Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

Par kamaniņu braucēju Šicu treneri kļuvis Daniels Fogelis

Ints Megnis
Ints Megnis

Par kamaniņu braucēju Šicu treneri kļuvis Daniels Fogelis
Andris (no kreisās) un Juris Šici. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Par titulētās Latvijas kamaniņu braucēju ekipāžas Andra un Jura Šicu treneri kļuvis kādreizējais kalnu slēpotājs Daniels Fogelis, kuram nav nekādas līdzšinējās pieredzes šādā postenī, noskaidroja Sportacentrs.com.

Brāļu Šicu treneris ilgstoši bija Jānis Liepa, tomēr pagājušā sezona bija otrā vēsturē, kurā viņš saviem sportistiem nebrauca līdzi uz Pasaules kausa posmiem. Tas lika trīs olimpiskās medaļas izcīnījušajiem atlētiem meklēt jaunu treneri, apstājoties pie Fogeļa, kurš gan automātiski uzreiz tiek sasaistīts ar savu tēvu - Einars Fogelis ir Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidents, Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) priekšsēdētājs un Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ģenerālsekretārs.

Tāpat izskanējušas runas, ka Fogelis nebūtu pelnījis saņemt valsts finansējumu, kas pienākas titulētās ekipāžas trenerim, jo viņš būs nevis treneris, bet drīzāk gan menedžeris un tehniskais darbinieks. Tomēr sportisti tā neuzskata.

"Jānis Liepa teica, ka pie esošā federācijas sastāva atpakaļ nenāks. Tomēr mums ir jāturpina attīsties. Pirms tam bijām uzrunājuši vairākus kandidātus, kuri visi bija savās gaitās, tad nu pēdējo aicinājumu veltījām Danielam, kurš jau iepriekš bija mums palīdzējis. Tagad viņš daudz kur skrien un dara, atvieglojot mums dzīvi, lai nav par katru sīkumu jāsatraucas. Tāpat viņš arī treniņos piepalīdz un izdara visādas organizatoriskās lietas," sarunā ar Sportacentrs.com teica Juris Šics. "Līdz olimpiskajām spēlēm atlikuši trīs gadi. Ja ar mums vairs nav ilgus gadus bijušais Jānis Liepa, bija pēdējais laiks veikt pārmaiņas. Vajadzēja ņemt cilvēku, kuram visu var maksimāli ātri iemācīt. Uzskatām, ka arī trases trenera darbs ir apgūstams, jo viņš nav galīgi svešs un no malas, savulaik nodarbojās ar kalnu slēpošanu. Arī trenera iemaņas viņam jau parādījušās, interese ir un ir arī pats galvenais - vēlme."

Liepa iepriekš bija izlaidis arī sezonu pēc Soču olimpiskajām spēlēm. Juris Šics atzīst, ka viņu bijušais treneris un Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga "kaut ko nav sadalījuši".

Šajā vasarā Šici jau tradicionāli netrenējas kopā ar pārējo Latvijas izlasi, šādai kārtībai esot jau vismaz desmit gadus. "Mums ir savi treniņu plāni, kurus palīdz sastādīt Jānis, Mihails Arhipovs neliedz padomu, Daniels nāk ar savu redzējumu un arī pašiem ir bāze apakšā. Ja ir jautājumi, kuros dalās viedoklis, tāpat vienmēr konsultējamies ar Jāni, viņš mums vienmēr paliks kā treneris numur viens," stāsta Juris Šics. "Kā vienmēr, vasaras sākumā ir gari, smagi treniņi, kamēr organisms iekustas. Tagad ir apjoma treniņi un tad vēlāk pāriesim uz specifiku."

Atbildot uz jautājumu, kādā lomā pašlaik atrodas Daniels Fogelis, Juris Šics pauda, ka viņš viņu sauc par treneri. "Zināšanas kādās jomās viņam ir vairāk, kādās mazāk. Tomēr, ja mēs tā paskatāmies, Latvijā īstu kamaniņu sporta treneru gandrīz nav vispār - Atis, kurš kādreiz trenēja, pirms tam bija vieglatlēts, Aivars Kalniņš nāk no slēpotājiem, bet Jānis Ozoliņš bija akrobāts. Mūsu vidū treneri kā kamaniņu braucēji ir ļoti maz, visi vēsturiski nāk no citiem sporta veidiem. Tikai pēdējos gados šādu paliek vairāk. Galvenā ir vēlme - ja tu mācies un gribi mācīties, vari iemācīties pašu velnu. Ir lietas, ko viņš zina, ir lietas, kuras iemācīsies. Mūsu galvenā nepieciešamība ir pēc cilvēka, kurš vasarā strādā tieši ar mums. Kad sāksies sezona, iesim izlasē un tur treneru korpuss ir lielāks, tagad tam pievienosies arī Daniels. Vēl neesam atrunājuši cik daudz nākamajā sezonā viņš mums brauks līdzi - uz svarīgākajām sacensībām mēs viņu gribētu redzēt, bet pārējo jārisina federācijai."

Tikmēr Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga sarunā ar Sportacentrs.com uzsvēra, ka Fogelis kamaniņu sportā nav jaunpienācējs, iepriekš palīdzot sacensību organizēšanā.

"Viņš jau ziemā piepalīdzēja maču organizēšanā kā brīvprātīgais, to darīja arī pirms tam - foršs, sakarīgs puika, nav tāds, kurš pēkšņi uzradies. Ir jāienāk jaunajai paaudzei, siguldiešiem," saka prezidents. "Brāļi iesākuši, ka vasarās pamatā trenējas atsevišķi tāpēc tika uzrunāts viņš, lai kādā periodā palīdzētu, un visi tam piekrita. Viņš vairāk ir kā menedžeris nevis treneris. Daniels strādās arī federācijā, bet šobrīd brāļiem piepalīdz treniņprocesā."

Strenga uzsvēra, ka arī LKSF biroja darbiniekiem algas daļēji tiek maksātas no valsts budžeta, tāpēc, protams, ka arī Fogelim finansējums ir šāds. "To ir grūti nodalīt." Federācijas prezidents izteicās, ka Fogelis noteikti nebrauks līdzi Latvijas izlasei uz visiem Pasaules kausa posmiem, bet varbūt vienīgi uz atsevišķām sacensībām.

Savukārt, runājot par iespējamo konfliktu ar Liepu, Strenga pauda, ka viņam tāda neesot. "Viņš teica, ka ir noguris, negrib strādāt. Toreiz, kad pirmoreiz vēlējās doties prom, gājām, runāja, bet šoreiz vairs nē."

  +2 [+] [-]

, 2019-05-28 10:36, pirms gada
Atgādina situāciju, ka dēls mācīs tēvu pisties... (Šicu milzīgā pieredze un kaut kāds zaļknābis)

Protams, ka no malas izskatās (arī palasot šķidros argumentus rakstā), ka zēnu pielikuši pie siles.

     [+] [-]

, 2019-05-28 11:40, pirms gada
Ja cilvēks strādā un palīdz komandai sasniegt uzstādītos mērķus tad viņš nav jāsaista ne ar tēvu, ne māti un ne māsu!

Latvijas sporta "dīķītis" ir tik mazs ka te ikvienu cilvēku var sasiet ar kādu no funkcionāriem.

Par viņa darbiem runās brāļu Šicu rezultāti un atliek tikai novēlēt lai viss izdodas.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja