Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

Ullas piezīmes: olimpiskā Phjončhana, pirmā medaļa, mūka aicinājums

Ullas piezīmes: olimpiskā Phjončhana, pirmā medaļa, mūka aicinājums
Ulla Zirne ar pirmo medaļu Pasaules kausa karjerā.
Foto: no personīgā arhīva

Sveiki visiem!

Pagājušās divas nedēļas Latvijas izlases kamaniņu braucēji pavadīja Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā, kur iepazināmies ar jauno olimpisko trasi un aizvadījām tajā pirmo Pasaules kausa posmu. Jāsaka, ka trase ir interesanta. Tā ir savā ziņā unikāla, ar pāris virāžām, kas nelīdzinās nevienai citai trasei. Tās jābrauc pilnīgi citādāk nekā pierasts un kā šķietami vajadzētu braukt.

Vislielākais izaicinājums pilnīgi visiem sportistiem bija devītā virāža. Tā bija vieta, kur treniņos varēja redzēt visu valstu sportistus un trenerus, kuri mēģināja "atkost" šo āķīgo vietu. Jāsaka gan - reti kuram tas izdevās. Bija daudz kritienu. Visi runāja par to, ka kaut kas ir jāmaina, jo tas nav normāli, ka 90% sportisti nevar izbraukt vienu virāžu, tas ir bīstami. Taču organizatori atteicās kaut ko mainīt.

Arī man gadījās divi kritieni šajā vietā, taču tas nemainīja manu pozitīvo iespaidu par trasi, man tā ļoti iepatikās. Bija arī treniņi, kad izdevās labi izbraukt devīto virāžu, sacensībās gan tas neizdevās tik labi, taču bija ļoti daudz sportistu, kam tur gāja daudz, daudz sliktāk. Protams, pirmo reizi esot Dienvidkorejā, vietā, kur viss ir tik atšķirīgs, gribējās pēc iespējas vairāk visu apskatīt, iepazīt kultūru, virtuvi, dabu.

Diemžēl, daudz laika tam neatlika, jo dzīvojām viesnīcā, kas atradās lauka vidū, trase bija 30 minūšu brauciena attālumā, tāpēc ceļā tika pavadīts daudz laika. Arī treniņi ritēja ilgāk, jo sportistu bija vairāk nekā tas ir parasti. Uz trasi braucām ar autobusu, gandrīz visos autobusos (un īstenībā uz katra stūra) viņiem ir wi-fi. Daudzos autobusos bija arī televizors, šoferi nerunāja angliski, tāpēc komunikācija bieži vien izvērtās diezgan smieklīga.

Viens no interesantākajiem piedzīvojumiem bija iespēja nogaršot korejiešu nacionālo virtuvi, filmējoties olimpiskā kanāla sižetam (VIDEO ŠEIT). Mūs ar Aleksu (komandas biedru no Austrālijas) aizveda uz vietējo restorānu, kur mūs sagaidīja korejietis Billijs un pasūtīja dažādus ēdienus, kurus kopīgi nogaršojām un uzzinājām daudz jauna par viņu virtuvi.

Vēl paspējām aizbraukt ekskursijā uz Japāņu jūru. Laika gan nebija daudz, taču pietiekami, lai nedaudz pastaigātos gar krastu, kur viļņi nāca tik strauji un pēkšņi, ka bez slapjām kājām neiztikt. Un, protams, izdevās arī iedzert kafiju ar lielisko skatu uz jūru. Kafija, ko sanāca nogaršot ārpus viesnīcas, bija ļoti garšīga, par ko man bija liels prieks.

Par lielisku piedzīvojumu izvērtās arī neplānotais pārgājiens turpat viesnīcai blakus esošajā kalnā. Biju sagatavojusies braukt apskatīt tempļus, kas bija dažu kilometru attālumā no viesnīcas, bet pa ceļam uz autobusu satiku dažus citu valstu kamaniņu braucējus, kas grasījās kāpt kalnā un piedāvāja man pievienoties. Nevaru pateikt nē kalniem, tāpēc, protams, piekritu. Bridām pa brikšņiem, starp kokiem, līdz beigās atradām taciņu, kas aizveda līdz virsotnei. Saule spīdēja, bija ļoti silts, bet skats pavērās brīnišķīgs!

