Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

Nāciju kausā Siguldā uzvara Kivleniekam, bronza Caucei

Krišs Upenieks

Nāciju kausā Siguldā uzvara Kivleniekam, bronza Caucei
Inārs Kivlenieks (pa vidu)
Foto: LKSF

Piektdien, 26. janvārī, Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē aizvadītas 2017./2018. gada sezonas noslēdzošās Nāciju kausa sacensības pirms nedēļas nogalē gaidāmā 49. FIL Eiropas čempionāta un 9. Viessmann Pasaules kausa posma.

Vīru konkurencē pārliecinoši labāko laiku trasē uzrādīja Inārs Kivlenieks, tuvāko sekotāju krievu Stepanu Fedorovu apsteidzot par 0.133 sekundēm. Ar šo uzvaru I. Kivlenieks nodrošināja uzvaru arī Nāciju kausa sezonas kopvērtējumā. Pēc finiša sportists atzina, ka brauciens bija ļoti labs, kā arī sajūtas visu sezonu ir lieliskas, bet līdz šim vienkārši pietrūkusi veiksme: “Cerams, ka šī neveiksmju sērija beigsies Siguldā. Jāsaka paldies trases direktoram un strādniekiem, jo trases kvalitāte ir ļoti laba un ir bauda braukt. Jācer, ka paliks nedaudz vēsāks, jo ir cerība uz jaunu trases rekordu. Šodien rezultāti bija pārsteidzoši ātri.”

Pamatsacensībām kvalificējās arī Artūrs Dārznieks un Kristaps Mauriņš, kuriem attiecīgi 5. un 13. vieta. Kristaps Mauriņš, kurš visu janvāri aizvadīja trenējoties Siguldā, apstiprina, ka trases kvalitāte ir augstā līmenī, tādēļ nejūt lielu priekšrocību pret pārējiem, kuriem nav sanācis šeit pavadīt tik daudz laika: “Es uzskatu, ka trase šobrīd ir diezgan viegli izbraucama visiem. Diez vai es zinu kaut ko tādu, ko citi nezinātu. Biju uztraucies, mazas kļūdiņas bija augšā, bet būs labs starta numurs svētdienai. Mēģināšu nobraukt, cik labi varu un ķeršu kaifu. Cerams, ka būs daudz atbalstītāju.”

Dāmu sacensībās labākā starp latvietēm Elīza Cauce, kura finišēja 3. vietā, 0.140 sekundes aiz uzvarētājas vācietes Jūlijas Taubicas. Sportiste pēc finiša atklāja, ka treniņu nedēļa Siguldā nav bijusi viegla: “Lai gan šī ir māju trase, daudz lietas nesanāca. Ziemassvētkos trase bija nedaudz savādāka un 15. virāža bija vieglāka. Tagad viņa bija pagrūta, kas arī bija lielākais klupšanas akmens visu nedēļu. Sešos braucienos bija jāatrod tehniku, kādā braukt, bet šodien viss jau bija labi.” 6. un 12. vietā finišēja attiecīgi Ulla Zirne un Kendija Aparjode, garantējot sev starta vietu 49. FIL Eiropas čempionātā.

Divnieku ekipāžu konkurencē Latviju pārstāvēja tikai Kristena Putina/Imanta Marcinkēviča ekipāža, kuriem 5. vieta un arī garantēts starts pamatsacensībās. Uzvara krievu ekipāžai Južakovam/Prohorovam, kuri trasē bija 0.478 sekundes ātrāki kā Putins/Marcinkēvičs, savukārt Nāciju kausa sezonas kopvērtējumā 1. vieta Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam.

Abas sacensību dienas varēs vērot arī tiešraidē kanālā “Best4Sport TV”. Sacensību starplaikos skatītājiem būs iespēja ielūkoties kamaniņu sagatavošanas procesā, kā arī dzirdēt intervijas ar īpašajiem viesiem.

Sacensību programma:
Sestdiena, 27. janvāris:
9:40 – divvietīgās ekipāžas, 1. brauciens
11:00 – divvietīgās ekipāžas, 2. brauciens
12:20 – sievietes, 1. brauciens
13:40 – sievietes, 2. brauciens

Svētdiena, 28. janvāris:
9:15 – vīrieši, 1. brauciens
10:50 – vīrieši, 2. brauciens
12:20 – sprinta sacensības divvietīgajām ekipāžām
12:55 – sprinta sacensības sievietēm
13:40 – sprinta sacensības vīriešiem
14:50 – komandu stafete

Informāciju sagatavoja:
Sandra Grosberga
LKSF sabiedrisko attiecību speciāliste