Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Austriešu slēpotājam Baldaufam par dalību dopinga shēmā nosacīts cietumsods

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Austriešu slēpotājam Baldaufam par dalību dopinga shēmā nosacīts cietumsods
Dominiks Baldaufs. Foto: Imago/Scanpix

LETA--DPA. Austrijas distanču slēpotājs Dominiks Baldaufs par dalību dopinga lietošanas shēmā saņēmis piecu mēnešu nosacītu cietumsodu. Insbrukas tiesa 27 gadus veco Baldaufu atzina par vainīgu komerciālā sporta krāpšanā.

Baldaufs bija viena no 23 personām, kas iesaistīta bēdīgi slavenajā Vācijas ārsta Marka S dopinga shēmā, kurai pērn ziemā tika pielikts punkts.

Austrijas ziņu aģentūra APA vēsta, ka Baldaufs atzinies dopinga lietošanā kopš 2016. gada, kad bija Austrijas pieaugušo komandas sastāvā. Viņa advokāts apgalvo, ka Austrijas slēpošanas federācijas amatpersonas un slēpju sagatavotāji zināja par dopinga lietošanu.

Baldaufs esot zinājis arī, ka viņa komandas biedrs Johanness Dirrs lietojis aizliegtās vielas, taču Dirrs nekad neesot Baldaufu mudinājis uz pārkāpumiem.

Oktobrī piecu mēnešu nosacītu cietumsodu saņēma cits austriešu distanču slēpotājs Makss Hauke. Trešdien tiesā skatīs riteņbraucēja Georga Praidlera lietu, bet 3. februārī par saviem grēkiem nāksies atbildēt Štefanam Deniflam.

Pērn februārī Austrijā, kur norisinājās pasaules čempionāts, dopinga lietas ietvaros tika aizturēti pieci distanču slēpotāji, tajā skaitā Baldaufs, kurš bija starp dalībniekiem aizliegtā asins pārliešanā, lai tādējādi uzlabotu savus rezultātus.

Abi Austrijas sportisti Hauke un Baldaufs jūnijā saņēma četru gadu diskvalifikāciju no Austrijas antidopinga komisijas. Slēpotāji vēlāk publiski norādīja, ka nelegālās procedūras veikuši pie bēdīgi slavenā Vācijas ārsta Marka Šmita, kura dzīvesvietā augustā tika veikta kratīšana.

Tāpat Baldaufs paziņoja, ka sportā vairs neatgriezīsies. Viņš Pasaules kausā piedalījās 63 sacensībās, taču ar augstvērtīgiem rezultātiem neizcēlās.

Izmeklēšanas laikā noskaidrojies, ka asins pārliešanas shēmā kopumā varētu būt iesaistīts 21 sportists no pieciem sporta veidiem, kuri nāk no astoņām dažādām pasaules valstīm.