Pēdējā dienā nokļuvu arī līdz tempļiem. Tik krāšņi un skaisti. Visapkārt valdīja miers, bet tajā pašā laikā bija jūtama enerģija. Kamēr stāvēju pie viena no tempļiem, kas manu uzmanību bija īpaši piesaistījis, pēkšņi no visiem stūriem sāka nākt mūki. Katrs no viņiem apstājās pie šī tempļa un, ejot man garām, sasveicinājās. Viens no mūkiem pienāca man klāt un teica, ka esot laiks pusdienām, ka esmu uzaicināta pievienoties. Diemžēl man bija jāiet uz autobusu...

Šīs divas nedēļas bija tiešām aizraujošas. Un, protams, lieliski aizvadītās sacensības bija tas, kas par šo visu lika priecāties vēl vairāk un ar nepacietību gaidīt, kad atkal šeit atgriezīsimies. Paldies komandai par lielisko darbu, paldies skatītājiem un atbalstītājiem!

Kamsa Hamnida! (Paldies!)

  -3 [+] [-]

, 2017-02-23 10:39, pirms 2 gadiem
Varēji jau patenkot par Elīzi!...kas par kreņķiem, ka nespēj rādīt iepriekšējo sniegumu?

  -1 [+] [-]

, 2017-02-23 11:59, pirms 2 gadiem
kaut kur ir pieējams video , kur ir redzams ,kā sporisti brauc šo trasi?

  +1 [+] [-]

, 2017-02-23 11:59, pirms 2 gadiem
dakots rakstīja: Varēji jau patenkot par Elīzi!...kas par kreņķiem, ka nespēj rādīt iepriekšējo sniegumu?
Tev tikai kādu apd....!

     [+] [-]

, 2017-02-23 12:01, pirms 2 gadiem
comon88 rakstīja: kaut kur ir pieējams video , kur ir redzams ,kā sporisti brauc šo trasi?
Kam tev tas? Vajadzēja jau mačus noskatīties,ja jau interesē kamaniņas.

     [+] [-]

, 2017-02-23 12:12, pirms 2 gadiem
comon88 rakstīja: kaut kur ir pieējams video , kur ir redzams ,kā sporisti brauc šo trasi?
Es ātrumā atradi tikai šo: https://www.youtube.com/watch?v=bHA...

     [+] [-]

, 2017-02-23 12:14, pirms 2 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Es ātrumā atradi tikai šo: https://www.youtube.com/watch?v=bHA8hdrz_EA
sheit ir viss
International Luge Federation TV - Int....

  +1 [+] [-]

, 2017-02-23 12:26, pirms 2 gadiem
Tās 9.virāžas dēļ beidzot bija interesanti skatīties kamaniņu sacensības. Parasti viss rit tik garlaicīgi gludi. Te vismaz bija reāls action ar zaudētām sekundes desmitdaļām.

     [+] [-]

, 2017-02-23 12:34, pirms 2 gadiem
Mūsējo braucienus var redzēt te:
best4sport.tv

     [+] [-]

, 2017-02-23 12:35, pirms 2 gadiem
aizermans, kas par apdir...?....ja jau fanojam, tad atbalstàm grūtībās!...skaidrs, ka tàdas klases braucējai kā Elīzai galvā ir citas domas kà trases pareiza izbraukšana, kam seko nestabilitāte rezultātos, kritieni utt...mēs nezinàm kas par nelaimi - varbūt mīļotà vecmāmiņa slima...un ar sievietèm pēc apprecēšanàs sportā ir tà - ja vīrs atbalsta, tad sieviete iegūst mieru un rezultāti uzlabojas - Prokopčuka, Radeviča, Ikauniece vai čehu Koukalova....bet ja jàuztraucas, ko vīrs dara, kamēr esi Korejā, tad braucieni trasē ir tàdi, kàdi tie ir...
Faniem tiesības zinàt, kas notiek??

