Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Furkads karjeru turpinās vismaz līdz 2020. gada pasaules čempionātam

Furkads karjeru turpinās vismaz līdz 2020. gada pasaules čempionātam
Martēns Furkads
Foto: AFP/Scanpix

LETA--DPA. Titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads turpinās karjeru vēl vismaz līdz 2020.gada pasaules čempionātam Antholcā, bet pēc tam nākotne varētu būt atkarīga no viņa motivācijas.

Ceturtdien Furkads izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sezonas pēdējā posma desmit kilometru sprinta sacensībās un septīto gadu pēc kārtas ieguva Lielo kristāla globusu par triumfu kopvērtējumā. "Priecājos, ko šodien izdarīju. Visas šīs dienas bija izaicinājums cīnīties ar Juhannesu par kristāla globusu," teica francūzis.

Tagad pieckārtējam olimpiskajam čempionam Furkadam ir par vienu Pasaules kausa kopvērtējuma uzvaru vairāk nekā leģendārajam norvēģim Ūlem Eināram Bjerndālenam.

"Tagad es koncentrējos sezonas atlikušajām sacensībām. Pēc tam domāju turpināt līdz 2020. gada pasaules čempionātam Antholcā, bet pēc tam nezinu vai man būs pietiekama motivācija turpināt kā pasaules labākajam biatlonistam. Es zinu, ka tas nebūs tik ilgi kā 44 gadus vecajam joprojām startējošajam Bjērndālenam," stāstīja Furkads.

Furkads divas sacensības līdz sezonas beigām iekrājis 1056 punktus, bet tuvākajam sekotājam norvēģim Juhannesam Tīngnēsam Bē ir 974 punkti. Tiesa, norvēģis vairs viņu nevar apsteigt, jo divi sliktākie rezultāti sezonas kopvērtējumā netiek skaitīti.

Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā vīrieši sestdien vēl sacentīsies iedzīšanā, bet svētdien spēkosies distancē ar masu startu.

Izmantotie resursi:
LETA