Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Četrkārtējs olimpiskais čempions: "Neviens no IBU prezidenta kandidātiem nav atbilstošs"

Četrkārtējs olimpiskais čempions: "Neviens no IBU prezidenta kandidātiem nav atbilstošs"
Četrkārtējais olimpiskais čempions biatlonā Aleksandrs Tihonovs
Foto: TASS

Ne latviete Baiba Broka, ne zviedrs Ūle Dālins nav atbilstoši kandidāti Starptautiskās Biatlona federācijas (IBU) prezidenta amatam, uzskata četrkārtējais olimpiskais čempions Aleksandrs Tihonovs.

Tihonovs intervijā Krievijas aģentūrai TASS pavēstījis, ka 7. septembrī gaidāmajā IBU kongresā nāks klajā ar priekšlikumu, lai delegāti noraidītu abus prezidenta amata kandidātus.

"Izteikšu kongresā priekšlikumu, ka neviens no kandidātiem nav cienīgs būt IBU prezidents," paudis Tihonovs, izsakot cerību, ka šis priekšlikums tiks likts uz balsošanu. Savulaik Tihonovs bijis IBU viceprezidents.

Septembra sākumā Horvātijā notiks IBU kongress, kurā pēc vairāk nekā 25 gadu darba amatu atstās ilggadējais organizācijas vadītājs Annešs Besebergs no Norvēģijas. Jūnijā tika paziņots, ka amatam pieteicies Zviedrijas Biatlona federācijas prezidents Dālins, kā arī Latvijas Biatlona federācijas prezidente un Rīgas domes deputāte Broka, kura tika nosaukta par ļoti negaidītu kandidāti.

Tikmēr arī norvēģu izdevums "Dagbladet" iesaistījies kampaņā pret Broku, apgalvojot, ka viņa ir saistīta ar Krieviju. "Pēc apvainojumiem lielā korupcijā biatlons cenšas izrāpties no bedres. Lieliska iespēja to paveikt IBU prezidenta vēlēšanās, tomēr visu var izbojāt mazs fakts - viens no kandidātiem izskatās pēc krievu likmes."

"Runa ir par bijušo Latvijas tieslietu ministri no Nacionālās apvienības Baibu Broku. Viņas parādīšanās kandidātu sarakstā bija pavisam negaidīta. Viņai opozīcijā ir bijušais Beseberga tuvs līdzgaitnieks Dālins. Protams, tiešu pierādījumu Baibas Brokas kontaktiem ar Krieviju nav, tomēr vēl 2014. gadā viņa bija spiesta atkāpties no tieslietu ministres amata pēc atteikuma pielaidei pie valsts noslēpuma," raksta "Dagbladet". "Starp citu Drošības policija Latvijā atteicās nosaukt iemeslu, bet daudzi tajā redz saiknes ar Krieviju."

Žurnālists pauž, ka vairāku ziemas sporta veidu federācijās pašreizējie prezidenti ir cieši saistīti ar Krieviju - gan Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas prezidents Jozefs Fents, gan Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas vadītājs Ivo Feriāni.

Šā gada aprīlī biatlona pasauli pāršalca ziņas par iespējamu korupcijas skandālu, dēļ kura IBU prezidenta amatu pameta norvēģis Annešs Besebergs, kā arī ģenerālsekretāre Nikole Rēša. Austrijas policija veica kratīšanu IBU mītnē, un par iemeslu tam tika nosaukta korupcija dopinga skandāla sakarā. Pēc ziņu aģentūras AFP pieejamās informācijas Besebergs, iespējams, sadarbojās ar Krievijas amatpersonām, lai slēptu 65 dopinga gadījumus un aizstāvētu Krievijas sportistu intereses. Viņš tiek turēts aizdomās par 300 000 ASV dolāru (243 000 eiro) lielu kukuļa ņemšanu.

Izmantotie resursi:
Тихонов заявит на конгрессе, что кандидаты на...
https://www.sovsport.ru/biathlon/ar...

     [+] [-]

, 2018-08-28 23:36, pirms pusgada
Utainajam savu zemcilvēku tai krēslā vajag lai Krievijas mutanti var darīt ko grib..

  +1 [+] [-]

, 2018-08-29 07:45, pirms pusgada
Megni par prezidentu!

     [+] [-]

, 2018-08-29 08:14, pirms pusgada
Šis jau no cietuma ārā?