     [+] [-]

, 2017-02-23 13:32, pirms 2 gadiem
dakots rakstīja: aizermans, kas par apdir...?....ja jau fanojam, tad atbalstàm grūtībās!...skaidrs, ka tàdas klases braucējai kā Elīzai galvā ir citas domas kà trases pareiza izbraukšana, kam seko nestabilitāte rezultātos, kritieni utt...mēs nezinàm kas par nelaimi - varbūt mīļotà vecmāmiņa slima...un ar sievietèm pēc apprecēšanàs sportā ir tà - ja vīrs atbalsta, tad sieviete iegūst mieru un rezultāti uzlabojas - Prokopčuka, Radeviča, Ikauniece vai čehu Koukalova....bet ja jàuztraucas, ko vīrs dara, kamēr esi Korejā, tad braucieni trasē ir tàdi, kàdi tie ir...
Faniem tiesības zinàt, kas notiek??
Kādiem faniem, ko tu te murgo? Nevienam nav tiesības bāzt savu degunu cita cilvēka privātajā dzīvē.

     [+] [-]

, 2017-02-23 14:00, pirms 2 gadiem
Ulrihs, tu kaut ko nejauc? Redz, te Ulla ļoti daudz stāsta par personīgo! ...un ir malacis - tà ar jàdara publiskàm personām, lai tauta vairàk interesējas par viņiem un šo sportu, kurš var izdzīvot tikai no valsts(nodokļu maksātāju) naudas...gribiet, vizināties pa kluso? - tad atsakieties no finansējuma!
Un es bāžu degunu tur, jo netiek skaidrots no sporta vadības tas, kāpēc elites sportiste izgāžas , kurai ir gan LOV augstākais finansējums, gan jaunas kamanas, gan jaunas, lieliskas kamanas sezonas sākumā un par traumām ar nekas nav teikts!
Haltūrē treniņos par mūsu visu naudu?

  +2 [+] [-]

, 2017-02-23 14:02, pirms 2 gadiem
Skaista meitene Atgādina Ninu Dobrevu.

     [+] [-]

, 2017-02-23 17:01, pirms 2 gadiem
dakots rakstīja: Ulrihs, tu kaut ko nejauc? Redz, te Ulla ļoti daudz stāsta par personīgo! ...un ir malacis - tà ar jàdara publiskàm personām, lai tauta vairàk interesējas par viņiem un šo sportu, kurš var izdzīvot tikai no valsts(nodokļu maksātāju) naudas...gribiet, vizināties pa kluso? - tad atsakieties no finansējuma!
Un es bāžu degunu tur, jo netiek skaidrots no sporta vadības tas, kāpēc elites sportiste izgāžas , kurai ir gan LOV augstākais finansējums, gan jaunas kamanas, gan jaunas, lieliskas kamanas sezonas sākumā un par traumām ar nekas nav teikts!
Haltūrē treniņos par mūsu visu naudu?
Tu nejauc pirkstu ar p.... Ja treniņos haltūrē tā ir viena lieta un lai par to tad lemj treneri, federācijas utt. vai piešķirt tālāk finansējumu. Tu savukārt bāz deguni privātās lietās (vai ar vīru/draugi viss ok un tamlīdzīgi) par to neviens nekādiem faniem nav spiests atskaitīties. Dalīties vai nedalīties ar šādu vai kādu citu personīgu info (kā to dara Ulla) ir katra paša lēmums, bet atkārtošos - tas nav pienākums.

     [+] [-]

, 2017-02-23 20:03, pirms 2 gadiem
Ulrihs, nejaukt pirkstu ar ko? ...tu tak nebūsi tas, kura dēļ tik vāji rezultāti Elīzai?

     [+] [-]

, 2017-02-24 10:43, pirms 2 gadiem
Aicinājums pie galda ir lielākā cieņas izrādīšana austrumos, un atteikšana aizvainojums aicinātājam. Dzīve nav tikai nauda un skriešana uz autobusu stulbie materiālistu pau ti

     [+] [-]

, 2017-02-24 12:25, pirms 2 gadiem
Mans draugs saka , ka viņš līdzinoties grieķu dievam, kā man viņam ieskaidrot, ka Buda nav grieķu dievs?

Tev jābūt autorizētam,