Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Futbols smiltīs, hokejs uz dīķa: kādā vecumā lomu sāk spēlēt treniņu apstākļi?

Futbols smiltīs, hokejs uz dīķa: kādā vecumā lomu sāk spēlēt treniņu apstākļi?
Foto: AFP/Scanpix

Konservu kārbas kā vārtu stabi un pašu darinātas bumbas no sašūtiem drēbes gabaliem. Piemājas dīķis hokeja halles vietā un pie paštaisīta koka vairoga piestiprināta groza stīpa. Šādos apstākļos rodas romantiski nostāsti par jauniešiem, kas par spīti bezcerīgiem apstākļiem un videi spējuši izlauzt sev ceļu līdz profesionālā sporta virsotnēm. Bet, kāda ir realitāte? Līdz cik gadu vecumam treniņu apstākļi neierobežo bērnu progresu un kad tie sāk ietekmēt rezultātus, ja domājam par topošā atlēta izaudzināšanu.

Artūrs ZAKREŠEVSKIS, Latvijas Futbola federācijas Jaunatnes komitejas priekšsēdētājs:

"Spriežot pēc turnīru rezultātiem, līdz 12 gadu vecumam daudz nezaudējam. Taču līdz tam vecumam vēl nenotiek spēlētāju pārvilināšana, klubu apvienošanās un izlašu veidošana. Problēmas sākas no 13 gadu vecuma, kad notiek pāreja uz lielo laukumu, taču treniņi jāaizvada uz mazāka izmēra laukumiem. Turklāt to stāvoklis mēdz būt dažāds. No decembra līdz martam izkrīt pilnvērtīgs treniņu process, bet, kad laika apstākļi uzlabojas, tad lielai daļai Rīgas klubu nav finansiālu iespēju nosegt izmaksas, lai bērni varētu trenēties atbilstošos apstākļos. Tikai vasaras mēnešos laukumu var dabūt nepieciešamajā apjomā. Mazajās pilsētās vismaz daļēji atkrīt laukumu pieejamības problēma, turklāt palīdzību sniedz arī pašvaldības, kamēr Rīgā finansiāls atbalsts tiek nodrošināts tikai Rīgas Futbola skolai. Ka jābrauc uz turnīriem, tad jau var viegli paredzēt, ka pirmajā spēlē būs problēmas, otrajā mazliet labāk, bet trešajā un ceturtajā spēlē jau varēs demonstrēt sava līmeņa sniegumu. Tad varēs izmantot arī garās piespēles. Ja runājam par segumu kvalitāti, tad teikšu tā – jo sliktākas laukuma segums, jo teorētiski labāk tiek uztrenēta tehnika. Joks, kurā ir arī daļa patiesības. Dēļu grīda savā ziņā ir pat labāk nekā sintētiskais segums, jo bumba var atlēkt dažādi, tādēļ spēlētājs ir spiests tai paiet pretī. Piemēram, brazīlieši, spēlējot pludmales smiltīs, attīsta ķermeņa stabilitāti un paši ir spiesti daudz vairāk strādāt ar bumbu, nevis gaidīt, kad tā pieripos pie kājas. Kad vedu bērnus spēlēt uz pļavu, kur pats spēlēju pirms 30 gadiem, viņi ironiski vaicā, vai arī spāņi un itālieši joprojām spēlē uz šādiem laukumiem. Atbildu noliedzoši, taču piebilstu, ka Āfrikā un Dienvidamerikā, no kurienes pēdējos gados nāk arvien vairāk labu futbolistu, bērni noteikti trenējušies vēl skaudrākos apstākļos."

Artūrs PRIŽEVOITS, Latvijas Vieglatlētikas savienības Jaunatnes komisijas priekšsēdētājs:

"Šogad pats esmu izjutis, ka noteiktā vecumā treniņu apstākļi sāk ietekmēt jauniešu sportisko līmeni. Mums Ogrē apkārt zālei ir skrejceļš, taču nav kārtslēkšanas un augstlēkšanas sektoru, kas būtiski ietekmē daudzcīņnieku progresa iespējas. Līdz U16 vecumam bērni vēl var trenēties salīdzinoši pieticīgos apstākļos, lai gan arī tajā gadījumā zālē sagatavoties labā līmenī būs grūti. Tad izšķiroša nozīme ir jaunā sportista talantam. Ekipējuma un inventāra ziņā ir līdzīgi. U14 un U16 vecumā tas iet cauri, ja bērns ir talantīgs. Bet junioru un jauniešu vecumā sākas problēmas, ja nav kvalitatīva ekipējuma un inventāra. Līdz 18 gadu vecumam bērniem pietiek ar multivitamīniem un kalciju, bet medicīna lomu sāk spēlēt jau agrākā vecumā. Ogrei paveicies, ka sporta skolā uz vietas ir fizioterapeits, taču daudzās pašvaldībās tā nav, un ne visi vecāki var atļauties maksāt par individuālām nodarbībām. Tas rada situācijas, kad traumas velkas līdzi gadiem un vēlāk pat piespiež pilnībā pārtraukt sportošanu. Būtisks faktors ir arī skrejceļa segums. Tas nedrīkst būt ciets, jo tādējādi tiek traumēti ceļi, pēdas un mugura. Paši mazākie – septiņus astoņus gadus veci bērni – tālumā lec paklājos, kas var būt bīstami, jo ir bijuši gadījumi, kad tiek izmežģītas potītes. Lielie to vispār nedara, un viņiem katras sacensības sanāk kā treniņš. Jācer, ka tuvākajā laikā situācija uzlabosies un Rīgā būs manēža, lai nebūtu jātrenējas aukstās telpās, kurās visiem vietas nepietiek."

