Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Krievu bobslejistu Vojevodu atzīst par vainīgu dopinga pārkāpumos Soču spēlēs

Andrejs Siliņš

Krievu bobslejistu Vojevodu atzīst par vainīgu dopinga pārkāpumos Soču spēlēs
Aleksejs Vojevods, Foto: AP / Scanpix

LETA. Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) pirmdien atzinusi krievu bobsleja stūmēju Alekseju Vojevodu par vainīgu dopinga analīžu paraugu aizstāšanā šī gada Soču olimpiskajās spēlēs.

Pēc ziņu aģentūras TASS pieejamās informācijas 38 gadus vecais Vojevoda 2014.gada Olimpiādes laikā ir krāpies ar dopinga analīžu paraugiem, tos samainot.

Vojevoda sākotnēji ieguva zeltu kā stūmējs divnieku un četrinieku ekipāžās, kuras pilotēja Aleksandrs Zubkovs, taču pēc tam šīs medaļas dopinga pārkāpumu dēļ tika anulētas.

Bobslejistam B parauga pārbaudē tika atklāta neiespējama sāls koncentrācija tajā, kā arī pēc divnieku sacensībām Vojevodas analīžu pudelītē bija manāmi skrāpējumi, kas liecināja par trauka uzlaušanu. Pēc CAS domām analīžu paraugu aizstāšana bez paša bobslejista līdzdalības nebija iespējama.

Savukārt augustā Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) oficiāli savā mājaslapā izmainīja 2014.gada Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus, kas latviešu pilotam Oskaram Melbārdim nozīmē zelta iegūšanu četriniekos un bronzas saņemšanu divniekos.

Zelts četriniekos līdz ar to pienākas arī Melbārža stūmējiem Daumantam Dreiškenam, Jānim Strengam un Arvim Vilkastem, kamēr Dreiškenam būtu jāsaņem arī bronza divniekos, taču pagaidām gan vēl Latvijas sportisti medaļas nav saņēmuši.

Jau ziņots, ka SOK pagājušā gada decembrī piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liedza piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēja startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem bija uzraksts "Olympic Athlete from Russia" jeb "Olimpiskais sportists no Krievijas".

Izmantotie resursi:
LETA

  -1 [+] [-]

, 2018-10-08 20:21, pirms 8 mēnešiem
liels fuj Vojevodam, ja patiešām sev mainīja paraugus

saņem ko pelnījis

  +2 [+] [-]

, 2018-10-08 20:29, pirms 8 mēnešiem
Ļoti interesanti. Vispirms CAS pasaka, ka krievus nevar notiesāt dēļ pierādījumu trūkuma, tagad paši notiesā. Krievi beidza maksāt?

  +3 [+] [-]

, 2018-10-08 20:32, pirms 8 mēnešiem
Ir jābūt aklam, kurlam un naivam, lai tiešām domātu, ka Vojevoda ir "tīrs". Pat bez visiem OS dopinga skandāliem. Drīzāk interesanti ir tas, ka līdz šim viņš netika saķerts.

Tāpat tas ir ļoti liels trieciens visiem vegāniem un veģetāriešiem, kuri Vojevodu lika kā piemēru tam, ka arī bez gaļas var būt TOP līmeņa sportists. Bez gaļas var, taču bez farmas nevar.

  +1 [+] [-]

, 2018-10-08 21:11, pirms 8 mēnešiem
Šogad Sočos olimpiāde???

     [+] [-]

, 2018-10-08 21:16, pirms 8 mēnešiem
piters_kvils_5491377 rakstīja: Ļoti interesanti. Vispirms CAS pasaka, ka krievus nevar notiesāt dēļ pierādījumu trūkuma, tagad paši notiesā. Krievi beidza maksāt?
stulbs esi? jau toreiz Zubkovs ar komandu bija vienīgie kurus neattaisnoja

pārējiem medaļas atdotas, t.sk. Tratjakovam