Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Sočos dubultuzvara itālietēm, Pinturo triumfē lietainajā Garmišā

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Sočos dubultuzvara itālietēm, Pinturo triumfē lietainajā Garmišā
Aleksi Pinturo uzvara Garmišā-Partenkirhenē. Foto: EPA/Scanpix.

Svētdien, 2. februārī, Krievijas kūrortpilsētā Sočos un Vācijas slēpošanas galvaspilsētā Garmišā-Partenkirhenē tika aizvadītas Pasaules kausa sacensības kalnu slēpošanā. Pie uzvarām tika Itālijas un Francijas sportisti.

Arī šajā sezonā laikapstākļi Soču "Roza Hutor" slēpošanas kūrortā ir ļoti nelabvēlīgi. Sportistes neaizvadīja nevienu oficiālo treniņa braucienu, kā arī vakar paredzētais nobrauciens biezās sniega kārtas dēļ (40 cm) bija jāpārceļ uz Garmišu-Partenkirheni. Brīvajā laikā organizatori sportistes izklaidēja ar pasākumu Soču bobsleja un kamaniņu trasē, kur viņas varēja nobraukt ar vučko kamanām. Šodien situācija bija uzlabojusies, un supergigants varēja notikt. Tiesa, bez sezonas līderes Mikaēlas Šifrinas, kura nolēmusi paņemt atpūtas pauzi un šobrīd trenējas Itālijā. Tāds pats lēmums arī itālietei Martai Basino, kura arī aizvada sagatavošanās treniņus savā dzimtenē.

Kā pirmā trasē devās austriete Stefānija Venjēra, kura uzstādīja labu atskaites punktu pārējām sportistēm - 1:25.88. Jau pavisam drīz viņas rezultātu par 0,13 sekundēm pārspēja pērnā gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Korīna Zutere no Šveices, kura startēja ar trešo numuru. Ļoti ātri trasi bija iesākusi arī Venjēras komandas biedrene Nina Ortlība, tomēr trases vidusdaļā pieļāva kļūdu un finišā no līderes atpalika vairāk par sekundi. 2014. gada Soču olimpisko spēļu čempione šajā distancē Anna Feita (tolaik vēl pazīstama kā Anna Feningere) startēja ar 10. numuru, taču savu pirms sešiem gadiem izcilo sniegumu šodien nespēja atkārtot (1:26.02).

Šīs dienas labākās sportistes trasē devās pēc pirmā pārtraukuma, kurš puteņa pastiprināšanās dēļ bija nedaudz ilgāks kā ierasts. Lihtenšteinas sportiste Tīna Veirātere izstājās jau trases augšdaļā, jo saskārās ar slēpes defektu. Viņai sekoja četras itālietes pēc kārtas. No viņām vislabāko sniegumu parādīja pieredzējusī Federika Brinjone, kura par spīti rupjas kļūdas pieļaušanai trases vidusdaļā nevainojami veica atlikušo distanci līdz finišam, uzstādot labāko rezultātu šīs dienas sacensībās (1:25.33). Teicami startēja arī viņas tautiete Sofija Godža, kura iepriekšējā PK posmā Bansko piedzīvoja kritienu. Godža traumas dēļ bija spiesta doties mājās, lai saņemtu nepieciešamo medicīnisko palīdzību, kas mazinātu sāpes kājā. Kā intervijā atklāja Godža, tad sāpes nav pilnībā pārgājušas. Neskatoties uz to, viņa finišēja otrajā pozīcijā, no Brinjones atpaliekot vien 0,20 sekundes.

Atkal veiksmīga bija arī Šveices sportiste Joana Hēlena, kura 28 gadu vecumā pagājušajā posmā Bulgārijā pirmo reizi karjerā kāpa uz goda pjedestāla PK sacensībās. Šo sasniegumu viņai izdevās atkārtot arī šodien - 3. vieta ar 0,34 sekunžu atpalicību no līderes. Laikapstākļi kļuva sliktāki, parādījās migla, un neviena cita sportiste vairs nespēja pietuvoties līderes rezultātam, kā rezultātā Brinjone svinēja savu 14. karjeras uzvaru PK posmos un kļuva par jauno līderi supergiganta kopvērtējumā.

