Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Melbārdis: "Strādāju ar domu par nākamo vasaru"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Melbārdis: "Strādāju ar domu par nākamo vasaru"
Oskars Melbārdis un Intars Dambis. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Kaut arī olimpiskais čempions bobslejā Oskars Melbārdis šobrīd ir atgriezies sacensību apritē un šonedēļ Siguldā uzrādīja atzīstamus rezultātus, sarunā ar portālu Sportacentrs.com viņš norāda, ka strādā ar domu par nākamo vasaru. Lai starpsezonā varētu iziet pilnu treniņciklu un būt kaujas gatavībā olimpiskajai sezonai.

Svētdien Siguldā noslēdzās Pasaules kausa sacensībās bobsleja divniekiem. Visaugstāko rezultātu uzrādīja tieši Melbārdis, kurš kopā ar stūmēju Edgaru Nemmi izcīnīja augsto ceturto vietu. No goda pjedestāla viņus šķīra viena sekundes desmitdaļa. Pirms tam sestdien Melbārdis ar pieredzējušo Intaru Dambi ierindojās septītajā vietā.

"Kopumā esmu apmierināts. Diemžēl ar tādu startu augstāk nevarējām nekur tikt. Tendence šodien gan bija laba, pēc vājā starta izdevās trasē šo to atgūt," pozitīvas lietas saskata ilggadējais Latvijas bobsleja flagmanis Melbārdis. "Tomēr, ja gribas cīnīties par medaļām, ir jāstumj labā līmenī. Tiesa, trešajai vietai bijām tuvu, bet šveicietis veica labu otro braucienu. Kā ir, tā ir – ar ceturto vietu šobrīd esmu apmierināts."

Melbārdis atzīst, ka Siguldā dominējušais vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš uzvarēja visās četrās sacensībās, šobrīd atrodas citā līgā.

"Labi, vakar Oskars Ķibermanis viņam bija diezgan tuvu. Vismaz viens varēja pacīnīties, citādāk sacensības paliktu pārāk neinteresantas. Tomēr Sigulda nav Frīdriha mājas trase un Pasaules kausa kalendārā būs daudz Vācijas trašu, tā kā būs grūti ar viņu cīnīties. Starts un tehnika viņam ir ļoti labā līmenī. Viņš šobrīd ir uz viļņa," saka Melbārdis.

"Šoreiz atgriešanās reizē, salīdzinot ar pagājušo sezonu, gribēšana piedalīties sacensībās man bija daudz lielāka. Rēķinājāmies, ka starta ieskrējiens nebūs nekāds labais. Cik varējām, tik skrējām," Melbārdis nenoliedz, ka darāmā, lai uzlabotu sportisko formu, vēl pietiekami. "Diemžēl vasara atkal sanāca tāda nekāda. Nācās pamainīt treniņprocesu, arī šobrīd vēl darbojos nedaudz citādāk kā pārējie. Ceru, ka lēnām, lēnām varēšu trenēties un arvien vairāk audzēt muskuļus."

Melbārdis ir drošs, ka var tuvoties savam kādreizējam līmenim, ja iztiks bez traumām un nākamajā vasarā varēs normāli trenēties ar komandu. "Grūti spriest, cik ātri spēšu uzlabot savu startu, bet labāks tas viennozīmīgi var būt!"

Šobrīd gan steigai nav pamata, un to saprot gan Latvijas izlases treneri, gan pats Melbārdis. "Darot to, ko dara visa pārējā komanda, var iedzīvoties citās problēmās. Puiši šobrīd ir citā līmenī. Man viņu treniņprogramma neder. Strādāju ar domu par nākamo vasaru. Protams, gribas jau kāpināt, piemēram, uz pasaules čempionātu, ja tas šosezon notiks. Tiesa, pārāk lielu lēcienu jau neuztaisīsi. Soli pa solim – tā lai nākamvasar treniņprocesā var piedalīties kvalitatīvi."

Pagaidām Melbārdis gan vēl negribot domāt par Pekinas olimpiskajām spēlēm. Tālākā vīzijā šobrīd ir tikai nākamā vasara ar vēlmi atgriezties normālā pimssezonas sagatavošanās procesā.

"Jāsāk ar vasaru, bet pēc tam jāskatās, kā sokas no mēneša uz mēnesi. Protams, Pekina ir kā motivācija un tā ir manā prātā," norāda 2014. gada Soču olimpisko spēļu čempions četriniekos. Šobrīd viņam ar veselību viss ir kārtībā, un pašsajūta ir laba. Tiesa, vēl fiziski viņš jūtas vājš, bet psiholoģiski ir jūtami uzlabojumi. "Esmu daudz strādājis un sakārtojis savu galvu, kas man bija nedaudz iesprūdusi. Tur viss ir labi. Protams, vēl joprojām pie tā piestrādāju un piedomāju, bet tādā ziņā jūtos tiešām labi."

Komanda jau šovakar dodas uz Vāciju, kur nākamajā nedēļas nogalē Vinterbergā notiks Eiropas kausa posms ar divām divnieku sacensībām. Latvijai tajās ir četras ekipāžu kvotas. Paredzams, ka sacensībās piedalīsies piloti Ralfs Bērziņš, Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis, bet Oskars Ķibermanis un Melbārdis mainīsies vietām. Savukārt pēc tam bobslejisti dosies uz Īglsas trasi Austrijā, kur līdzīgi kā Siguldā divas nedēļas pēc kārtas notiks Pasaules kausa sacensības divniekiem.

  -1 [+] [-]

, 2020-11-30 12:38, pirms 2 mēnešiem
Fantastiski kā futbolistus un basketbolistus, kuri neparizatē uz valsts budžeta lamā kā pēdējos suņus pēc zaudējumiem, bet redz renes braucēji var gatavoties vasarai un visi priecājas !

  +1 [+] [-]

, 2020-11-30 12:45, pirms 2 mēnešiem
f*ck rakstīja: Fantastiski kā futbolistus un basketbolistus, kuri neparizatē uz valsts budžeta lamā kā pēdējos suņus pēc zaudējumiem, bet redz renes braucēji var gatavoties vasarai un visi priecājas !
Kā var lamāt tik skaistu sporta veidu kā bobslejs...neiespējami

     [+] [-]

, 2020-11-30 21:01, pirms 2 mēnešiem
f*ck rakstīja: Fantastiski kā futbolistus un basketbolistus, kuri neparizatē uz valsts budžeta lamā kā pēdējos suņus pēc zaudējumiem, bet redz renes braucēji var gatavoties vasarai un visi priecājas !
Attieksme