Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Silovs Pasaules kausa sezonu sāk ar pusfināla pārvarēšanu masu startā

Ints Megnis
Ints Megnis

Silovs Pasaules kausa sezonu sāk ar pusfināla pārvarēšanu masu startā
Haralds Silovs. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas vienīgais ātrslidotājas Haralds Silovs piektdien Japānā pārvarēja pusfinālu Pasaules kausa pirmā posma masu starta sacensībās.

Silovs uzvarēja starpfinišā pēc astotā apļa, kas deva trīs ieskaites punktus. Turpinājumā viņš slidoja grupas beigās un finišā bija astotais, tomēr tā kā sportistus sadala pēc izcīnītajiem punktiem, noslēgumā latvietis tika klasificēts septītajā pozīcijā, kas bija pietiekoši, lai iekļūtu sestdien gaidāmajā finālā.

Pasaules kausa pirmais posms turpināsies līdz svētdienai. Kopā šosezon kalendārā iekļauti pieci posmi un finālsacensības.

Šogad Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovs guva ļoti augsto, ceturto, vietu 1500 metru distancē. Tikmēr 1000 metros viņš ierindojās 15. vietā, bet sev parocīgajā masu startā nedaudz kļūdījās stratēģijā un neiekļuva finālā. Viņš nesa Latvijas karogu olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā, darot to otro reizi karjerā, jo pirms astoņiem gadiem saņēma identisku iespēju arī Vankūverā.

Šobrīd Silovs nezina cik ilgi turpinās karjeru, nesolot, ka startēs Pekinas olimpiskajās spēlēs. Silovs saka, ka šobrīd nezina cik ilgi turpinās karjeru. "Nekādus konkrētus gadus neesmu nospraudis, tomēr man ir personīga ambīcija par pasaules čempionātiem. Vai startēšu četrus gadus man nav atbildes. Jāskatās no veselības viedokļa, finansiālā, ambīcijām, mērķiem, gribasspēka. Neesmu no tiem, kas darīs tikai darīšanas pēc. Pagājušajā sezonā pēc ilgiem laikiem atguvu sporta garšu. Tas arī bija galvenais iemesls lēmumam - jūtu, zinu, ka varu. Fiziskie rādītāji par to liecina," nesen sportists teica sarunā ar Sportacentrs.com.

Individuāli šosezon Silovs joprojām uzsvaru liks uz 1500 metriem un masu startu