Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Bobsleja un skeletona federācija neatjauno Tretjakova un Zubkova diskvalifikācijas

Bobsleja un skeletona federācija neatjauno Tretjakova un Zubkova diskvalifikācijas
Aleksandrs Zubkovs
Foto: EPA/Scanpix

LETA. Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) lēmusi pagaidām neatjaunot Krievijas skeletonista Aleksandra Tretjakova un bobslejista Aleksandra Zubkova pagaidu diskvalifikācijas, vēsta IBSF.

IBSF novembrī lēma piespriest pagaidu diskvalifikācijas Tretjakovam, Zubkovam un citiem Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sodītajiem Krievijas skeletonistiem un bobslejistiem. Tiesa, 1.decembrī IBSF ekspertu grupa lēma, ka diskvalifikācijas jāatceļ, līdz ar to sportistiem tika dota zaļā gaisma dalībai Pasaules kausa posmos.

Iepriekšējās nedēļās SOK publicējas pilnos slēdzienus Tretjakova un Zubkova lietās, taču IBSF ekspertu grupai, kas atbild par cīņu pret dopingu, ar šiem pierādījumiem nav gana, lai atjaunotu viņiem piespriestās diskvalifikācijas. Tiesa, IBSF sola, ka ekspertu grupas lēmums tiks pārsūdzēts Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), jo tā uzskata, ka pagaidu diskvalifikācijas ir jāpiemēro.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi kopumā 32 Krievijas sportistus. Pēc jaunu pierādījumu atklāšanas līdz šim sāktas 46 lietas, 35 no tām jau notikusi noklausīšanās un tikai trijos gadījumos sportisti tikuši attaisnoti. Kā ziņo SOK, tā kā vairākās lietās turpinās izmeklēšana, nevar izslēgt, ka sekos jaunas diskvalifikācijas.

Virkne Krievijas sportistu tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskatīja speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām SOK arī pieņēmusi daudzus lēmumus atņemt medaļas.

Skeletonā Sočos par olimpisko čempionu kļuva krievs Tretjakovs, tomēr SOK diskvalificēja arī viņu, kas pie zelta ļaus tikt Martinam Dukuram, bet bronzu iegūs viņa brālis Tomass. Savukārt Zubkovs triumfēja četriniekos un divniekos, bet pēc viņa diskvalifikācijas par olimpisko čempionu četriniekos kļūs Oskara Melbārža ekipāža, kā arī, diskvalificējot Aleksandru Kasjanovu, latvietis tiks pie bronzas divniekos.

Par medaļu pārdali gan jālemj IBSF, kas to vēl nav izdarījusi. Viens no lielākajiem IBSF sponsoriem ir Krievijas gāzes koncerns "Gazprom", un starptautiskā federācija līdz šim bijusi pielaidīga Krievijas sportistu dopinga lietās.

SOK par antidopinga noteikumu pārkāpšanu Krievijai atņēmusi 11 Sočos izcīnītas medaļas. Tieši Latvija pēc 2014.gada Soču olimpisko spēļu medaļu atņemšanas Krievijai kļūs par lielāko ieguvēju starp visām šīs Olimpiādes dalībniecēm.Oficiāli Latvijas sportistus par jaunajiem medaļu ieguvējiem varēs nosaukt vien tad, kad lēmumus būs paziņojusi Sporta arbitrāžas tiesa (CAS), kas to centīsies paveikt līdz Phjončhanas olimpisko spēļu sākumam.

Izmantotie resursi:
LETA

  -1 [+] [-]

, 2017-12-19 21:07, pirms gada
IBSF bail ,ka pazaudēs naudu no Gazprom!

  -2 [+] [-]

, 2017-12-19 21:09, pirms gada
Tagad parādās, kas komandē parādi IBSF... Krieviem vajag kādu, kas ir viņu pusē, un vienu tādu atrada ...

  +1 [+] [-]

, 2017-12-19 21:10, pirms gada
WreckLV rakstīja: Tagad parādās, kas komandē parādi IBSF... Krieviem vajag kādu, kas ir viņu pusē, un vienu tādu atrada ...
Labi ,ka viņi nespēj SOK ietekmēt.

     [+] [-]

, 2017-12-19 21:13, pirms gada
Domāju, ka IBSF mēģina pēc iespējas ilgāk ļaut Krievijas sportistiem startēt pasaules kausa posmos, lai viņi var savākt pietiekamu punktu skaitu, un saglabāt kvotas nākamās sezonas startiem.

     [+] [-]

, 2017-12-19 21:14, pirms gada
Damokla zobens rakstīja: Domāju, ka IBSF mēģina pēc iespējas ilgāk ļaut Krievijas sportistiem startēt pasaules kausa posmos, lai viņi var savākt pietiekamu punktu skaitu, un saglabāt kvotas nākamās sezonas startiem.
tik viena problēma.. ne zubkovs, ne tretjaks (laikam) vairs nestartēs... Tā kā tā ir tīrā spēlēšanās, un demonstrēšana, ka ''SOK" valda korupcija, ne Krievijā dopings.

     [+] [-]

, 2017-12-19 21:47, pirms gada
Puse no diskvalificētiem krieviem būs atpakaļ uz treka un visi raudās ka krievi visus nopirkuši #simts #procentu #stāsts , kaut gan poh uz šo cirku

     [+] [-]

, 2017-12-19 21:49, pirms gada
Kāds zin, vai no OS diskvalificēto Krievijas sportistu rangi tiks ņemti vērā olimpiskajā atlasē? Pēc būtības jau tā kvalifikācija nosaka kvotas, nevis individuālās ceļazīmes, un pēc tam var startēt cits. Bet, kā ir šajā gadījumā - vai viņi tiks izsvītroti, vai, nosakot valsti ar 3 ceļazīmēm, tiks vienalga ieskaitīti?

     [+] [-]

, 2017-12-19 22:05, pirms gada
Korupcija!Labi samaksāja!

     [+] [-]

, 2017-12-19 22:12, pirms gada
Andi rakstīja: Kāds zin, vai no OS diskvalificēto Krievijas sportistu rangi tiks ņemti vērā olimpiskajā atlasē? Pēc būtības jau tā kvalifikācija nosaka kvotas, nevis individuālās ceļazīmes, un pēc tam var startēt cits. Bet, kā ir šajā gadījumā - vai viņi tiks izsvītroti, vai, nosakot valsti ar 3 ceļazīmēm, tiks vienalga ieskaitīti?
labs jautājums