Daiga JANSONE, Latvijas Basketbola savienības Jaunatnes komisijas locekle:

"Pēc pieredzes spriežot, līdz 12 gadu vecumam nedz bumbas kvalitāte, nedz laukuma izmēri nav svarīgi. Taču būtiski ir tas, lai zālē būtu mazie (zemie) grozi, jo, agrā vecumā trenējoties uz lielajiem (augstajiem) groziem tiek bojāts gan metiens, gan bērna ķermenis kopumā. Vēlāk ar šīm problēmām ir grūti cīnīties. Ja zālē ir tikai lielie grozi, tad labāk strādāt ar dažādām rotaļām vai trenēt piespēles. Principā līdz minētajam vecumam pietiek, ja divas reizes nedēļā treniņi tiek aizvadīti atbilstošos apstākļos. Vēl divus treniņus var aizvadīt jebkurā citā zālē. Ja runājam par gumijas bumbām, tad tām lielākais izmērs ir piektais, turklāt tās ir ļoti kvalitatīvas un šodien vairs neatšķiras no ādas bumbām. No 13 gadu vecuma vismaz pie mums, Juglas sporta skolā bērniem reizi nedēļā tiek piedāvāti vieglatlētikas treniņi un baseins. Diemžēl vieglatlētikas treniņiem ir maza atdeve, to nozīme netiek novērtēta. Tā vietā vecāki bērnus drīzāk aizved uz kino vai pie friziera. Tagad populāri ir arī individuālie maksas treniņi, taču ir svarīgi, kādos apstākļos un pie kādiem speciālistiem tie notiek. Uzskatu, ka agrāk par 12-13 gadiem tas nav vajadzīgs, lai gan ir bērni, kurus uz individuālajiem treniņiem vadā jau deviņu desmit gadu vecumā. Šajā situācijā visu nosaka nauda, jo tie ir maksas treniņi. Šī niša tagad ir izplatīta, taču diemžēl individuālie treniņi nenotiek sadarbībā ar sporta skolas treneriem. Un tad rodas situācijas, kurās katrs māca pa savam. Vajadzīgs ir arī fizioterapeits, taču sporta skolās šāda štata vienība nav paredzēta. Par laimi, izcīnījām to, ka Juglas sporta kompleksā štatā ir pieņemta nevis medmāsiņa, bet gan fizioterapeits, kas bērniem var palīdzēt dažādākos veidos."

Daiga JUŠKA, A kategorijas tenisa trenere:

"Jo agrāk bērns apradīs ar tenisa inventāru, jo labāk. Martina Hingisa jau ar pirmajiem soļiem staigāja ar tenisa raketi un bumbiņu rokās. Mūsdienās tiek ražotas arī mazāka izmēra tenisa raketes, arī mīkstākas bumbiņas. Nedomāju, ka trenēšanas uz sporta zāles dēļu grīdas rada būtiskus defektus. Segumi pasaules tenisa kortos mainās un tāpat nākas pielāgoties. Bērnam grīda nav tik svarīga. Galvenais ir tas, lai tiktu iemācīta pareiza tehnika. Diemžēl tagad ir daudz C kategorijas treneru, kuri tenisu laikam tik vien kā redzējuši televizora ekrānos. Ja tehnika ir nepareiza, tad jācīnās ar dinamisko stereotipu – cik reizes kustību esi izpildījis nepareizi, tik reižu to jāizpilda pareizi. Tikai tad varēsi izlabot kļūdu. Svarīgi arī veikt vecumam atbilstošas fiziskas nodarbes, lai stiprinātu mazos muskulīšus. Pretējā gadījumā, pieaugot slodzēm, radīsies savainojumi. Fizioterapeita palīdzība būtu nepieciešama jau no 12 gadu vecuma, jo tad sākas pirmie lielie turnīri – piemēram, "Orange Bowl", kas ir neoficiālais pasaules čempionāts."

