Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Ķibermanis: "Ar stabilitāti viss kārtībā, bet gribas arī aizķerties trijniekā"

Ķibermanis: "Ar stabilitāti viss kārtībā, bet gribas arī aizķerties trijniekā"
Oskars Ķibermanis
Foto: Viesturs Lācis, bobslejs.lv

Latvijas bobslejistu vasarā iegādātā tehnika brauc labi un tendences olimpiskajā sezonā ir daudzsološas, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja pilots Oskars Ķibermanis.

Šis gads Ķibermanim bija veiksmīgākais karjerā. Pagājušajā sezonā Latvija Pasaules kausa apritē iesaistījās vien pēc gadu mijas un Ķibermanis līdz pavasarim 14 divnieku un četrinieku sacensībās piecas reizes kāpa uz goda pjedestāla. Īpašas pieminēšanas vērta ir Ķibermaņa divnieka bronza Eiropas čempionātā, kā arī otrā vieta divniekos un trešā četriniekos olimpiskajā Phjončhanas trasē.

Tiesa, šīs sezonas sākumu sportistam izjaukusi trauma, un pagaidām viņš nav bijis augstāk par piekto vietu Pasaules kausā.

Ķibermanis piekrita apgalvojumam, ka šo varētu saukt par viņa "izlaušanās gadu". "Šosezon ar stabilitāti viss ir kārtībā, tomēr gribas arī aizķerties trijniekā. Sezonas sākumā piebremzēja traumas, bet tāpat varējām pārbaudīt tehniku, redzējām, ka tā skrien un tendences ir labas."

Kā vēstīts, starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

"Secinājumi par kamanām ir labi - tās ir konkurētspējīgas, vairāk ietekmē cilvēcīgais faktors," teica pilots.

"No pagājušās sezonas ir labas atmiņas. Droši vien, ka uz medaļu Eiropas čempionātā cerējām tikai klusībā," stāstīja Ķibermanis, kurš nesen 2017./18.gada sezonas Eiropas čempionātā palika ceturtais divniekiem, kaut Pasaules kausa ieskaitē rezultāts bija zemāks. "Šogad ne tik daudz paveicās - starts, paši pieļāvām kļūdas, bet tāpat palikām uzreiz aiz pjedestāla."

"Šīs sezonas sākumā man bija ikra plīsums, līdz ar to centos nostartēt ar maksimālu neskriešanu - lai gūtu ieskaites punktus," stāstīja pilots.

Ķibermanis nevēlējās plaši izteikties par Krievijas dopinga skandālu, sakot, ka nekas daudz Pasaules kausa apritē nav mainījies.

"Kopumā nekas nav mainījies - katrs darām savu darbu un es tajā neiedziļinos. Paskatos kādu virsrakstu, kur viss mainās pa dienām. Iekšienē es neko acīm uzkrītošu nejūtu. Tas viss vairāk ir medijos," stāstīja Ķibermanis.

Pasaules kausa sezona atsāksies uzreiz pēc gadu mijas, bet februārī gaidāmas Phjončhanas olimpiskās spēles.

Izmantotie resursi:
LETA

Tev jābūt autorizētam,