Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

LOK nepiekrīt ISU skaidrojumam par Silovam nepiešķirto Eiropas čempiontitulu

LOK nepiekrīt ISU skaidrojumam par Silovam nepiešķirto Eiropas čempiontitulu
Haralds Silovs
Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nepiekrīt Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) vadības skaidrojumam par Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam atņemto Eiropas čempiona titulu masu starta distancē, aģentūru LETA informēja LOK.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Silovs svētdien Krievijas pilsētā Kolomnā izcīnīja 11.vietu haotiskās masu starta sacensībās Eiropas čempionātā, kaut vairāk nekā pusstundu tika uzskatīts, ka viņš kļuvis par čempionu.

Silovs pirmais finišēja pēc sešpadsmitā apļa, kurā bija jānoslēdz sacensības, tomēr tablo kļūdas dēļ sportisti veica vēl vienu apli un pēc tā pirmais bija Jans Blokhēzens no Nīderlandes.

Pēc tam, kad par radušos situāciju LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski bija informējis Latvijas ātrslidotāja tēvs Edvīns Silovs, kurš sacensību rīkotājiem arī iesniedza protestu, Vrubļvskis ar vēstuli vērsās pie ISU vadības, lūdzot izskaidrot notikušo.

"Vrubļevskis lūdza izskaidrot situāciju, jo LOK uzskata, ka šī situācija neatbilst godīgas spēles principiem. Šodien tika saņemta ISU prezidenta Jana Dijkema atbilde, taču LOK viņa viedoklim nepiekrīt," aģentūrai LETA sacīja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Dijkems savā vēstulē norāda, ka masu starta sacensību laikā tika pieļauta cilvēciska kļūda, kā rezultātā dalībnieki veica par vienu apli vairāk.

"Kļūdu pieļāva apļu skaitītājs, kurš uz tablo aizmirsa nomainīt atlikušo apļu skaitu uz trim. Jāpiebilst, ka neviens no sportistiem 16.apļa beigās nesāka sprintu, vai pēc šī apļa veikšanas nebeidza sacensības, bet visi turpināja slidot," teikts ISU prezidenta vēstulē.

Viņš arī uzsver, ka situāciju skrupulozi izskatījuši tiesneši, kopā ar ISU pārstāvi un ISU Tehniskās komisijas pārstāvi, kuri bijuši uz vietas, pieņemot lēmumu, ka rezultāti vērtējami pēc 17 apļu veikšanas.

Dijkems arī uzsver, ka šis lēmums atbilst ISU noteikumu 216.paragrāfa 2.b punktam, kurā teikts, ka šādā situācijā jāpieņem lēmums, kurš būtu taisnīgs pret visiem sacensību dalībniekiem. Tāpat ISU atzīst, ka saņēma protestu no Latvijas komandas vadītāja, taču tas, neredzot citu šīs situācijas izvērtējuma iespēju, tika noraidīts.

"LOK tomēr uzskata, ka godīgas spēles principi šoreiz nav ievēroti, jo pastāv ISU noteikumi, kuri paredz sacensības ar noteiktu apļu skaitu, kas šajā gadījumā netika ievērots. Ir negodīgi noteikt sacensību uzvarētāju, neņemot vērā starptautiskos sporta veida noteikumus," norādīja Mālmeisters, gan piebilstot, ka LOK nekādas turpmākas darbības šajā gadījumā neveiks.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka arī pats Haralds Silovs sacensībās nepamanīja, ka visi noslido vienu lieku apli.

"Pats arī to nepamanīju, pēc tam tikai sapratu. Tiku nostādīts muļķīgā situācijā. Ir sanācis tā, ka nevienai pusei nav taisnības. Papildus aplis ļoti daudz ietekmē, jo tas atstāj iespaidu uz izturību. Tāpēc nevar teikt, ka rezultāti pēc 16. un 17.apļa varētu būt vienādi," aģentūrai LETA pirmdien sacīja Silovs.

"Saprotu, ka nebija viegli šajā situācijā pieņemt lēmumu. Pats briesmīgākais ir tas, ka tā notiek Eiropas čempionātā, kas ir augsta līmeņa sacensības. Par iznākumu masu startā viedokļi daļās, jo ir tādi, kas uzskata, ka uzvara pienākas man, kā arī tādi, kas uzvaru piešķir tam, kurš finišēja pirmais pēc 17.apļa," stāstīja Silovs.

