Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Silovam neveiksmīgā dienā desmitā vieta PK pirmā posma masu startā

Ints Megnis
Ints Megnis

Silovam neveiksmīgā dienā desmitā vieta PK pirmā posma masu startā
Haralds Silovs. Foto: AP/Scanpix

Vienīgais Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien Japānā aizvadīja neveiksmīgu dienu Pasaules kausa pirmajā posmā - latvietis samierinājās ar desmito vietu masu startā un palika pēdējais 1500 metru distances A grupā.

Pasaules kausa sezonu Silovs iesāka piektdien ar masu starta kvalifikāciju, kad uzvarēja vienā starpfinišā un sasniedza finālu. Tajā latvietis sestdien brauca pieticīgi, nevienā no apļiem netiekot augstāk par septīto vietu, bet noslēgumā finišējot devītais. Tā kā masu startā primāri skaita starpfinišos gūtos punktus, Silovs noslēgumā bija desmitais starp 16 dalībniekiem, jeb labākais no tiem, kuri netika pie punktiem.

Pāris stundas iepriekš viņš sacentās 1500 metru distancē, kurā sezonas ievadā latvietis bija spēcīgākajā jeb A divīzijā. Uzvaru ar rezultātu minūte un 44,550 sekundes guva krievs Deniss Juskovs, bet Silovs viņam zaudēja 5,34 sekundes, samierinoties ar 20. vietu.

B divīzijas rezultāti tiek skaitīti atsevišķi, bet arī tajā ātrāki būtu bijuši 18 no 29 slidotājiem. Paredzams, ka nākamajā etapā Silovam jau vajadzēs startēt vājākajā grupā.

Pasaules kausa pirmais posms noslēgsies svētdien. Kopā šosezon kalendārā iekļauti pieci posmi un finālsacensības.

Šogad Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovs guva ļoti augsto, ceturto, vietu 1500 metru distancē. Tikmēr 1000 metros viņš ierindojās 15. vietā, bet sev parocīgajā masu startā nedaudz kļūdījās stratēģijā un neiekļuva finālā. Viņš nesa Latvijas karogu olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā, darot to otro reizi karjerā, jo pirms astoņiem gadiem saņēma identisku iespēju arī Vankūverā.

Šobrīd Silovs nezina cik ilgi turpinās karjeru, nesolot, ka startēs Pekinas olimpiskajās spēlēs. Silovs saka, ka šobrīd nezina cik ilgi turpinās karjeru. "Nekādus konkrētus gadus neesmu nospraudis, tomēr man ir personīga ambīcija par pasaules čempionātiem. Vai startēšu četrus gadus man nav atbildes. Jāskatās no veselības viedokļa, finansiālā, ambīcijām, mērķiem, gribasspēka. Neesmu no tiem, kas darīs tikai darīšanas pēc. Pagājušajā sezonā pēc ilgiem laikiem atguvu sporta garšu. Tas arī bija galvenais iemesls lēmumam - jūtu, zinu, ka varu. Fiziskie rādītāji par to liecina," nesen sportists teica sarunā ar Sportacentrs.com.

Individuāli šosezon Silovs joprojām uzsvaru liks uz 1500 metriem un masu startu