Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Daiļslidošanā piedāvā jaunu minimālo vecumu - no 17 gadiem

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Daiļslidošanā piedāvā jaunu minimālo vecumu - no 17 gadiem
Alīna Zagitova
Foto: Valērijs Šarifuļins, tass.ru

Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) publiskojusi Nīderlandes pārstāvju priekšlikumu par pieaugušo daiļslidotāju minimālā vecuma palielināšanu, lai nevarētu startēt jaunāki par 17 gadiem. ISU viceprezidents lēš, ka gaidāmajā balsojumā šī iniciatīva negūs atbalstu.

Priekšlikumā teikts, ka pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs būtu jāstartē nobriedušiem daiļslidotājiem ar labi sabalansētām programmām. Jaunais vecuma ierobežojums "uzlabos mūsu sporta veida tēlu," savukārt masu mediji un skatītāji "redzēs savu iecienīto daiļslidotāju sacensības ilgākā laika posmā." Pēdējos mēnešos daiļslidošanas sabiedrība tika aktīvi diskutēts par šiem jautājumiem, it sevišķi saistībā ar sieviešu sacensībām - tur nobriedušām dāmām grūti konkurēt ar gados jaunākām un maza auguma meitenēm, kurām vieglāk izpildīt sarežģītus elementus.

Tā ir sava veida vēršanās arī pret 15 gadus veco daiļslidotāju Alīnu Zagitovu, kura Phjončhanā pārstāvēja "Olimpiskos sportistus no Krievijas" un triumfēja olimpiskajās spēlēs. 2016. gada pasaules vicečempione Ešlija Vāgnere (ASV) kritizēja par nesabalansētu programmu, jo Zagitovas visi lēcieni bija otrajā daļā, lai gūtu augstāku novērtējumu.

Sieviešu daiļslidošanai patlaban raksturīgi, ka sportistes uzplaukst agrā vecumā un salīdzinoši ātri beidz karjeru. Šobrīd pieaugušo daiļslidošanā var piedalīties orientējoši no 15 gadu vecuma. Priekšlikumā norādīts, ka daiļslidošana ir vienīgais ziemas olimpiskais sporta veids, kur var startēt tik jauni sportisti. Tiek rosināts noteikt jaunu minimālo vecumu - no 17 gadiem. Priekšlikums tiks izskatīts 4.-8. jūnija ISU kongresā, kas risināsies Spānijas pilsētā Seviljā.

ISU viceprezidnets Aleksandrs Lakerņiks (Krievija): "Paskatīsimies, pie kā tas novedīs. Domāju, ka tiks savākta viena piektdaļa no balsīm."

Izmantotie resursi:
rsport.ria.ru
isu.org