Ralfs BUKARTS, LHF Bērnu un jaunatnes hokeja attīstības komisijas priekšsēdētāja vietnieks:

"Spēlēšana uz dīķa vai masu slidotavās ir laba papildus nodarbība, taču, ja tiek izvirzīti paši augstākie mērķi, tad trenera vadībā hokejā būt jāsāk trenēties jau piecu sešu gadu vecumā. Nezinu nevienu, kurš, sākot trenēties piecu gadu vecumā, 17-18 gados būtu pazudis. Sākotnēji mazais censonis ir trenējies kopā ar vecākiem bērniem, bet pēc tam jau bijis līderis sava vecuma grupā. Ja sāk trenēties pāris gadu vēlāk, tad iespējas sasniegt virsotnes būs atkarīgas no talanta. Sākot trenēties astoņu deviņu gadu vecumā, tālāk par "Optibet" hokeja līgu nevarēs izlauzties, bet, ja uz pirmo treniņu atnāks 10-11 gadu vecumā, tad pieaugušo vecumā labākajā gadījumā varēs spēlēt laba līmeņa amatieru komandā. Piecu gadu vecumā nepieciešams vismaz viens vai divi ledus treniņi nedēļā, bet 12 gados jau vajadzēs četrus piecus ledus treniņus. Piecgadnieks mājās var mierīgi darboties ar florbola nūju un bumbiņu – tas liks rokām strādāt tikpat daudz kā hokejā. Ripa gan ir smagāka par bumbiņu, tomēr atšķirība nebūs liela un kustības iestrādāsies. Ja runājam par ekipējumu, tad ir vecāki, kuri uz naudu neskatās, tomēr klasika ir tāda, ka hokeja inventāra veikalos var atrast labas slidas, kuras bērni nemaz nevar novalkāt. Jā, par to pašu naudu "Maxima" var nopirkt pilnīgi jaunas, bet tādas drīzāk būs domātas vienreizējai lietošanai. Papildus treniņi vieglatlētikā un baseinā būs atkarīgi no vecāku maka biezuma, taču vecākiem jau tā ir grūti nosegt izmaksas par ledus treniņiem. Ja ir iespējas, tad iesaku izmēģināt jebkuru sporta veidu. Piemēram, volejbols un basketbols dabiski izstiepj augumus, bet hokejā ir vajadzīgi arī slaidi sportisti.Miks Indrašis bērnībā nebūt nebija starp garākajiem, bet tad izauga, vienlaikus saglabājot arī koordināciju, un ir kļuvis par vienu no labākajiem Latvijas hokejistiem. Hokejs tagad ir pieejams 365 dienas gadā. Varbūt ir problēmas ar regulārām nedēļas nodarbībām, taču kopumā ledus netrūkst. Pirmos secinājumus par spēlētāju var izdarīt 13 gadus vecumā, lai gan Rīgas „Dinamo” ir piemērs, kurš šajā vecumā nebūt nebija starp labākajiem. Otrs atskaites punkts ir 17 gados, kad jāsaprot, vai iesi līdz galam?"

Sergejs SVERČKOVS, Alūksnes pilsētas bērnu un jauniešu sporta skolas biatlona treneris:

"Līdz 14 gadu vecumam Latvijas mēroga sacensībām treniņu apstākļi ir apmierinoši. Tikai pirmais sniegs mums varēja būt agrāk. Kamēr Skandināvijā tas parādās jau oktobra vidū, pie mums uzsnieg tikai decembra vidū. Šos divus mēnešus mēs zaudējam treniņu procesā. Ja runājam par inventāru, tad labas kvalitātes inventāru vispār nevaram dabūt. Labākajā gadījumā nobrauktas Baibas Bendikas slēpes, taču tāpēc jau tās ir nobrauktas, ka to kvalitāte vairs nav augsta. Igaunijā no rūpnīcas gaidām pusgadu, taču joprojām neesam dabūjuši. Labas kvalitātes inventāru – slēpes un ieroci – vajag no 14 gadu vecuma. 12-14 gadu vecumā nevajag arī treniņnometnes ārzemēs. Sākot no 14 gadu vecuma pamazām var sākt domāt par augstkalnēm, bet arī tikai pamēģināšanai. Sporta skolās tiek organizēta kopīga medicīniskā pārbaude. Ja kādam iesāka pastrādāt ar fizioterapeitu, tad meklējam risinājumus. No 14 gadu vecuma tos, kas nopietni trenējas, jau sūtu uz pārbaudēm Latvijas Olimpiskajā vienībā. Bērniem esmu iemācījis pašiem apstrādāt slēpes. Līdz 14 gadu vecumam Latvijas līmenim ar to pietiek, bet 16 gados starptautiskās sacensībās jau vajag piesaistīt slēpju servisa cilvēku."

  +2 [+] [-]

, 2019-02-27 09:35, pirms 2 gadiem
Visos vecumos galveno lomu spēlē gribasspēks un apņēmība! Protams, kvalitatīvi treniņu apstākļi un inventārs procesu var padarīt efektīvāku.

