Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Daiļslidotājs Pavlovs nenotur bronzas pozīciju Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiādē

Ints Megnis
Ints Megnis

Daiļslidotājs Pavlovs nenotur bronzas pozīciju Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiādē
Kims Georgs Pavlovs. Foto: LOK arhīvs

Latvijas jaunais daiļslidotājs Kims Georgs Pavlovs ceturtdien izcīnīja ceturto vietu Bosnijā un Hercegovinā notiekošajā Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiādē, kaut pēc īsās programmas vēl atradās bronzas pozīcijā.

Kā zināms, trešdien aizvadītajā īsajā slidojumā Pavlovs sasniedza savu karjeras labāko rezultātu, tiekot pie 59,80 punktiem, tobrīd zaudējot vien diviem konkurentiem.

Ceturtdien tika veikta izvēles programma. Tajā jaunais latvietis uzrādīja ceturto rezultātu un arī summā ar 172,13 punktiem guva tieši ceturto vietu. Par čempionu ar 211,62 punktiem kļuva Krievijas pārstāvis Iļja Jablokovs, kuram ar 180,29 punktiem sekoja igaunis Mihails Seļevko, bet trešais ar 175,07 punktiem bija baltkrievs Jauhenijs Puzanaus.

Meiteņu daiļslidošanas sacensībās pēc īsās programmas 17. vietā bija Anete Lāce, bet brīvajā slidojumā viņa ceturtdien sasniedza desmito labāko rezultātu un summā ar 124,82 punktiem pacēlās uz 11. vietu.

Tikmēr sesto vietu ar 151,29 punktiem izcīnīja 14 gadus vecā Alīna Urušadze, kura uzaugusi Latvijā, bet kopš pērnā gada pārstāv Gruziju. Viņa pēc īsās programmas bija ceturtā, tomēr izvēles slidojumā uzrādīja vien septīto rezultātu.

Kalnu slēpošanā ceturtdien tika aizvadīts milzu slaloms puišiem, no Latvijas sportistiem 71. vietu gūstot Mārcim Beitānam, kurš čempionam piekāpās par gandrīz 19 sekundēm. Tikmēr Lauris Opmanis pirmajā trasē bija četras sekundes ātrāks par Beitānu, bet otrajā nesasniedza finišu. Savukārt distanču slēpošanā tika aizvadīts sprints klasiskajā stilā, kur Latvijai labākās bija divas 64. vietas - puišiem šajā pozīcijā palika Niks Saulītis, bet meitenēm Kristīne Brunere. Tāpat starp puišiem 73. vietā ierindojās Aleksandrs Artūrs Ļūļe, 75. bija Uvis Akmentiņš, bet 84. starp 90 rezultātu guvušajiem sportistiem - Bruno Strupulis. Savukārt meitenēm 73. vietu guva Marta Klēra Priede.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde līdzinās Olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota Olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī Olimpisko spēļu tradīcijas. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

19 Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startē biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā. Šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

  -1 [+] [-]

, 2019-02-14 21:57, pirms gada
Necerēti labas ziņas!
Vai kāds gaidīja, ka Latvijā būs izauguši vairāk par vienu talantīgu daiļslidotāju katrā paaudzē?
Cerams, ka arī panākumi neizpaliks, lai puikām un meitenēm nav jāsprāgst badu!