Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Silovs piektais PK posma 1500 metru distances B divīzijā

Ints Megnis
Ints Megnis

Silovs piektais PK posma 1500 metru distances B divīzijā
Haralds Silovs. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas vienīgais ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien Nīderlandē guva piekto vietu Pasaules kausa ceturtā posma 1500 metru distances B divīzijā.

Silovs distanci veica minūtē un 47,522 sekundēs, tieši par sekundi atpaliekot no B divīzijā uzvarējušā beļģa Matiasa Fostes. B divīzijā sacentās 34 sportisti.

Vēlāk sestdien notiks A divīzijas sacensības, bet tajās rezultāti netiek skaitīti kopā.

Šī posma ievadā piektdien Silovs nepārvarēja pusfinālu masu starta distancē, bet svētdien viņam gaidāmas sacensības 1000 metru B divīzijā. Pēc tam nākamais starts latvietim būs Eiropas čempionātā, kas no 11. līdz 13. janvārim tiks aizvadīts Itālijā.

Iepriekšējās divas reizes, kad šosezon notika masu starts, Silovs spēja sasniegt finālu, bet tajā nav ticis augstāk par desmito vietu. Savukārt distances sacensībās viņš jau pirmajā etapā izkrita no spēcīgākās, A, divīzijas 1500 metru distancē un pašlaik sacenšas B divīzijā gan šajā, gan 1000 metru distancē. Kopā šosezon kalendārā iekļauti pieci posmi un finālsacensības.

Šogad Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovs guva ļoti augsto, ceturto, vietu 1500 metru distancē. Tikmēr 1000 metros viņš ierindojās 15. vietā, bet sev parocīgajā masu startā nedaudz kļūdījās stratēģijā un neiekļuva finālā. Viņš nesa Latvijas karogu olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā, darot to otro reizi karjerā, jo pirms astoņiem gadiem saņēma identisku iespēju arī Vankūverā.

Šobrīd Silovs nezina cik ilgi turpinās karjeru, nesolot, ka startēs Pekinas olimpiskajās spēlēs. Silovs saka, ka šobrīd nezina cik ilgi turpinās karjeru. "Nekādus konkrētus gadus neesmu nospraudis, tomēr man ir personīga ambīcija par pasaules čempionātiem. Vai startēšu četrus gadus man nav atbildes. Jāskatās no veselības viedokļa, finansiālā, ambīcijām, mērķiem, gribasspēka. Neesmu no tiem, kas darīs tikai darīšanas pēc. Pagājušajā sezonā pēc ilgiem laikiem atguvu sporta garšu. Tas arī bija galvenais iemesls lēmumam - jūtu, zinu, ka varu. Fiziskie rādītāji par to liecina," nesen sportists teica sarunā ar Sportacentrs.com.