Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 0

Šorttrekists Krūzbergs arī sezonas otrajā PK posmā iekļūst 1500 metru distances pusfinālā

Šorttrekists Krūzbergs arī sezonas otrajā PK posmā iekļūst 1500 metru distances pusfinālā
Kārlis Krūzbergs
Foto: Al Tielemans / lillehammer2016.com

Latvijas šorttreka sportists Roberts Krūzbergs ceturtdien Nīderlandē arī sezonas otrajā Pasaules kausa posmā sasniedza pusfinālu 1500 metru distancē.

Vispirms priekšsacīkšu kārtā Krūzbergs savā braucienā, finišu sasniegdams pēc divām minūtēm un 20,650 sekundēm, bija otrais, atpaliekot vien no ungāra Šabas Burjana. Nākamajā kārtā iekļuva katra skrējiena divi ātrākie un deviņi nākamie labāko rezultātu īpašnieki.

Tikmēr priekšsacīkšu kārta neveiksmīga bija Roberto Puķītim un Kārlim Krūzbergam, kuri savos slidojumos bija attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā. Puķītis nākamo kārtu nesasniedza ne pārāk veiksmīgā distances noslēguma dēļ, jo pāris apļus pirms beigām viņš vēl turējās otrajā vietā.

Savukārt pēc tam nākamajā kārtā R.Krūzbergs savā skrējienā bija trešais, finišējot ar laiku divas minūtes un 20,573 sekundes. Tas viņam ļāva iekļūt pusfinālā, kam kvalificējās katra slidojuma trīs ātrākie sportisti.
Pusfināls 1500 metru distancē notiks sestdien.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Ungārijā R.Krūzbergs 1500 metru distancē izcīnīja 13.vietu, kamēr Puķītis bija septītais 1000 metros. Vēlāk ceturtdien Latvijas sportisti sacentīsies arī 500 metru priekšsacīkstēs.
Olimpiskajā sezonā šorttrekā risināsies četri Pasaules kausa posmi, no kuriem pēdējais būs novembra vidū Seulā. Šie etapi ir arī kā kvalifikācija nākamā gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

Kopumā Pasaules kausā tiks sadalītas 110 ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm, bet Dienvidkorejai kā sacensību saimniecei jau ir garantētas piecas vietas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Individuālajās distancēs Olimpiādei kvalificēsies 32 labākie šorttreka sportisti, kamēr stafetē tās būs astoņas labākās komandas. Ja individuālajās disciplīnās vienai valstij labāko 32 atlētu sarakstā būs vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs ranga nākamie labākie slidotāji.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to kāda šorttreka sportista kvalificēšanās jau nākamā gada Olimpiādei tiks uzskatīta par augstu sasniegumu.

Izmantotie resursi:
LETA

Tev jābūt autorizētam,