Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0

SOK: 2026. gada olimpisko spēļu kandidātes ir pilnībā atbilstošas

Ints Megnis
Ints Megnis

SOK: 2026. gada olimpisko spēļu kandidātes ir pilnībā atbilstošas
Siguldas kamaniņu un bobsleja trase. Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

Abas kandidātes uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu ir pilnībā atbilstošas, tieši mēnesi pirms gaidāmā balsojuma paziņojusi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK). Šis balsojums būs ļoti svarīgs arī Latvijai, jo Stokholmas uzvaras gadījumā kamaniņu sporta, bobsleja un skeletona sacensības risināsies Siguldā.

SOK piektdien publicējusi Novērtēšanas komisijas ziņojumu, pēc vizītēm gan Stokholmā un Ārē, gan arī Milānā un Kortīnā. Šis ziņojums kalpos par pamatu SOK biedriem, kuri 24. jūnijā veiks balsojumu.

"Abiem projektiem prioritārs ir mantojums un ilgtspēja, izmantojot ziemas sporta tradīcijas un pieredzi. Tur ir Pasaules kausa objekti, zinoši un kaislīgi fani, brīvprātīgi un organizatori," saka Novērtēšanas komisijas vadītājs Oktavians Morariu, uzsverot, ka, ievērojot ilgtspējīgu stratēģiju, kandidātes varējušas veikt ievērojamus finansu ietaupījumus.

Kandidātpilsētas aptuveni 80% gadījumu plāno izmantot jau esošus vai pagaidu objektus, salīdzinājumā ar 60%, kas bija 2018. un būs 2022. gada olimpiskajās spēlēs. Tā visa iespaidā spēļu budžets būs par aptuveni 20% mazāks.

24. jūnijā SOK biedriem būs iespēja uzklausīt gan komisiju, gan kandidātpilsētas, tam sekos detalizēta jautājumu un atbilžu sesija, fināla prezentācija un arī balsojums.

Pilnu Novērtēšanas komisijas ziņojumu iespējams izlasīt ŠEIT.

Izmantotie resursi:
https://www.olympic.org/news/ioc-re...

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2019-05-24 14:11, pirms 2 gadiem
Man ir tas pats jautājums, citādi ārzemnieki domās, ka tā ir Stoholma!

arturiks1992 rakstīja: Kāpēc Siguldas vārds nav blakus Stokholmai un Ārei oficiālajā pieteikumā?

  -1 [+] [-]

, 2019-05-24 14:18, pirms 2 gadiem
Pēc iebalsošanas paziņos,ka tā ir Latvija..savādāk kāds nesapratīs!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -2 [+] [-]

, 2019-05-24 14:55, pirms 2 gadiem
Man kā siguldietim arī nav skaidrs, kapēc pazudis Siguldas vārds? Tjipa nevar pirms vēlēšanām uzrādīt atpalikušu valsti? Allo kur oficiāls skaidrojums?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +5 [+] [-]

, 2019-05-24 15:38, pirms 2 gadiem
Siguldas vārds oficiālajā Olimpisko spēļu nosaukumā nekur un nekad nav parādījies un arī nebūs! Tas tā kā jau bija zināms no paša sākuma! Principā Sigulda izīrē trasi zviedriem, kurā notiks tikai renes sporta veidi, kas arī visur tiek norādīts. Bet ja kāds bija iedomājies, ka spēļu nosaukumā, logo utt. blakus Stokholmai būs rakstīta arī Sigulda, tad nu paši vainīgi...

  +1 [+] [-]

, 2019-05-24 17:03, pirms 2 gadiem
TrīsdesmitDivi rakstīja: Siguldas vārds oficiālajā Olimpisko spēļu nosaukumā nekur un nekad nav parādījies un arī nebūs! Tas tā kā jau bija zināms no paša sākuma! Principā Sigulda izīrē trasi zviedriem, kurā notiks tikai renes sporta veidi, kas arī visur tiek norādīts. Bet ja kāds bija iedomājies, ka spēļu nosaukumā, logo utt. blakus Stokholmai būs rakstīta arī Sigulda, tad nu paši vainīgi...
Jap, tā ir normāla prakse, bet tāpat kaut arī nebūs nosaukumā, būs visādās programmās un dokumentos.