Sacensību gaitā ātrslidotāji paļaujas uz to, ko rāda tablo un saka informators.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2018-01-10 18:36, pirms 11 mēnešiem
vajadzēja Silovam beigt slidot pēc 16 apļa ,tad neviens nevarētu atņemt medaļu/uzvaru.
Bet nu vismaz prieks ,ka LOK ir olas un nepiekrīt skaidrojumam

  +1 [+] [-]

, 2018-01-10 18:44, pirms 11 mēnešiem
TV tablo ar atlikušo apļu skaitu nevarēja redzēt. Toties skaidri bija dzirdams, ka pirms 16. apļa atskanēja zvans, kas vēsta, ka sācies pēdējais aplis, un visi sportisti sāka paātrināties.

  +1 [+] [-]

, 2018-01-10 18:55, pirms 11 mēnešiem
Tā ir Krievija !!

  +1 [+] [-]

, 2018-01-10 18:57, pirms 11 mēnešiem
Pasludināt abus par Eiropas čempioniem un miers mājās, visi apmierināti.

     [+] [-]

, 2018-01-10 19:02, pirms 11 mēnešiem
Situācija, protams, kurioza. Slidot septiņpadsmito apli ir kā sist beigtu zirgu. Bet diez vai čempiona tituls šķistu absolūti pelnīts, pat ja viņš izdarīja to, kas čempionam jāizdara, - pirmais veica vajadzīgo distanci.

  +1 [+] [-]

, 2018-01-10 19:03, pirms 11 mēnešiem
otins rakstīja: Pasludināt abus par Eiropas čempioniem un miers mājās, visi apmierināti.
Bet uzreiz sākas nepatikšanas. Jādod arī divas sudraba medaļas, divas bronzas medaļas, divreiz jāpiešķir punkti visādām kvalifikācijas tabulām, jo ar ko sekotāji sliktāki par čempionu?

     [+] [-]

, 2018-01-10 19:07, pirms 11 mēnešiem
Šī kļūda var liegt (un visticamāk arī liegs) Silovam saņemt stabilu finansējumu jaunajā sezonā no LOVa kas viņam būtu liels atspaids + prēmija no valsts kas arī par skādi nenāktu, finansiāli Latvijas sportists ir krietns zaudētājs!

     [+] [-]

, 2018-01-10 19:08, pirms 11 mēnešiem
Kas tika pasludināts par uzvarētāju? Jans Blokhēzens no Nīderlandes. Kas ir ISU prezidents? Jans Dijkema- no Nīderlandes. Kāda sakrītība.

     [+] [-]

, 2018-01-10 19:09, pirms 11 mēnešiem
Mpirms 4 min.
Situācija, protams, kurioza. Slidot septiņpadsmito apli ir kā sist beigtu zirgu. Bet diez vai čempiona tituls šķistu absolūti pelnīts, pat ja viņš izdarīja to, kas čempionam jāizdara, - pirmais veica vajadzīgo distanci.

Vai tad tur ir tikai kritērijs kurš pirmais veic distanci tam zelts? Nav tur arī kkādi punkti kontrolpunktos jāvāc distances laikā? Man liekas ka tik vienkārši gan nav.. īsti gan nezinu.

     [+] [-]

, 2018-01-10 19:16, pirms 11 mēnešiem
Vajadzēja pārslidot, bet nu jau par vēlu.

     [+] [-]

, 2018-01-10 19:21, pirms 11 mēnešiem
nekas...OS atriebsies

     [+] [-]

, 2018-01-10 19:34, pirms 11 mēnešiem
sandis444444 rakstīja: Mpirms 4 min.
Vai tad tur ir tikai kritērijs kurš pirmais veic distanci tam zelts? Nav tur arī kkādi punkti kontrolpunktos jāvāc distances laikā? Man liekas ka tik vienkārši gan nav.. īsti gan nezinu.
Kaut kur lasīju, ka pirmajām trīs vietām finišā tiek attiecīgi 60, 40 un 20 punkti, bet starpfinišos var salasīt maksimums 15. Ja tā, pirmā trijnieka sadalījumu punkti neietekmē.

     [+] [-]

, 2018-01-10 19:46, pirms 11 mēnešiem
Tīri tehniski LOK ir taisnība - apļu skaits ir noteikts un viss. Reāli no loģiskās puses skatoties ISU pieņemtais lēmums ir pareizs, jo video skaidri var redzēt, ka tur nekāds bardaks nav pēc 16apļa, neviens nestājas pēc 16.apļa, uzvarētājs rokas gaisā neceļ, pat tā 16.apļa finišā nesprinto, kā 17.apļa finišā - visi vnk aizmauc vēlvienā aplī, kas liek domāt, ka sportiski izvarētāja noteikšanā baigā anomālija nebij. Nu katrā ziņā nebij tā, ka puse jau finišē pēc 16.apļa, otra puse aizmauc pilnā katuškā vēlvienā aplī un beigās iznākums līdzarto ir kaut kāds neloģisks.