Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Ātrslidotājs Silovs pārtraucis sadarbību ar Norvēģijas izlasi

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Ātrslidotājs Silovs pārtraucis sadarbību ar Norvēģijas izlasi
Ātrslidotājs Haralds Silovs. Foto: Reuters/Scanpix

Trīs gadu ilgajai sadarbībai ar Norvēģijas izlasi punktu licis Latvijas labākais ātrslidotājs Haralds Silovs, kurš šobrīd Vācijā gatavojas jaunajai sezonai. Kā portālam Sportacentrs.com norādīja sportists, pagaidām nav konkrētības, kad varēs aizvadīt pirmos oficiālos mačus, bet viens gan ir skaidrs – tas nebūs šogad.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovs no Latvijas delegācijas uzrādīja otro labāko rezultātu, izcīnot ceturto vietu 1500 metru slidojumā. Tas mūsu ātrslidošanā bija labākais sasniegums kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Toreiz Olimpiādē labāk veicās tikai bobslejistiem Oskaram Melbārdim un Jānim Strengam, kuri divniekos guva bronzu.

Lai arī pēc Phjončhanas netrūka spekulāciju par Silova nākotnes plāniem, viņš nolēma turpināt slidot. Sportacentrs.com 34 gadus vecais sportists gan apliecināja, ka 2022. gada Pekinas Olimpiāde būs pēdējā viņa karjerā. "Tur būs jānokārto visi rēķini un jāpieliek trekns punkts."

Sadarbojoties ar Norvēģijas izlasi, Silovs labi sagatavojās Phjončhanas spēlēm un kopā ar šo komandu trenējās vēl arī pagājušajā sezonā. Pēc Olimpiādes atbildību par norvēģu ātrslidotājiem uzņēmās nīderlandiešu treneris Bjarns Rike, un Silovs jau iepriekš neslēpa, ka nav viegli aprast ar jauno treniņmetodiku. Tagad abu pušu sadarbībai pielikts punkts.

"Norvēģi pārsvarā dzīvojas pa dzimteni, kas man īsti neder. Vēlējos iet citu ceļu, jo iepriekšējie divi gadi neizdevās. Mēģināju trenēties jaunajā programmā, bet ar visu ceļošanu tas nedeva rezultātu," Silovs uzsvēra, ka no norvēģiem šķīries bez domstarpībām un jebkurā brīdī tiek gaidīts atpakaļ. "Tas bija mans lēmums. Divus gadus pamēģināju jauno treniņplānu un sapratu, ka nebūs aršana."

Silovs šobrīd trenējas Indzelē, Vācijā, kur ir ātrslidošanas ovāls un regulāri notikušas starptautiskas sacensības. Nesen viņš atgriezās no trīs nedēļu augstkalnes treniņnometnes Stelvio. Tur viņš kopā ar vietējo Itālijas izlasi ne tikai atguva šorttreka garšu, bet arī satika citus Latvijas sportistus – biatlonistu Andreju Rastorgujevu un MTB braucēju Mārtiņu Blūmu.

"Tādā augstumā iepriekš vēl nebiju dzīvojis. Tas bija kas jauns. Šobrīd pēc nometnes vēl piekopju saudzējošu režīmu, lai organisms adaptējas. Nedēļas nogalē man būs pirmās kontrolsacensības, un skatīsimies, kādi būs dati. No tiem varēs izdarīt kādus secinājumus," norādīja Silovs, kurš Indzelē ledu dala ar citu izlašu sportistiem. Latvietis šobrīd sadarbojas ar "Train2Win" treneri Jāni Mūsiņu.

"Gatavojos 2021. gadam, jo līdz šī gada beigām ir atceltas visas sacensības. Kā būs pēc tam – to nezina neviens. Tomēr šāda situācija ir ne tikai ātrslidošanā," atgādināja Silovs. Starptautiskās Slidošanas asociācijas (ISU) kalendārs šobrīd ir nepilnīgs, bet kā pirmās oficiālās sacensības gaidāmajā sezonā atzīmēts Eiropas čempionāts, kam janvāra pirmajā daļā jānotiek Nīderlandē. Pēc tam Ķīnā seko arī Pasaules kausa posms un pasaules čempionāts (25.-28. februāris).

Arī Silovs atzina, ka šobrīd īsti nezinot, kam trenējas. Šādā pozīcijā gan ir visi ātrslidotāji. "Līdz Eiropas un pasaules čempionātiem vēl daudz kas var mainīties, bet labā sportiskajā formā man ir jābūt tik un tā. Nevaru krāmēt čemodānus un braukt mājās. Pēc tam tomēr seko olimpiskā sezona, un treniņi šobrīd paver iespēju ielikt pamatus jau 2021./22. gadam. Varu testēt slidu materiālus, kam parasti diez ko daudz laika neatliek, tāpat arī veikt eksperimentus ar treniņplānu."

Pandēmijas pirmos mēnešus Silovs pavadīja Latvijā un trenējās laukos, taču tagad pārcēlies uz Indzeli. "Lai trenētos ātrslidošanā, man tomēr jābūt ārpus Latvijas. Esmu prom no mājām un ģimenes, tērēju lielākus finanšu līdzekļus. To redzu kā mīnusu. Ja varētu dzīvot un trenēties mājās, būtu daudz mierīgāk un izdevīgāk. Tādā ziņā visi gluži vienādos apstākļos nav nostādīti. Šāda nepilnīga sezona varbūt pat nāks par labu, lai nav visu laiku spiediens uz rezultātu. Galvenā vīzija tomēr ir Pekinas Olimpiāde. To, ka atceļ sacensības, vajag izmantot kā priekšrocību, gatavojoties olimpiskajām spēlēm."

"Iepriekšējie divi gadi bija ar lielu braukāšanu, bija saraustīta gatavošanās un paņēma pārāk daudz nost no treniņu kvalitātes. Tagad doma ir atrasties vienā vietā un aizvadīt vairāk kvalitatīvus un garākus treniņperiodus," Silovs atklāja, ka starptautiskajā ātrslidošanas sabiedrībā bijusi ideja jaunajā sezonā Nīderlandē izveidot profesionālajās sporta līgās praktizēto "burbuli", kad visi sportisti sabrauc vienuviet un aizvada sacensības. "Ņemot vērā, ka neesam tik bagāti kā NBA vai NHL, noorganizēt kvalitatīvi, droši un godīgi, laikam ir neiespējami."