     [+] [-]

, 2019-02-27 09:55, pirms 2 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Visos vecumos galveno lomu spēlē gribasspēks un apņēmība! Protams, kvalitatīvi treniņu apstākļi un inventārs procesu var padarīt efektīvāku.
+ vai sports ir tava sirdslieta vai tev vienkārši vecāki spiež iet uz treniņiem uz, kuriem tu negribi. Es lasīju, ka Zviedrija bērni sākot jau no mazam bērnam kājam ir jāizvēla 4 sporta veidi, lai bērni iegūst prieku no sporta un kad kļūst jau vecāks 2 sporta veidus, un pirms profesionālas sporta karjeras tu jau izvēlies 1 sporta veidu.

     [+] [-]

, 2019-02-27 12:18, pirms 2 gadiem
Apjautāties derētu tiem, kas sāka ar sportiņu niekoties tikai padsmit gados...
Kā, piemēram, Ivars Liepa...
Laukuma kvalitāte jau nu totāli nav noteicošā. Vieglatlētika ir izcils piemērs! Kādos stadionos trenējās 60-90gados... un tagad! Mainījies ir tikai traumu skaits! Futbols! Jā, tagadējie apavi vispār nerada nekādas problēmas, ja vien pa arumlauku nerauj vaļā! Beigās izrādīsies, ka mums saules par maz, vēji pa biežu... gājputnu ceļi pāri iet... un kā ar tiem dejotājiem!
Un vēl, ūbertreneri varētu paskaidrot, kāpēc mēs neņemam piemēru, padomu no TUVĀKAJIEM kaimiņiem, bet piržam uz treniņnometnēm apkārt pasaulei... tukšojot tikai sportam paredzētos kontus!?

     [+] [-]

, 2019-02-27 13:03, pirms 2 gadiem
viedoklis rakstīja: Apjautāties derētu tiem, kas sāka ar sportiņu niekoties tikai padsmit gados...
Kā, piemēram, Ivars Liepa...
Laukuma kvalitāte jau nu totāli nav noteicošā. Vieglatlētika ir izcils piemērs! Kādos stadionos trenējās 60-90gados... un tagad! Mainījies ir tikai traumu skaits! Futbols! Jā, tagadējie apavi vispār nerada nekādas problēmas, ja vien pa arumlauku nerauj vaļā! Beigās izrādīsies, ka mums saules par maz, vēji pa biežu... gājputnu ceļi pāri iet... un kā ar tiem dejotājiem!
Un vēl, ūbertreneri varētu paskaidrot, kāpēc mēs neņemam piemēru, padomu no TUVĀKAJIEM kaimiņiem, bet piržam uz treniņnometnēm apkārt pasaulei... tukšojot tikai sportam paredzētos kontus!?
Saules tiešām ir par maz, jo pie mums ir diezgan grūti nodarboties ar vasaras āra sporta veidiem, jo vienkārši nav tās vasaras tik daudz.
Mums vidējā gaisa temperatūra gada griezumā nav pat +6 grādi, kamēr tādā Portugālē nevienā mēnesī vidējā temperatūra nav zem +10.

Vai tāpēc nevar spēlēt to pašu futbolu? Var, taču tas galīgi nav tas pats, kas visu gadu trenēties uz dabīgajiem zālieniem utt. Te arī ir tā atšķirība.

     [+] [-]

, 2019-02-27 13:21, pirms 2 gadiem
Tonna rakstīja: Vai tāpēc nevar spēlēt to pašu futbolu? Var, taču tas galīgi nav tas pats, kas visu gadu trenēties uz dabīgajiem zālieniem utt. Te arī ir tā atšķirība.
Ak tāpēc īslandieši un zviedri neprot spēlēt futbolu! Un Andoriešiem ir milzīgā dabiskā laukuma priekšrocība, tāpēc netiekam ar viņiem nekādā galā.

     [+] [-]

, 2019-02-27 13:52, pirms 2 gadiem
Tonna rakstīja: Saules tiešām ir par maz, jo pie mums ir diezgan grūti nodarboties ar vasaras āra sporta veidiem, jo vienkārši nav tās vasaras tik daudz.
Mums vidējā gaisa temperatūra gada griezumā nav pat +6 grādi, kamēr tādā Portugālē nevienā mēnesī vidējā temperatūra nav zem +10.

Vai tāpēc nevar spēlēt to pašu futbolu? Var, taču tas galīgi nav tas pats, kas visu gadu trenēties uz dabīgajiem zālieniem utt. Te arī ir tā atšķirība.
Samoilovs spēlēja bīču arī ziemā lielos mīnusos Jūrmalas kāpās. It kā ir sveiks un vesels, un pat diezgan daudz sasniedzis.

  -1 [+] [-]

, 2019-02-27 14:55, pirms 2 gadiem
Tonna rakstīja: Saules tiešām ir par maz, jo pie mums ir diezgan grūti nodarboties ar vasaras āra sporta veidiem, jo vienkārši nav tās vasaras tik daudz.
Mums vidējā gaisa temperatūra gada griezumā nav pat +6 grādi, kamēr tādā Portugālē nevienā mēnesī vidējā temperatūra nav zem +10.

