Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0
Rolands Eliņš

Ķibermanis un Miknis pakāpjas uz sesto vietu, visu pjedestālu aizņem vācieši

Pasaules kausa priekšpēdējā posmā Sanktmoricā visu goda pjedestālu bobsleja divniekiem aizņēma vācieši - uzvarēja Niko Valters un Kristians Pozers -, bet no Latvijas ekipāžām sesto vietu izcīnīja Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis, kuri pēc pirmā brauciena bija astotie.

Ķibermanis un Miknis pakāpjas uz sesto vietu, visu pjedestālu aizņem vācieši
Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis starta ieskrējienā
Foto: Viesturs Lācis, bobslejs.lv
Bobslejs, PK 17/18. Divnieki - Bobslejs 7.posms. Sanktmorica
1. Nico Walther 2:10.72  
6. Oskars Ķibermanis +0.75  
11. Uģis Žaļims +1.07  
13. Oskars Melbārdis +1.21  

Pirmais brauciens

Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis bija ieguvuši desmito starta numuru, kamēr Oskaram Melbārdim un Daumantam Dreiškenam došanās trasē bija paredzēta ar 15. numuru. Trešā Latvijas ekipāža Uģis Žaļims un Intars Dambis startēja gandrīz pēdējie – ar 23. numuru 25 ekipāžu konkurencē. Ar septīto numuru startējošie vācieši Frīdrihs un Margiss ātri pieteicās uz vadību, aizvadot lielisku braucienu. Viņiem nopietnu konkurenci gan izrādīja arī abas pārējās Vācijas ekipāžas – Niko Valters pēc pirmā brauciena atpaliek par četrām sekundes simtdaļām, bet astoņu sekundes simtdaļu attālumā ir Lohners. Pa vidu Valteram un Lohneram iespraukties paspēja kanādietis Džastins Kripss, kas garantē sīvu cīņu par uzvaru otrajā braucienā.

Ķibermanis un Miknis startā uzrādīja labāko rezultātu, kas dabiskajā Sanktmoricas trasē ir jauns rekords (5.04), bet trases turpinājumā piekāpās Vācijas ekipāžām un pēc nelielas kļūdas trases lejasdaļā no Frīdriha atpalika 0.29 sekundes, ieņemot septīto vietu. Nieka tiesu priekšā Ķibermanim ir veselas divas Kanādas ekipāžas ar Polonjato un Springu priekšgalā. Melbārdim un Dreiškenam arī neizdevās ideāls starts un arī pārējais brauciens, un finišā tika ieņemta 15. vieta, no līderiem atpaliekot četras sekundes desmitdaļas. Melbārdi un Dreiškenu apsteidza arī vairākas beigās startējošās ekipāžas, kas attīstīja lielāku finiša ātrumu, ieskaitot poli Mateušu Luti un Francijas sportistu Romēnu Heinrihu. Savukārt Jaunzēlandes ekipāža Mata/Mari ieņēma 19. vietu

Melbārdim priekšā tika arī Žaļims ar Mikni, kuri ieņēma 11. vietu, turklāt saglabā labas izredzes ar labu otro braucienu pakāpties vēl augstāk – Žaļimu no piektās vietas šķir tikai 0.12 sekundes. To pašu gan var teikt par Melbārdi, kuru no pirmā desmitnieka ir 0.14 sekunžu attālumā.

Otrajā braucienā Melbārdis, kurš startē ar augšstilba savainojumu, un Dreiškens startā bobu iestūma par divām simtdaļām lēnāk, taču kopumā aizvadīja labāku braucienu un no 15. vietas pakāpās uz 13. pozīciju, apsteidzot amerikāņu pilotu Olsenu un francūzi Hainrihu. Savukārt 11. vietu – savu dalītu labāko rezultātu šajā divnieku sezonā – nosargāja Uģis Žaļims un Intars Dambis, kuri palika vien septiņu simtdaļu attālumā no labāko astotnieka.

Ķibermanim un Miknim pēc ātrākā starta pirmajā braucienā (5,04 sekundes) izdevās nomest vēl četras simtdaļas (5,00) un braucienu veikt par 0,27 sekundēm ātrāk. Ar to bija gana, lai summā apsteigtu divus kanādiešu duetus – Polonjato un Braunu, kuri zaudēja ceturtdaļsekundi un beigās no sestās vietas nokrita uz astoto, kā arī Springu un Raitu, kuri zaudēja 0,07 sekundes un beigās saglabāja septīto pozīciju. Tikt garām arī krieviem Stuļņevam un Maliham gan neizdevās – zaudētas 0,05 sekundes.

Pirmais četrinieks uz pārējo fona jau bija krietni izteiktās, un tajā liekais starp trim vāciešiem izrādījās Kanādas pilota Kripsa vadītais divnieks, kas no trešās vietas atkāpās uz ceturto. Kanādiešus par 0,19 sekundēm apsteidza vācieši Lohners un Vēbers, kuri pēc pirmā brauciena bija ceturtie, bet uzvaru par 0,05 sekundēm izrāva vicelīderi pēc pirmā brauciena Valters un Pozers. Līderpozīcijas nosargāšanai Frīdriham un Margisam nelīdzēja arī labākais starts – 4,99 sekundes, par vienu simtdaļu apsteidzot Ķibermani un Mikni.

PK posms bobslejā, Sanktmorica, divnieki

VEkipāžaValstsLaiks
1.Valters/PozersVācija2:10.72
2.Frīdrihs/MargissVācija+0.05
3.Lohners/VēbersVācija+0.21
4.Kripss/LamsdensKanāda+0.40
5.Stuļņevs/MalihsKrievija+0.70
6.Ķibermanis/MiknisLatvija+0.75
11.Žaļims/DambisLatvija+1.07
13.Melbārdis/DreiškensLatvija+1.21

Piedalījās 25 ekipāžas

 

2018-01-13 16:25

Nākamais: Ņujorkas "Knicks" atlaidīs Sešonsu, lai piesaistītu citu saspēles vadītāju