Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 0
Gatis Druvietis

M.Dukurs: "Šķiet, ka viss izšķirsies Sočos"

Pasaules skeletona kausa četrkārtējais ieguvējs Martins Dukurs (29) sarunā ar žurnālu "Mājas Viesis" atskatās uz aizvadīto gadu un atzīst, ka lielā pieredze palīdzēs Soču olimpiskajās spēlēs, kur no viņa gaida zelta medaļu.

M.Dukurs: "Šķiet, ka viss izšķirsies Sočos"
Martins Dukurs
Foto: Romāns Kokšarovs Sporta Avīze, F64

Aizvadītājā gadā mūsu superzvaigzne ceturto reizi pēc kārtas izcīnīja Pasaules kausu, kā arī ieguva FIBT lielo naudas balvu. "Sportiskā ziņā gads bija interesants - viss iesākās ļoti labi, bet sezonas svarīgākās sacensības - pasaules čempionāts - nesanāca, un tas deva jaunas atziņas. Ar citu sparu gatavojos Pasaules kausa posmam Sočos, uzvarēju "Tripple trophy" [100 tūkstoši eiro]. Bija interesants gads - labs sākums, tad kritums, atkal pacēlums," saka 2013. gada Latvijas labākais sportists.

M.Dukurs gatavojos jau savām trešajām olimpiskajām spēlēm. "Iepriekšējā pieredze man palīdzēs, būšu gatavāks. Reizēm ir forši, ka no tevis neko negaida, bet tu izšauj. Šoreiz būs citādi - gaidīs un arī pats gribēšu parādīt," atzīst latvietis. "Pirms Vankūveras spēlēm bija ļoti laba sezona un pašam šķita, ka tā ir vienīgā iespēja - vai tagad tieku medaļās vai nekad. Toreiz ieķēros un nelaidu vaļā. Šoreiz būs citādi - liekas, ka viss izšķirsies Sočos un Pasaules kausi nešķiet tik nozīmīgi."

Soču olimpiskajās spēlēs viņš būs Latvijas galvenā cerība uz zelta medaļu, tomēr kārotā godalga būs jāizcīna. "Visu laiku par to runā, it kā man tikai būtu jāaiziet un jāpaņem. Tā ir medaļas otra puse - no tevis gaida, cer. Cenšamies maksimāli darīt, lai būtu medaļas, bet neko mums nedāvinās - viss būs jāizcīna. Zinu, kā ar sabiedrības interesi tikt galā, un tas jau nav nemaz tik sarežģīti. Man vienkārši nepatīk solīt, bet daudzi gaida, lai to daru," norāda pasaules skeletona sezonas līderis.

Martins Dukurs

Dzimis: 1984. gada 31. martā Rīgā
Nodarbošanās: skeletonists
Dzīvesvieta: Sigulda
Ģimenes stāvoklis: precējies, ir meita
Lielākie panākumi: zelts PČ (2011, 2012), sudrabs PČ (2013), zelts EČ (2010, 2011, 2012, 2013), uzvara PK kopvērtējumā (2010, 2011, 2012, 2013)
Olimpiskā pieredze: sudrabs Vankūverā (2010), septītā vieta Turīnā (2006)

Pilnu materiālu var skatīt izdevuma jaunākajā numurā.

Izmantotie resursi:
Žurnāls "Mājas Viesis"

 

2014-01-14 18:04

Nākamais: Girgensons piespēlē ar slidu un nopelna pretiniekiem divus noraidījumus