Vai tāpēc nevar spēlēt to pašu futbolu? Var, taču tas galīgi nav tas pats, kas visu gadu trenēties uz dabīgajiem zālieniem utt. Te arī ir tā atšķirība.
Nesaki islandiešiem šito... nojūgsies vēl!Kur nu vēl zviedriem vai norvēģiem... tie jau neko citu nemāk, kā slēpot, vai ne!?

     [+] [-]

, 2019-02-27 15:08, pirms 2 gadiem
viedoklis rakstīja: Nesaki islandiešiem šito... nojūgsies vēl!Kur nu vēl zviedriem vai norvēģiem... tie jau neko citu nemāk, kā slēpot, vai ne!?
tev nav maza saprašana un nedzīvojam vairs 19-20 gadsimtā, bet 21! viedoklis ibio tuftu dzen tik visu laiku...islandieši, norvēģi un citi pa arumiem futeni nespēlē un tā tālāk jau sen! bet nodarbojas ar sportu komfortablās zālēs ziemas laikā!

     [+] [-]

, 2019-02-27 15:13, pirms 2 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Samoilovs spēlēja bīču arī ziemā lielos mīnusos Jūrmalas kāpās. It kā ir sveiks un vesels, un pat diezgan daudz sasniedzis.
ja tas ir normāli, tad tā uzskati un negaidi ka būs panākumi. sporta infrastrūktūra tagad svarīga. pasaule nestāv uz vietas, bet virzās uz priekšu. pie tam tagad nauda daudz ko nosaka sporta veidos. par 19-20.gs spēlētājiem aizmirstat, tagad ir 21.gs. , bet pie mums vēl tādos pašos apstākļos jātrenējas daudz kuros veidos! smieklīgi lasīt prātojumus kā tad izauga a tagad nē? kur sporta manēžā vieglatlēti izaugs kas brūk kopā no pagājušā gadsimta? tendences skaties nevis pagājušos laikos dzīvojat!

  +2 [+] [-]

, 2019-02-27 15:33, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: ja tas ir normāli, tad tā uzskati un negaidi ka būs panākumi. sporta infrastrūktūra tagad svarīga. pasaule nestāv uz vietas, bet virzās uz priekšu. pie tam tagad nauda daudz ko nosaka sporta veidos. par 19-20.gs spēlētājiem aizmirstat, tagad ir 21.gs. , bet pie mums vēl tādos pašos apstākļos jātrenējas daudz kuros veidos! smieklīgi lasīt prātojumus kā tad izauga a tagad nē? kur sporta manēžā vieglatlēti izaugs kas brūk kopā no pagājušā gadsimta? tendences skaties nevis pagājušos laikos dzīvojat!
Es nesaku, ka tas ir normāli. Es norādu, ka ar neatlaidību un gribasspēku var daudz ko panākt.

  +1 [+] [-]

, 2019-02-27 15:41, pirms 2 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Es nesaku, ka tas ir normāli. Es norādu, ka ar neatlaidību un gribasspēku var daudz ko panākt.
tu vari izstiepties un sarauties, bet ja nav bāzes nekas nebūs.
paskaties kas mums ir ar infrastuktūru 21 gs līmenī?
nu nav tak pagājušais gadsimts tagad un citur ar tādos arhajishos līmeņos nedzīvo un netrenējas!
biatlona nav raudam, kas ir biatlonā? nekā! pat sniega nav Latvijā.
vieglatlēti ziemā tup sporta manēžā kas celta pagājušā gadsimtā.
paskaties apkārt, citur jau sen 21.gs, bet pie mums runā par futbola spēlēšanu arumos un grib lai izaug meistari atbilstoši 21.gs!

     [+] [-]

, 2019-02-27 15:49, pirms 2 gadiem
viedoklis rakstīja: Nesaki islandiešiem šito... nojūgsies vēl!Kur nu vēl zviedriem vai norvēģiem... tie jau neko citu nemāk, kā slēpot, vai ne!?
Tas ir ļoti slikts piemērs. zaipis jau iezīmēja kāpēc, t.i., ir ļoti muļķīgi domāt, ka ziemeļvalstis futbolu spēlē pa sniega laukumiem, jo tur ir infrastruktūra un daudz apjumto futbola laukumu ar mākslīgo zāli. Cik tādu ir pie mums?

Turklāt, ja nemaldos (bet 100% arī neapgalvoju), Islandē arī elektroenerģijas cena ir kādas 4 reizes zemāka kā pie mums, tāpēc viņi var celt un sildīt šādus objektus.

  +1 [+] [-]

, 2019-02-27 15:51, pirms 2 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Es nesaku, ka tas ir normāli. Es norādu, ka ar neatlaidību un gribasspēku var daudz ko panākt.
Protams, ka var, taču šīs kvalitātes raksturo vienu cilvēku, t.i., tas ir individuāls piemērs tam kā var strādāt, taču visu valsts sporta sistēmu uz šādu neatlaidību un gribasspēku neuzbūvēsi.
No sērijas - cerēsim, ka mūsu sports attīstīsies nevis tāpēc, ka pie mums ir labi apstākļi, bet gan par spīti visam. Jo sliktāk, jo labāk!

