Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Atklāta Baltijas kausa kalnu slēpošanā jaunā sezona

Jānis Celmiņš

Atklāta Baltijas kausa kalnu slēpošanā jaunā sezona
Foto: Emīls Lukšo

6. novembrī, Lietuvas slēpošanas hallē Druskininkos ar FIS ENL (Entry league) kategorijas sacensībām tika atklāta starptautisko Baltijas Kausa sacensību kalnu slēpošanā sezona.

Baltijas Kauss, kas kā sacensību cikls vairākos posmos ar pirmo posmu Lietuvas slēpošanas hallē aizsākās 2014. gadā, šo gadu laikā kļuvis par iecienītām un arvien populārākām starptautiskām sacensībām. Šogad dalībnieku skaits ir vairāk kā divkāršojies un dalību pieteikuši 17 valstu pārstāvji, kas ir pat trīs reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā. Turklāt sacensībās piedalās arvien spēcīgāki sportisti ar augstvērtīgiem FIS ranga punktu reitingiem.

Pirmajā dienā FIS ENL kategorijas slaloma sacensībās sieviešu konkurencē uz starta stājās 31 dalībniece, kas pārstāvēja 8 valstis. Spēcīgā konkurencē vietu TOP3 pirmajā braucienā izcīnīja un trīs braucienu summā saglabāja Latvijas sportiste Evelīna Gasūna, zaudējot sacensību uzvarētājai Čehijas pārstāvei Martinai Dubovskai (rezultāts 60,00 FIS punkti) nepilnu sekundi (0,94 sekundes) un saņemot par šo rezultātu 69,53 FIS punktus. Otrā vieta un 67,40 FIS punkti Baltkrievijas pieredzējušajai kalnu slēpotājai Marijai Škanovai, kam pirmajā braucienā izdevās pārspēt Čehijas sportisti, tomēr saglabāt pārsvaru neizdevās. Otrs labākais Latvijas sportistu rezultāts Betijai Burkovskai, kam kopvērtējumā 4. vieta, zaudējot uzvarētājai 1,76 sekundes, un 1. vieta junioru jeb U21 konkurencē, un 77,84 FIS punkti par šodienas sniegumu.

Vīriešiem starta sarakstā šodien 48 sportisti no 15 valstīm. Arī puišiem jau ar pirmo braucienu cīņa par TOP3 bija cīņa ne tikai par desmitdaļām, bet simtdaļām. Pirmajā braucienā izcīnīto labāko rezultātu neizdevās nosargāt Elvim Opmanim, kam triju braucienu summā nācās samierināties ar 3. vietu, no uzvarētāja Žaka Gedras atpaliekot 0,31 sekundi un iegūstot 67,93 FIS pukntus. Pēc mazāk veiksmīga pirmā brauciena ar lielisku otro un trešo braucienu uzvaru Baltijas Kausa 1. posmā svinēja Žaks Gedra, kurš par šo rezultātu saņēma 64,69 FIS punktus. Otrajā vietā mums jau pazīstamais austriešu sportists Simons Breitfuss Kammerlanders, kurš pārstāv Bolīviju, zaudējot Žakam 0,22 sekundes. Sestajā vietā vēl viens Latvijas pārstāvis Dāvis Zvejnieks, zaudējot Žakam 2,58 sekundes un saņemot par šo rezultātu 91,63 FIS punktus.

7. novembrī, Baltijas Kausa sacensības Lietuvas slēpošanas hallē Druskinikos turpinājās ar FIS ENL slaloma sacensībām, kurās sportisti kvalificējās dienas galvenajam notikumam – paralēlajam slalomam. Paralēlā slaloma sacensības FIS sacensību apritē ir salīdzinoši jauna disciplīna, kas strauji iegūst popularitāti, jo ir aizraujošs sportistiem un interesants skatītājiem. Arī Pasaules kausa ietvaros tiek organizētas vairākas šādas sacensības gan individuālajā, gan komandu ieskaitē, un FIS ietvaros tiek lemts par šīs disciplīnas iekļaušanu rangā, piešķirot FIS kategorijas punktus. Šī ir disciplīna, kuru iespējams pilnvērtīgi organizēt arī Latvijā, Siguldā.

Pirmajā slaloma braucienā TOP3 rezultāti Latvijas sportistēm Evelīnai Gasūnai un Betijai Burkovskai. Tomēr gan pirmajā braucienā, gan kvalifikācijas kopvērtējumā nepārspēta šodien pieredzējusī Baltkrievijas sportiste Marija Škanova. Lai gan pēc pirmā brauciena Evelīna bija tikai 0,02 sekundes lēnāka par Mariju, pēc otrā brauciena zaudētas 0,35 sekundes un otrā vieta šodienas kvalifikācijas sacensībās. Trešā vieta pirms paralēlā slaloma bija vēl viena Latvijas pārstāve Betija Burkovska, kura divu braucienu summā bija 0,96 sekundes lēnāka par uzvarētāju.

Puišu kvalifikācijas sacensību pirmais brauciens sākās ar līdzīgu scenāriju kā iepriekšējā dienā. Pirmajā braucienā labāko rezultātu sasniedza Latvijas sportists Elvis Opmanis, kurš bija par 0,03 sekundēm ātrāks par austrieti Simonu Breitfusu Kammerlanderu un par 0,27 sekundēm ātrāks par Žaku Gedru. Otrajā braucienā pāris vārtus pirms finiša Žaks, diemžēl, kļūdījās – nepareizi izbraukti vārti un diskvalifikācija. Pirmo vietu ar 0,09 sekunžu pārsvaru pār Simonu divu braucienu summā izdevās nosargāt Elvim. Trešajā vietā pirms paralēlā slaloma Krievijas jaunais sportists Daņila Teniševs, kas bija 1,17 sekundes lēnāks par Elvi.

Dienas spraigākās cīņas norisinājās paralēlā slaloma sacensībās, kas sākās ar 1/16 fināliem, pamatojoties uz kvalifikācijā sasniegtajiem rezultātiem.
Paralēlā slaloma sacensībās pusfinālā izdevās iekļūt pa vienam Latvijas sportistam meiteņu un puišu konkurencē – Evelīnai Gasūnai un Elvim Opmanim. Evelīna „mazajā finālā” piekāpās Krievijas sportistei Sofijai Krokhinai, iegūstot 4. vietu. Puišu finālā par 1. vietu Elvis Opmanis sacentās ar Simonu Breitfusu Kammerlanderu, kurš demonstrēja pārliecinošu sniegumu visos paralēlā slaloma braucienos un svinēja pelnītu uzvaru finālā.

Baltijas Kausa sacensības Lietuvā turpināsies vēl trīs dienas ar jauniešu grupu (U12 līdz U16) startiem. Nākamais sacensību posms norisināsies Otepē, Igaunijā 11. un 12. janvārī, bet trešais posms Latvijā, Siguldas Pilsētas trasē 27. februārī un 1. martā.

Visi Baltijas Kausa sacensību oficiālie rezultāti, tiešsaistes rezultāti no sacensībām un foto galerijas pieejamas Latvijas Slēpošanas federācijas tīmekļa vietnē Latvijas Slēpošanas federācija | infoski.lv