lai uzlabotu sabiedrības veselību, iedzīvotāju dzīves kvalitāti un palielinātu kvalitatīvi nodzīvoto mūža gadu skaitu.
Foto: Lemon Gym
1

Tikai aptuveni 7% Latvijas iedzīvotāju apmeklē fitnesa zāles

Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas vadītājs Gints Kuzņecovs sporta kluba ''Lemon Gym'' renovētā Teikas kluba atklāšanas pasākumā izteicies, ka Latvijā šobrīd tikai septiņi procenti jeb aptuveni 170 tūkstoši cilvēku ikdienā apmeklē fitnesa zāles. Eiropā to dara ap 10 % iedzīvotāju, bet naskākie fitnesa zāļu apmeklētāji ir Stokholmā - 35%.