  +1 [+] [-]

, 2019-02-27 16:23, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: tu vari izstiepties un sarauties, bet ja nav bāzes nekas nebūs.
paskaties kas mums ir ar infrastuktūru 21 gs līmenī?
nu nav tak pagājušais gadsimts tagad un citur ar tādos arhajishos līmeņos nedzīvo un netrenējas!
biatlona nav raudam, kas ir biatlonā? nekā! pat sniega nav Latvijā.
vieglatlēti ziemā tup sporta manēžā kas celta pagājušā gadsimtā.
paskaties apkārt, citur jau sen 21.gs, bet pie mums runā par futbola spēlēšanu arumos un grib lai izaug meistari atbilstoši 21.gs!
Es taču arī esmu par jaunu vieglatlētikas manēžu, velotreku, futbola stadionu un arī to, lai sniegs Latvijā būtu no novembra vidus līdz martam!

  -2 [+] [-]

, 2019-02-27 16:28, pirms 2 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Es taču arī esmu par jaunu vieglatlētikas manēžu, velotreku, futbola stadionu un arī to, lai sniegs Latvijā būtu no novembra vidus līdz martam!
neizskatās
tāpēc nevajag dzīt demagoģiju par pagājušā gadsimta sportistiem...
ir jāsaprot, ka jādzīvo līdzi tendencēm nevis jāgremdējas atmiņās, kā tad - tad varēja, a tagad nevar. tad arī citur tādi bija apstākļi. smieklīgi lasīt tādus demagogus, kas dzīvo pagātnē
basī 1935.gadā bijām EČ. nez vai to laiku zālēs un apstākļos sagatavos nākošos EČ! mums pat basī nav kur spēlēt daudzās vietās...tāpēc nevajag demagoģēt!

  +1 [+] [-]

, 2019-02-27 16:43, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: neizskatās
tāpēc nevajag dzīt demagoģiju par pagājušā gadsimta sportistiem...
ir jāsaprot, ka jādzīvo līdzi tendencēm nevis jāgremdējas atmiņās, kā tad - tad varēja, a tagad nevar. tad arī citur tādi bija apstākļi. smieklīgi lasīt tādus demagogus, kas dzīvo pagātnē
basī 1935.gadā bijām EČ. nez vai to laiku zālēs un apstākļos sagatavos nākošos EČ! mums pat basī nav kur spēlēt daudzās vietās...tāpēc nevajag demagoģēt!
Ko tu tur murgo? Kur es kaut ko rakstīju par pagājušajā gadsimta sportistiem? Pieminēju konkrētu piemēru ar Samoilovu, kurš joprojām ir aktīvs pasaules TOP līmeņa sportists.

     [+] [-]

, 2019-02-27 16:45, pirms 2 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Ko tu tur murgo? Kur es kaut ko rakstīju par pagājušajā gadsimta sportistiem? Pieminēju konkrētu piemēru ar Samoilovu, kurš joprojām ir aktīvs pasaules TOP līmeņa sportists.
nu tad atvaino, sajaucu laikam ar to viedokli, kas smird!

  +1 [+] [-]

, 2019-02-27 16:57, pirms 2 gadiem
Kamēr visos sporta veidos prasības salīdzinoši minimālas līdz 12 gadu vecumam, hokejam jāsāk trenēties 5 gadu vecumā un 12 gados jau uz ledus jābūt katru darba dienu. Absurds.

  -1 [+] [-]

, 2019-02-27 17:02, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: nu tad atvaino, sajaucu laikam ar to viedokli, kas smird!
Tak Tonna vienmēr pie šaadiem rakstiem lien gausties. Viņa tekstus jau sen kā neņemu par pilnu.

     [+] [-]

, 2019-02-27 17:32, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: nu tad atvaino, sajaucu laikam ar to viedokli, kas smird!
Nu re, uzklupi nevainīgam cilvēkam...

     [+] [-]

, 2019-02-27 17:45, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: tev nav maza saprašana un nedzīvojam vairs 19-20 gadsimtā, bet 21! viedoklis ibio tuftu dzen tik visu laiku...islandieši, norvēģi un citi pa arumiem futeni nespēlē un tā tālāk jau sen! bet nodarbojas ar sportu komfortablās zālēs ziemas laikā!
Ā, tikko mums vasara par īsu bija, nu jau mākslīgās zālītes trūkums!?
+tik nervozs savās izdarībās, ka atgādini man TIPISKU latviešu sporta skolas audzēkni, kuru treneris lamā jau no pirmā treniņa... nomauc savā sporta veidā 10 gadus, bet tā arī NEKO neesi sajēdzis...
Akmens vai 32gadsimts! Pamatam Latvijā ir VISS, lai radītu interesi, talantīgākie meklē atbilstošākas vietas, kur trenēties izaugsmei un sasniegumiem!
Šis tagad prognožu konkurss, Liepājā ceļas vai tūlīt pabeigs tenisa kortus slēgtos... cik tuvākajos 20gados Liepāja pasaulei dos kaut top500 tenisistus?!
Un tad parēķināsim, kam tik MAZAI nācijai būtu xxxxx miljoni jāgāž sporta celtnēs, kurās trekno purnu atvases dzen pie datoriem uzaudzētos vēderus nost!?
Nosauc man kādu letiņu, kas ir AUGSTAS raudzes kaut izbijis sportists, kam PAMATS nav likts Latvijā... kaut uz artā lauka savā laikā...