Supergigants sievietēm, PK 4. posms Sočos

V.SportisteValstsRezultāts
1.Federika BrinjoneItālija1:25.33
2.Sofija GodžaItālija+0.20
3.Joana HēlenaŠveice+0.34
4.Korīna ZutereŠveice+0.42
5.Stefānija VenjēraAustrija+0.55
6.Lara Guta-BehramiŠveice+0.68

Pretēji apstākļi Kaukāza kalniem ir Vācijas Alpos, kur temperatūra ir virs nulles (šorīt +5 grādi), turklāt laika prognoze dienas vidū solīja lietu, kas februārī Garmišā-Partenkirhenē, protams, ir ļoti netipiska situācija. Silto laikapstākļu dēļ 1936. gada ziemas olimpisko spēļu mājvietā ir sniega trūkums. Sacensību rīkotāji tāpat kā pirms vakardienas nobrauciena sacensībām bija spiesti trasi saīsināt, pazeminot startu. Līdz ar to, lai uzrādītu labu rezultātu šajās sacensībās, bija daudz mazāk vietas kļūdām.

Esošās situācijas dēļ sportistiem, kuri startēja ar mazākiem starta numuriem, bija lielākas priekšrocības. Līderis pēc pirmā brauciena bija Šveices slēpotājs Loīks Meilārs, kurš saīsināto distanci veica 1:02.17 minūtēs. Pēc viņa sekoja abi Norvēģijas līderi - Henriks Kristofersens (+0.08) un Leifs Nestvolds-Haugens (+0.13). "Vikingiem" šie apstākļi bija vispiemērotākie, jo Ziemeļvalstu ledāju trases vasarā regulāri tiek kaisītas ar sāli, tieši tāpat kā šodien, lai mīksto sniegu padarītu cietāku. Tieši tādēļ šajās sacensībās otrajam braucienam spēja kvalificēties pieci norvēģi (abi līderi, uz Lielo kristāla globusu cerošais Kilde, kā arī abi jaunie talanti Lūkass Brothens un Fabians Vilkens Sūlheims).

Pirms otrā brauciena sāka līt prognozētais lietus, un tie bija ideāli apstākļi ātrāk startējošajiem slēpotājiem, lai divu braucienu summā pakāptos krietni augstāk, jo lietus kļuva aizvien spēcīgāks, radot grūtākus apstākļus līderiem. Visveiksmīgāk šo situāciju spēja izmantot itālietis Simons Maurbergers (kāpums par 15 pozīcijām) un amerikānis Teds Ligetijs (11 pozīcijas). No līderu grupas visvairāk pakāpās horvāts Filips Zubčičs (no devītās vietas uz ceturto), kurš kopā ar Maurbergeru dalīja labākā rezultāta godu otrajā braucienā (1:00.65).

Neveiksmīgs otrais brauciens izvērtās norvēģu līderiem. Nestvolds-Haugens saglabāja trešo pozīciju, bet Kristofersenam vilšanās ar 7. vietu divu braucienu summā. Ceturto uzvaru sezonā un divdesmit septīto karjerā izcīnīja francūzis Aleksi Pinturo, tādējādi uzlabojot savas cerības uz Lielo kristāla globusu (lielajā kopvērtējumā pakāpās uz otro vietu un šobrīd zaudē 55 punktus tikai Kristofersenam). Pirmā brauciena uzvarētājs Loīks Meilārs spēja nosargāt pjedestālu, finišējot 0,16 sekundes aiz Pinturo otrajā pozīcijā. 23 gadus vecajam šveicietim tas ir ceturtais goda pjedestāls PK posmos karjerā.

Milzu slaloms vīriešiem, PK 5. posms Garmišā-Partenkirhenē

V.SportistsValstsRezultāts
1.Aleksi PinturoFrancija2:03.10
2.Loīks MeilārsŠveice+0.16
3.Leifs Nestvolds-HaugensNorvēģija+0.24
4.Filips ZubčičsHorvātija+0.35
5.Žans KraņecsSlovēnija+0.52
6.Aleksandrs Omots KildeNorvēģija+0.54

Tagad uz Garmišu-Partenkirheni posīsies sievietes, lai nākamās nedēļas nogalē sacenstos divos nobraucienos un supergigantā. Vāciešiem ir ļoti svarīgi sarīkot veiksmīgi šo posmu, jo Garmiša-Partenkirhene gatavojas kandidēt 2025. gada pasaules čempionāta rīkošanai. Iepriekš pasaules meistarsacīkstes šeit notikušas 2011. un 1978. gadā. Tikmēr vīriešu nākamā pietura PK sezonā ir vēsturiskā I Ziemas olimpisko spēļu mājvieta Šamonī (Francija), kur Pinturo lūkos izcīnīt slaloma uzvaru vietējās publikas priekšā.

     [+] [-]

, 2020-02-03 00:38, pirms 3 nedēļām
Ļoti labs raksts par kalnu slēpošanu! Sen tāds Sportacentrā nebija redzēts. Autoram 10 no 10, ja spēs arī tā turpināt! 👍🙂