Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

A. Šics: "Akmens no sirds novēlies, ka beidzot izdevās sacensības Siguldā"

Rolands Eliņš

A. Šics: "Akmens no sirds novēlies, ka beidzot izdevās sacensības Siguldā"
Andris un Juris Šici
Foto: Romāns Kokšarovs/F64
Kamaniņu sports, PK 17/18. Divnieki 9.posms. Sigulda
1. Eggert/Benecken 1:23.364  
2. Šics/Šics +0.055  
4. Gudramovičs/Kalniņš +0.408  
8. Putins/Marcinkēvičs +0.754  

LETA. Latvijas kamaniņu braucēju divniekam Andrim un Jurim Šiciem pēc Siguldā notiekošajā Eiropas čempionātā izcīnītā sudraba no sirds ir novēlies akmens, žurnālistiem pēc gūtā panākuma sacīja Andris Šics.

Jau ziņots, ka Šici sestdien Siguldā notiekošajā Pasaules kausa noslēdzošajā - devītajā - posmā, kas vienlaikus ir arī Eiropas čempionāts, izcīnīja otro vietu.

"Treneris mūs trenē, lai kulminācija būtu uz galvenajam sacensībām. Akmens no sirds novēlies, ka beidzot izdevās Siguldā sasniegt labus rezultātus. Ir prieks un lepnums par diviem stabiliem braucieniem, bet vēl rīt sacensības un jācenšas līdz tam pietiekami atpūsties. Mēs uz starta devāmies izbaudīt, nedomājot par rezultātu un tūkstošdaļām," teica A.Šics.

Šici divnieku sacensībās uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla kāpa otro reizi karjerā, jo 2015.gadā Sočos viņi tika pie bronzas medaļām, savukārt vēl septiņas Vecā kontinenta meistarsacīkšu godalgas viņi ieguvuši komandu stafetē, tostarp 2008. un 2010.gadā kļūstot par čempioniem.

"Parasti ieciklējamies Siguldā sasniegt labu rezultātu un tas zemapziņā atstāja iespaidu. Esam guvuši pieredzi, šogad palīdzēja arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piešķirtais finansējums, kas ļāva vairāk mēģināt, eksperimentēt, tāpēc ir rezultāti. Vienmēr esam uz olimpiskajām spēlēm taisījuši jaunas kamanas - lai gan vizuāli to nepamana, bet salikts iekšā viss mūsdienīgākais," tikmēr izteicās J.Šics.

Sestdien par sacensību uzvarētājiem sestdien kļuva sezonas līderi Toni Egerts un Saša Benekens no Vācijas, kuri divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 23,364 sekundēm, kamēr Šici viņiem zaudēja tikai 0,055 sekundes. Savukārt bronzas medaļas ieguva Tobiass Vendls un Tobiass Arlts no Vācijas.

"Vāciešiem noteikti tehnika ir vēl labāka, viņi ieguldījuši milzīgus resursus, tā ir sistēma, kas strādā uz kamaniņu sportu. Arī uz Phjončhanu braucam izbaudīt sacensības un ņemsim pretī jebkādu rezultātu, ja paši būsim apmierināti ar diviem braucieniem," sacīja A.Šics.

Svētdien Siguldā tiks aizvadītas arī Sprinta kausa sacensības, kā arī komandu stafete.

"Sprinta kausā tikai viens brauciens, bet punkti kopvērtējumā tādi paši, tāpēc visi gatavojas tam pat nopietnāk nekā pamatsacensībām," atklāja J.Šics.

Uzreiz aiz goda pjedestāla sestdien bija cits Latvijas kamaniņu divnieks Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš.

"Bija labi braucieni. Šodien mums "iegrieza" laikapstākļi, bet kopumā nevaram sūdzēties. Otrais brauciens bija labāks braukšanā, bet arī smēres uzsmērējām uz slidām, ko neizdarījām pirms pirmā, jo bijām cerējuši, ka būs vēsāks," izteicās Kalniņš, kura ekipāža arī iepriekš Siguldā notikušajās sacensībās izcīnījusi augstus rezultātus. "Siguldas trase mums patīk, visiem citiem liekas grūta, bet mēs izbraucam. Nevaram sūdzēties, rīt vēl viens brauciens, nostiprināsim pārliecību un tad uz olimpiskajām spēlēm."

"Sezona bija cerēta nedaudz citādāka, bet galvenais bija iegūt pārliecību uz sezonas otro pusi. Galvenais ir divi stabili braucieni olimpiskajās spēlēs un vēlams, lai nav aukstāk par -10 grādiem," sacīja Kalniņš.

Labāko desmitniekā sestdien iekļuva arī Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, kuri palika astotajā pozīcijā, bet ieguva tiesības sacensties Sprinta kausā. Viņi šajās sacensībās piedalīsies otro reizi, debiju piedzīvojot pērn arī Siguldā un ierindojoties 11.vietā.

"Līdz šim posmos, koros bijis Sprinta kauss, esam neveiksmīgi startējuši. Īpašs paldies trenerim Mārtiņam Rudenim, pēdējās divās nedēļās daudz esam strādājuši un eksperimentējuši," atklāja Putins.

Šī kamanu ekipāža nenoliedz, ka ļoti vēlas progresēt, turklāt viņi viens otru jūtot arvien labāk.

Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku ekipāžām pēc 12 no 13 šosezon paredzētajām sacensībām līderi ar 1070 punktiem ir Egerts un Benekens, kuri līdz ar to ir garantējuši sev uzvaru sezonas kopvērtējumā. Viņiem ar 877 punktiem seko tautieši Vendls un Arlts, bet trešie ar 786 punktiem ir sestdien piekto vietu izcīnījušie austrieši Peters Pencs un Georgs Fišlers.

Tikmēr Šici ar 634 punktiem ir stabilā ceturtajā vietā, augstāk gan vairs nespējot tikt, bet Gudramovičs un Kalniņš ar 386 punktiem atrodas 11.pozīcijā. Trešā Latvijas ekipāža Putins un Marcinkēvičs šosezon iekrājuši 214 punktus un atrodas 21.pozīcijā.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem vēl tiks skaitītas svētdien gaidāmās Sprinta kausa sacensības.
Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-01-28 18:21, pirms gada
Tas ir tik skaisti!
VĪRIEŠU. DIVNIEKS
Vienmēr ar nepacietību gaidu šo disciplīnu

     [+] [-]

, 2018-01-28 18:25, pirms gada
Un ,manuprāt, vajag ierosināt par olimpiskajām disciplīnām pasludināt arī
VĪRIEŠU TRIJNIEKS
VĪRIEŠU ČETRINIEKS
SIEVIEŠU DIVNIEKS
SIEVIEŠU TRIJNIEKS
SIEVIEŠU ČETRNIEKS

Uzreiz LV šances uz medāliem