     [+] [-]

, 2019-02-27 17:47, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: ja tas ir normāli, tad tā uzskati un negaidi ka būs panākumi. sporta infrastrūktūra tagad svarīga. pasaule nestāv uz vietas, bet virzās uz priekšu. pie tam tagad nauda daudz ko nosaka sporta veidos. par 19-20.gs spēlētājiem aizmirstat, tagad ir 21.gs. , bet pie mums vēl tādos pašos apstākļos jātrenējas daudz kuros veidos! smieklīgi lasīt prātojumus kā tad izauga a tagad nē? kur sporta manēžā vieglatlēti izaugs kas brūk kopā no pagājušā gadsimta? tendences skaties nevis pagājušos laikos dzīvojat!
Mr. celtniecība... Paklausies! Izskaidro, mums NAV teju nekā... A kā tas Samoilovs (totāls lohs-ziemā pa smiltīm) sasniedza TOP virsotnes bīčā, kamēr LIELĀS nācijas, kurām ir VISS... varēja tikai mutes pavirināt!?

     [+] [-]

, 2019-02-27 17:52, pirms 2 gadiem
Tonna rakstīja: Tas ir ļoti slikts piemērs. zaipis jau iezīmēja kāpēc, t.i., ir ļoti muļķīgi domāt, ka ziemeļvalstis futbolu spēlē pa sniega laukumiem, jo tur ir infrastruktūra un daudz apjumto futbola laukumu ar mākslīgo zāli. Cik tādu ir pie mums?

Turklāt, ja nemaldos (bet 100% arī neapgalvoju), Islandē arī elektroenerģijas cena ir kādas 4 reizes zemāka kā pie mums, tāpēc viņi var celt un sildīt šādus objektus.
Ja kāds tur sarkasmu nesaskatīja... vaino pats sevi!
Maza/bagāta nācija var atļauties visu to, ko te daži trimplīši murgo!
Ok, Islande... kurš nezin, kā viņi savus siltos ūdeņus izmanto apkurei utt... sacēluši mākslīgo laukumu manēžas utt!? Un Islande vispār ir unikāls fenomens, kurš ir ārpus jeb kādiem kritērijiem...
Visādi citādi, maza un pat bagāta valsts nevar būt izcila VISOS sporta vidos, lai kādas būves tai būtu, jo vnk NAV cilvēku resursu...
Nav tādas zemes vnk... pat lielo nāciju vidū tādu būs pagrūti atrast!
Mums ir divas top30 tenesistes... maucam 34 slēgtos kortus.
Mums ir top10 bīčisti 2pāri, macam vismaz 10 slēgtos laukumus.
Nez Dukuru sasniegumiem pa godu nevajadzētu vismaz 3 trases Latgalē...

     [+] [-]

, 2019-02-27 17:58, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: neizskatās
tāpēc nevajag dzīt demagoģiju par pagājušā gadsimta sportistiem...
ir jāsaprot, ka jādzīvo līdzi tendencēm nevis jāgremdējas atmiņās, kā tad - tad varēja, a tagad nevar. tad arī citur tādi bija apstākļi. smieklīgi lasīt tādus demagogus, kas dzīvo pagātnē
basī 1935.gadā bijām EČ. nez vai to laiku zālēs un apstākļos sagatavos nākošos EČ! mums pat basī nav kur spēlēt daudzās vietās...tāpēc nevajag demagoģēt!
Mums nav kur spēlēt!? Izkāp no mucas... teju katrā otrajā miestā ir zāle, kurā sīkie bumbu var mētāt visu cauru gadu! 80-90gados ko tādu varēja atļauties tikai lielo miestu/vidusskolas skolēni, kamēr reģioni grima kupenās...
Redzams ir tikai tas, ka VISI no bērniem izspiež sulu 12-18 gadu vecumā un atstāj invalīdiņus...
Atceries, mums bija tāda salīdzinoši LABA skrējēja... no Liepājas... savā vecumā reāli TOP pasaulē! 2005.gadā saņēma pat Latvijas sporta balvu kā uzlecošā zvaigzne... tāda arī palika... uzleca... un kkur pakarājās! Citroniņus mēs ražojam jau gadus 20...

     [+] [-]

, 2019-02-27 18:51, pirms 2 gadiem
Kamēr daudzi te paši sapinas tajā ko grib pateikt, atkārtošos - jautājums nav par to vai mums ir vai nav jāceļ halles un nav arī par to vai mēs varam vai nevaram konkurēt visos sporta veidos.

