Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Silovs: "Ja būtu pārtraucis slidot, nebūtu argumentu, lai man atņemtu zeltu"

Silovs: "Ja būtu pārtraucis slidot, nebūtu argumentu, lai man atņemtu zeltu"
Haralds Silovs
Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs ir sarūgtināts, ka sākotnēji izcīnītais zelts masu starta sacensībās Eiropas čempionātā pēc organizatoru kļūdas tika piešķirts citam atlētam, tajā pat laikā viņš saprot, ka šajā situācijā nevienai pusei nav taisnības, sarunā ar aģentūru LETA atklāja sportists.

Silovs svētdien Krievijas pilsētā Kolomnā izcīnīja 11.vietu haotiskās masu starta sacensībās Eiropas čempionātā, kaut vairāk nekā pusstundu tika uzskatīts, ka viņš kļuvis par čempionu. Silovs pirmais finišēja pēc sešpadsmitā apļa, kurā bija jānoslēdz sacensības, tomēr tablo kļūdas dēļ sportisti veica vēl vienu apli un pēc tā pirmais bija Jans Blokhēzens no Nīderlandes.

"Visi noslidoja vienu lieku apli. Pats arī to nepamanīju, pēc tam tikai sapratu. Tiku nostādīts muļķīgā situācijā. Ir sanācis tā, ka nevienai pusei nav taisnības. Papildus aplis ļoti daudz ietekmē, jo tas atstāj iespaidu uz izturību. Tāpēc nevar teikt, ka rezultāti pēc 16. un 17.apļa varētu būt vienādi," sacensību norisi atcerējās Silovs. Pats Silovs pēdējo apli noslēdza kā piektais, tomēr, tā kā viņš iepriekš nebija ticis pie punktiem kādā no kontrolatzīmēm, galējos rezultātos latvietis palika ārpus desmitnieka.

"Saprotu, ka nebija viegli šajā situācijā pieņemt lēmumu. Pats briesmīgākais ir tas, ka tā notiek Eiropas čempionātā, kas ir augsta līmeņa sacensības. Par iznākumu masu startā viedokļi dalās, jo ir tādi, kas uzskata, ka uzvara pienākas man, kā arī tādi, kas uzvaru piešķir tam, kurš finišēja pirmais pēc 17.apļa," stāstīja Silovs. Sacensību gaitā ātrslidotāji paļaujas uz to, ko rāda tablo un saka informators

"Sacensībās pašam veiktos apļus ir grūti izskaitīt. Pirms 16. apļa tēvs no malas bļāva, ka ir pēdējais aplis. Tomēr bija grūti dzirdēt, jo bija liels troksnis arēnā. Ja pēc 16. apļa būtu beidzis slidot, viņiem nebūtu nekādu argumentu, lai piešķirtu uzvaru citiem. Tomēr kopā ar visiem pārējiem veicu 17. apli. Atrodoties grupas priekšgalā, viens aplis daudz ko varēja mainīt. Šajā situācijā esmu lielākais zaudētājs no visiem," skaidroja Silovs. Pēc tam, kad par čempionu kļuva pasludināts Nīderlandes sportists, Latvijas puse iesniegusi protestu, taču tas ticis noraidīts.

"Nezinu, kas būs tālāk ar lēmuma pārsūdzēšanu. Šobrīd cenšos par to nedomāt, jākoncentrējas uz priekšu. Nebūtu tāda gandarījuma, ja medaļa tiktu piešķirta vienkārši ārpus sacensībām. Pieņemot lēmumu, izšķirošais arguments bijis, ka neviens pēc 16. apļa nepārtrauca slidot," stāstīja Silovs. Sudraba medaļu sacensībās izcīnīja itālis Andrea Džovanni, bet trešais bija krievs Ruslans Zaharovs. Godalgas izcīnījušās valstis masu startā bija pārstāvētas ar diviem sportistiem. "Daudz ko izšķīra tas, ka vairākām valstīm bija pa diviem sportistiem. Visi zināja, ka esmu viens no favorītiem, tāpēc viņi varēja taktiski sastrādāties," atzīmēja Silovs.

Neskatoties uz zaudēto titulu un 11.vietu masu startā, Silovs ir apmierināts ar startu Eiropas čempionātā, kur 1500 metru sacensībās viņš guva septīto vietu, bet 1000 metros bija desmitais. "Kopumā viss ir labi, neesmu labākajā formā, jo pīķis paredzēts olimpiskajās spēlēs," teica Silovs. Viņš olimpiskajai sezonai gatavojies individuāli, kā arī kopā ar Norvēģijas izlasi, kas ir toņa noteicēji ātrslidošanā. "Šomēnes ar Norvēģijas izlasi nesanāks kopā gatavoties, jo mums ir atšķirīgs plāni. Viņi gatavojas startēt nākamajā Pasaules kausa posmā, kur es varbūt nepiedalīšos. Iespējams, ka nākamreiz ar viņiem tikšos olimpiskajās spēlēs. Ar mani Incelē kopā gatavosies vēl viens kolēģis, tā ka viens pats treniņprocesā nebūšu. Plānoju piedalīties komercsacensībās, lai būtu sacensību režīmā un nesanāktu liela pauze pirms olimpiskajām spēlēm."

Silovs šī gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm kvalificējies četrās disciplīnās - 1000, 1500, 5000 metros un masu startā.

Izmantotie resursi:
LETA

  +2 [+] [-]

, 2018-01-08 19:28, pirms 11 mēnešiem
Noskatījos sacensību ierakstu. Absurds lēmums! Viss bija kārtībā - pirms pēdējā apļa nozvanīja zvans, visi sāka kāpināt tempu, pēdējā līkumā viens nokrita, Silovs finišēja pirmais. Finiša brīdī kļūdaini vēlreiz tika nozvanīts un nez kāpēc visi aizslidoja vēl vienu apli. Bet šī zvana kļūda taču nekādā mērā neietekmēja to, ka visi jau iepriekšējā aplī slidoja uz finišu, jo bija taču arī pareizais zvans. Pēc finiša operatori rādījā gan holandietu, gan Silovu. Rezultātu parādīja pēc īstā finiša ar Silovu pirmajā vietā.

Par punktiem. Ja pareizi sapratu, tad 4. 8. un 12. apļa beigās ir starpfiniši un pirmajiem trim piešķir punktus (1. vietai 5, 2. vietai 3, 3. vietai 1). Finišā pirmajam piešķir 60 punktus, otrajam 40, trešajam 20. Respektīvi, finišā tiek sadalītas pirmās trīs vietas un vietas starp tiem, kuriem nav punktu starpfinišā. Tie, kam ir starpfinišu punkti (maksimāli sanāk 15), bet kuri finišā netiek trijniekā, savu vietu ir noteikuši jau pēc 12. apļa. Respektīvi, tas, kuram pēc 12. apļa ir visvairāk punktu, pat finišējot pēdējais ir nodrošinājis ceturto vietu. Šajos mačos pēc punktiem tika sadalītas 4. līdz 9. vieta, pārējās pēc pozīcijas finišā.

  +1 [+] [-]

, 2018-01-08 19:32, pirms 11 mēnešiem
P.S. Vakar bija ielikta saite uz translāciju:

https://www.eurovisionsports.tv/isu...

  +1 [+] [-]

, 2018-01-08 20:35, pirms 11 mēnešiem
"Pieņemot lēmumu, izšķirošais arguments bijis, ka neviens pēc 16. apļa nepārtrauca slidot"

Kā tas nevienam neizklausās absurdi ? Tad jau 100m sprintā ar skrien tālāk tie, kas nav apmierināti ar rezultātu un iegūst zeltu pēc noskrietiem piem. 168m.

     [+] [-]

, 2018-01-08 20:44, pirms 11 mēnešiem
varenais_eksperts rakstīja: "Pieņemot lēmumu, izšķirošais arguments bijis, ka neviens pēc 16. apļa nepārtrauca slidot"

Kā tas nevienam neizklausās absurdi ? Tad jau 100m sprintā ar skrien tālāk tie, kas nav apmierināti ar rezultātu un iegūst zeltu pēc noskrietiem piem. 168m.
Tas ir absurdi. Ja Haralda vietā būtu bijis kāds krievs vai holandietis, to visticamāk pasludinātu par čempionu.