Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

FIL Disciplinārā komisija nesoda krievus Demčenko un Ivanovu

FIL Disciplinārā komisija nesoda krievus Demčenko un Ivanovu
Alberts Demčenko
Foto: AFP/Scanpix

LETA. Starptautiskās Kamaniņu braukšanas federācijas (FIL) Disciplinārā komisija lēmusi nepiemērot soda sankcijas Krievijas kamaniņu braucējiem Albertam Demčenko un Tatjanai Ivanovai, kurus iepriekš par līdzdalību Krievijas dopinga programmā diskvalificēja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

SOK atņēma Demčenko un Ivanovai 2014.gada Soču olimpisko spēļu sudraba medaļas, kuras abi ieguva Krievijas komandas sastāvā stafetes sacensībās. Demčenko, kurš sportista karjeru jau noslēdzis, bet tagad ir Krievijas izlases treneris, otrais bija arī vīru sacensībās.

Abiem kamaniņu braucējiem neilgi pirms Ziemassvētkiem tika piespriesta diskvalifikācija un noteikts mūža aizliegums piedalīties olimpiskajās spēlēs jebkādā statusā.

Abu Krievijas pārstāvju lietas otrdien izskatīja FIL Disciplinārā komisija trīs cilvēku sastāvā, taču tā lēma, ka sankcijas pret Demčenko un Ivanovu netiks izvirzītas, jo komisijas rīcībā nebija pierādījumu, ka abi sportisti Soču olimpiskajās spēlēs būtu veikuši antidopinga noteikumu pārkāpumu.

Jau vēstīts, ka Soču olimpiskajās spēlēs komandu stafetē trešā bija Latvija, kuras rindās brauca Elīza Tīruma (tagad Cauce), Mārtiņš Rubenis un brāļu divnieks Andris un Juris Šici. Pēc Demčenko un Ivanovas diskvalifikācijas Latvijai pienāktos sudraba godalgas, tomēr par medaļu pārdali vēl būs jālemj FIL, kas ar šāda lēmuma pieņemšanu, līdzīgi kā citus sporta veidus pārraugošās organizācijas, vilcinās.

Piemēram, lēmumu par medaļu pārdali nav pieņēmusi arī Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), kam pēc SOK piespriestajām diskvalikācijām Krievijas sportistiem būtu jāpiešķir zelts Latvijas skeletonistam Martinam Dukuram, bet bronza - viņa brālim Tomasam. Tāpat bobslejā par olimpiskajiem čempioniem būtu jākļūst Oskara Melbārža četriniekam, kā arī latviešu pilotam jātiek pie bronzas divniekos.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi 43 Krievijas sportistus. Kopumā komiteja bija atvērusi lietas pret 46 sportistiem, bet trīs no viņiem tika attaisnoti. Netiek gan izslēgta iespēja, ka varētu parādīties jauni pierādījumi, kas SOK ļautu sākt jaunu izmeklēšanu.

Visi 43 diskvalificētie noliedz savu vainu antidopinga pārkāpumos, lielai daļai no sodītajiem vēršoties Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) ar apelācijām.

Izmantotie resursi:
LETA

  -1 [+] [-]

, 2018-01-03 16:07, pirms 10 mēnešiem
Cik noprotu SOK sodi attiecas tikai uz OS, bet par pārējām starptautiskajām sacensībām viņi neatbild.

Es domāju, ka visi gaida no SOK daudz reālākus pierādījumus par dopinga lietošanu, jo šobrīd starp federācijām valda nevienprātība, jo ja vienai federācijai pietiek ar "argumentu" ka tāds un tāds sportists pirms starta apšļakstīja muti ar viskiju + kādu, joprojām nezināmu vielu un pēc tam izspļāva, citai federācijai ar šādu argumentu ir daudz par maz.

  +8 [+] [-]

, 2018-01-03 16:15, pirms 10 mēnešiem
renei viens no galvenajiem sponsoriem ir Gazprom , tas ari izsaka visu šajā jautājumā. Slēpošanā , biatlonā šķiet viens no sponsoriem nav Gazprom tādēļ diskvalifikācijas ir sekojušas

  +1 [+] [-]

, 2018-01-03 16:40, pirms 10 mēnešiem
$$$

  +3 [+] [-]

, 2018-01-03 16:46, pirms 10 mēnešiem
Atdo medāli, sanāk tādas kā gazprom OG, jo īpaši bobu un skeletu pārvaldītajā/ ietekmējamā federation

  -1 [+] [-]

, 2018-01-03 17:05, pirms 10 mēnešiem
Kamaniņās gazprom nav sponsors tur ir BMW viessmann un citas kompānijas.Dažreiz te dažiem liekas ja Krievus nediskvalificē tad gazproms vainīgs...

  -1 [+] [-]

, 2018-01-03 17:39, pirms 10 mēnešiem
Tak skaidrs ka Krievi uzpirka arī šos un sankcijas izpalika.
Ne jau SOK nebija ko darīt , ka izdomāja uzlikt vienkārši ne par ko banu.

     [+] [-]

, 2018-01-03 18:00, pirms 10 mēnešiem
comon88 rakstīja: renei viens no galvenajiem sponsoriem ir Gazprom , tas ari izsaka visu šajā jautājumā. Slēpošanā , biatlonā šķiet viens no sponsoriem nav Gazprom tādēļ diskvalifikācijas ir sekojušas
ātrslidošanā arī viena diskābelniece vēl startē...

     [+] [-]

, 2018-01-03 20:18, pirms 10 mēnešiem
Izskatās, ka ar totālu šmaukšanos un milzīgu naudu var turpināt ieņirgt par citiem sportistiem.Neredzu variantus, ka uzvarēs taisnība, šī ir nopirkta sabiedrība.

Tev jābūt autorizētam,