Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Sanitai Buliņai 39. vieta pasaules jaunatnes čempionāta 10 kilometru distancē

Ints Megnis
Ints Megnis

Sanitai Buliņai 39. vieta pasaules jaunatnes čempionāta 10 kilometru distancē
Kirils Matjuhins. Foto: Latvijas Biatlona federācija

Latvijas biatloniste Sanita Buliņa svētdien Slovākijā ieņēma 39. vietu pasaules jaunatnes un junioru čempionāta desmit kilometru distancē jaunietēm, turklāt starp 55 spēcīgākajām sportistēm iekļuva arī pārējās divas Latvijas pārstāves.

Sanita Buliņa pirmajās divās ugunslīnijās kļūdījās pa reizei, bet trešajā šaušanas mēģinājumā neaizvēra uzreiz trīs mērķus, līdz ar to kopā viņai bija piecas kļūdas. Par čempioni ar pilnīgi precīzu šaušanu kļuva Grenlandes pārstāve Ukaleka Astri Sletemarka, kurai Sanita Buliņa zaudēja piecas minūtes un 9,3 sekundes.

Pirmajās trijās šaušanās pilnīgi precīza bija cita latviete Inese Golubeva, bet ceturtajā šaušanas reizē viņa kļūdījās reizi un finišā ieņēma 46. vietu, uzvarētājai zaudējot piecas minūtes un 44,3 sekundes.

Savukārt Sandra Buliņa tāpat kā dvīņumāsa savāca piecas kļūdas, finišā no čempiones atpaliekot sešas minūtes un 16,3 sekundes, kas deva 54. pozīciju starp 100 dalībniecēm.

Skatoties tikai slēpošanas ātrumu, Sanita Buliņa bija divdesmitā ātrākā, no labākās sportistes desmit kilometros zaudējot nepilnu minūti. Tikmēr Sandra Buliņa slēpojumā bija 45. vietā, bet Golubeva uzrādīja vien 84. rezultātu. Pērn pasaules jaunatnes čempionātā šajā distancē Sanita Buliņa bija 37. pozīcijā, bet toreiz kļūdījās tikai trīs reizes.

Pirms tam svētdien tika aizvadīta arī 12,5 kilometru individuālā distance jauniešiem, kur triumfēja šveicietis Niklass Hartvegs, bet labākais no Latvijas bija 44. vietu ieņēmušais Kristaps Deksnis, kurš neaizvēra trīs mērķus un uzvarētājam zaudēja gandrīz četras ar pusi minūtes. Savukārt Renārs Birkentāls un Kirils Matjuhins kļūdījās attiecīgi piecas un sešas reizes, kas deva attiecīgi 63. un 64. vietu starp vairāk nekā 100 sportistiem. Viņi čempionam zaudēja nedaudz virs sešām ar pusi minūtēm.

Pasaules jaunatnes un junioru čempionāts ilgs līdz pat nākamās nedēļas beigām. Pirmdien individuālajā distancē trasē dosies juniori un juniores.