Stāsts ir par to, ka mēs esam tur kur mēs esam un arī esam kas esam, t.i., objektīvi, pie mums tie "labie treniņapstākļi" nav tik brīvi pieejami - klimata, naudas, vai kā cita dēļ, vienalga. Ir valstis, kur tas ir tikpat kā dabīgi, bet pie mums ir pamatīgi jāiespringst, lai būtu.

Vai agrāk bija sliktāk? Bija, protams. Tagad vismaz slēgtie multifunkcionālie laukumi, kur var bumboties, ir daudz pieejamāki, teju katrā rajona centrā.

Savukārt, ja kāds grib sasaistīt labos treniņapstākļus vai haļļu skaitu ar nākotnē izaudzinātajiem elites līmeņa sportistiem, varat nemēģināt - tam nav tieša sakara, jo ir simtiem citu faktoru, kas to ietekmē.

  +1 [+] [-]

, 2019-02-27 18:52, pirms 2 gadiem
viedoklis rakstīja: Nosauc man kādu letiņu, kas ir AUGSTAS raudzes kaut izbijis sportists, kam PAMATS nav likts Latvijā... kaut uz artā lauka savā laikā...
Skatoties ko mēs uzskatām par pamatu. Ja, piemēram, slidotprasmes iemācīšanu hokejistiem, tad jā, visi sākuši Latvijā, ja to posmu, kad no bērnu hokeja jāpāriet uz junioriem un tad pieaugušajiem - teju neviens no Latvijas izlases TOP kadriem to nav darījis Latvijā.

     [+] [-]

, 2019-02-27 19:11, pirms 2 gadiem
Tonna rakstīja: Skatoties ko mēs uzskatām par pamatu. Ja, piemēram, slidotprasmes iemācīšanu hokejistiem, tad jā, visi sākuši Latvijā, ja to posmu, kad no bērnu hokeja jāpāriet uz junioriem un tad pieaugušajiem - teju neviens no Latvijas izlases TOP kadriem to nav darījis Latvijā.
Indraši tomēr iemetīšu šajā šķidrajā zupas katlā...

     [+] [-]

, 2019-02-27 19:16, pirms 2 gadiem
Tonna rakstīja: Skatoties ko mēs uzskatām par pamatu. Ja, piemēram, slidotprasmes iemācīšanu hokejistiem, tad jā, visi sākuši Latvijā, ja to posmu, kad no bērnu hokeja jāpāriet uz junioriem un tad pieaugušajiem - teju neviens no Latvijas izlases TOP kadriem to nav darījis Latvijā.
Un tad ko, mēs ar tām mega celtnēm sāksim ražot 5 NHl večus ik gadu vai 5 NBA... tas ir vnk nereāli! Jāseko līdzi, kur un kā to iedoto naudu tērē!
Mums tūlīt VISI ceļi būs bezceļi,bet kāds atļaujas kaukt par BIEZO bērnu priviliģētām sporta celtnēm!? ... purnu piebāzušajiem neēdušu nesaprast... tas gan... protams, ja skatās uz tādu, kas nevar paiet no notreknēšanas, tad arī paēdušajam liekas nabadzības kalna gals...

     [+] [-]

, 2019-02-27 19:44, pirms 2 gadiem
viedoklis rakstīja: Indraši tomēr iemetīšu šajā šķidrajā zupas katlā...
Ar piebildi, ka spēlējot Latvijas komandās, bet Baltkrievijas un Krievijas čempionātos.

     [+] [-]

, 2019-02-27 20:50, pirms 2 gadiem
Visās šajās intervijās, tikai Daiga Jansone runāja par treneriem, ka no tiem ir daudz kas atkarīgs. Vari trenēties uz labākajiem laukumiem ar labāko inventāru, bet ja blakus nebūs kvalificēts personāls (treneri, fizioterapeiti, mediķi, servisa cilvēki) ne bērns, ne profesionālis nekļūs labāki.

     [+] [-]

, 2019-02-27 20:56, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: tu vari izstiepties un sarauties, bet ja nav bāzes nekas nebūs.
paskaties kas mums ir ar infrastuktūru 21 gs līmenī?
nu nav tak pagājušais gadsimts tagad un citur ar tādos arhajishos līmeņos nedzīvo un netrenējas!
biatlona nav raudam, kas ir biatlonā? nekā! pat sniega nav Latvijā.
vieglatlēti ziemā tup sporta manēžā kas celta pagājušā gadsimtā.
paskaties apkārt, citur jau sen 21.gs, bet pie mums runā par futbola spēlēšanu arumos un grib lai izaug meistari atbilstoši 21.gs!
Pamatā tomēr ir cilvēki. Vesela un izglītota nācija. Viss pārējais ir pakārtots.

     [+] [-]

, 2019-02-28 03:49, pirms 2 gadiem
Beidzot sāku saprast kāpēc JDFS Albertam Ganību dambī ir tik sūdīgs laukums. Zakraševskis tā savējiem liek kačāt tehniku