Zeļļi Eiropas kausu nomaina pret Ziemeļu līgu
Latvijas basketbola klubs "Rīgas Zeļļi" paziņojis, ka gaidāmajā sezonā izmēģinās spēkus Eiropas Ziemeļu basketbola līgā (ENBL).
"Rīgas Zeļļi" bija reģistrējušies gaidāmajai FIBA Eiropas kausa sezonai, bet pēcāk savu dalību atsauca. Tagad kļuvis zināms, ka Latvijas galvaspilsētā bāzētā kluba ceļš vedīs uz ENBL.
"Līdz pēdējam brīdim cerējam uz vietu FIBA Eiropas kausa grupā. Mazliet apmaldījāmies FIBA komunikācijas mezglos, kurā brīdī mums būtu jāapstiprina dalība kvalifikācijā, kas veidojas papildu ierakstus pašmāju ziņu lentēs,” situāciju skaidro "Rīgas Zeļļi" prezidents Edgars Buļs.
“Mēs negribējām riskēt pabeigt Eiropas turnīra sezonu oktobra sākumā, tāpēc Eiropas kausa kvalifikācijas vietā esam izvēlējušies dalību Eiropas Ziemeļu basketbola līgā, kas mums nodrošina vismaz astoņas kvalitatīvas spēles visas sezonas garumā pret augsta līmeņa pretiniekiem. Līdz ar to jau kluba trešajā sezonā spēlēsim starptautiskā Eiropas turnīrā, kas, tāpat kā "Rīgas Zeļļi", kļūst arvien atpazīstamāks, populārāks un spēcīgāks uz Eiropas basketbola kartes. Ticam, ka dalība ENBL ir nākamais pareizais solis mūsu organizācijas attīstībā, lai dotu papildu platformu gan talantīgākajiem latviešu spēlētājiem, gan mūsu uzticamajiem līdzjutējiem sasniegt nākamo līmeni basketbolā - kā laukumā, tā tribīnēs," pievienošanos ENBL pamatoja Buļs.
ENBL ģenerālsekretārs Edgars Zanders paudis prieku par Latvijas kluba pievienošanos viņa pārstāvētajai līgai.
"Trīs lietas labas lietas! "Rīgas Zeļļi" komandu dalībai ENBL lencām gan kluba pirmajā, gan otrajā sezonā - ar trešo piegājienu tas izdevies. Esam pagodināti un priecīgi, ka Latvijas jaunākais un spilgtākais basketbola klubs pievienosies Eiropas progresējošākajai starptautiskajai basketbola līgai. Zeļļu pievienošanās ENBL ģimenei liecina, ka esam uz pareizā attīstības ceļa. Kopīgi strādāsim, lai nodrošinātu lielisku produktu ar spraigām cīņām laukumā un neaizmirstamām emocijām basketbola līdzjutējiem," "Rīgas Zeļļu" paziņojumā citēts Zanders.
Jaunajā ENBL sezonā startēs kopumā 27 klubi no vairākām valstīm, tai skaitā Vācijas, Polijas, Horvātijas, Rumānijas, Čehijas un Beļģijas. Šajā līgā startē arī cits Latvijas klubs "Valmiera Glass/ViA".
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
-2 [+] [-]
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
Lai jau sanāk. Galvenais, lai nav kā Valmierai pirmo uzvaru jāgaida 3 gadus.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Polijas, Slovākijas, rumāņu klubi... Nu ok Bamberg ar vārdu, bet baigi vajadzētu ievilināt kādu lielāku zivi reklāmai.
[+] [-]