Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Pazīstamais treneris Pihlers: "Brokai nav praktiskā darba pieredzes biatlonā"

Pazīstamais treneris Pihlers: "Brokai nav praktiskā darba pieredzes biatlonā"
Zviedrijas biatlona izlases galvenais treneris Volfgangs Pihlers
Foto: TASS/Scanpix

Latvijas Biatlona federācijas prezidentei un Rīgas domes deputātei Baibai Brokai nav pietiekami liela praktiskā darba pieredze, lai viņu varētu uzskatīt par reālu kandidāti uz Starptautiskās Biatlona federācijas (IBU) prezidentes amatu, intervijā portālam "sovsport.ru" paudis pazīstamais vācu biatlona treneris Volfgangs Pihlers, kurš pašlaik trenē Zviedrijas izlasi.

Septembra sākumā Horvātijā notiks IBU kongress, kurā pēc vairāk nekā 25 gadu darba amatu atstās ilggadējais organizācijas vadītājs Annešs Besebergs no Norvēģijas. Jaunajās vēlēšanās uz amatu pretendēs Zviedrijas Biatlona federācijas prezidents Ūle Dālins, kā arī Broka, kura nosaukta par ļoti negaidītu kandidāti.

"Es neuzskatu viņu par alternatīvu. Viņai nav pieredzes praktiskajā darbā biatlonā, bet mums vajadzīgs prezidents, kurš jau būtu pilnībā iesaistīts visās federācijas darba niansēs. Dālinam ir tāda pieredze, viņš vadīja 2008. gada pasaules čempionāta orgkomiteju un 20 gadus strādājis sportā visaugstākajā līmenī," teicis Pihlers. "Četros gados IBU izpildkomitejā, viņš iepazinis visas organizācijas problēmas un uzrakstījis gudru programmu. Skandāls ap Besebergu un viņa protežē Nikoli Rēšu parādīja, ka biatlona vadībā bija vajadzīgas pārmaiņas. Besebergs daudzo gadu laikā sajuta nesodāmības sajūtu, tāpat kā FIFA prezidents Zeps Blaters, tāpēc 25 vadīšanas gadi noslēdzās ar skandālu. Viņš pārstāja sajust signālus, jo viņa valdīšana bija pārāk ilga. Beseberga laiks diemžēl jau sen ir garām."

Pihlers pauda uzskatu, ka Broka nebūtu spējīga atrisināt starptautiskās federācijas problēmas. "Jā, viņai ir pieredze vadītājas amatā, viņa strādājusi par tieslietu ministri Latvijā, bet mani piesardzīgu dara viņas piederība Nacionālajai apvienībai. Tādas ultralabējās organizācijas nodarbojas ar lētu populismu, veidojot lozungus "Latviju latviešiem". Diemžēl Eiropā kļūst populāras ultralabējās un nacionālistiskās partijas, bet tas manā skatījumā ir ļoti bīstami. Nedrīkstam aizmirst, kur var novest tāda ideoloģija, tāpēc tādus cilvēkus biatlona vadībā noteikti neatbalstīšu."

Pihlers paudis, ka Dālins biatlonam veltījis visu savu dzīvi un ir piemērota kandidatūra starptautiskās federācijas prezidenta amatam. Krievijas medijam viņš uzsvēris, ka tādi cilvēki kā Dālins cīnās nevis pret Krieviju, bet pret dopingu.

Šā gada aprīlī biatlona pasauli pāršalca ziņas par iespējamu korupcijas skandālu, dēļ kura IBU prezidenta amatu pameta norvēģis Annešs Besebergs, kā arī ģenerālsekretāre Nikole Rēša. Austrijas policija veica kratīšanu IBU mītnē, un par iemeslu tam tika nosaukta korupcija dopinga skandāla sakarā. Pēc ziņu aģentūras AFP pieejamās informācijas Besebergs, iespējams, sadarbojās ar Krievijas amatpersonām, lai slēptu 65 dopinga gadījumus un aizstāvētu Krievijas sportistu intereses. Viņš tiek turēts aizdomās par 300 000 ASV dolāru (243 000 eiro) lielu kukuļa ņemšanu.

Izmantotie resursi:
https://www.sovsport.ru/biathlon/ar...

  +1 [+] [-]

, 2018-08-20 23:45, pirms pusgada
Par lēto populismu trāpīts! Ja ne Latviju - latviešiem, tad Krievi nāk! dzintara latviešiem ikdienas ēdienkartē regulāri... Būs interesanti IBU!

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 08:08, pirms pusgada
Ļoti prātīgi, bez apvainojumiem visu baigi precīzi pateica. Nav pat kur piesieties.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 09:09, pirms pusgada
wolmar rakstīja: Par lēto populismu trāpīts! Ja ne Latviju - latviešiem, tad Krievi nāk! dzintara latviešiem ikdienas ēdienkartē regulāri... Būs interesanti IBU!
Nu kāds Latviju latviešiem Broka it kā bija NA Rīgas mēra kandidāte, bet viņa tak nemitīgi draudzējas ar Ušakoviem arī domē Nilu vispār nekritizē, gan jau to Krievijas atbalstu arī viņš viņai sarunāja.
';

  -1 [+] [-]

, 2018-08-21 10:23, pirms pusgada
Tas nekas ka Broka neko nejēdz no biatlona - toties viņa ideāli māk pagulties zem kremļa

  -1 [+] [-]

, 2018-08-21 10:39, pirms pusgada
Megni, nu kāpēc tu esi pārdevies krieviem? A?

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 10:55, pirms pusgada
Del tas laundares Brokas - laukjes ,saskana nokluva Riga pie varas , navajag balsot par vinas partiju

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 11:11, pirms pusgada
Piekrītu, ka Broka ir politiskais atkritums. Pēc vaiga gan smuks tantuks, bet ar to diez vai pietiks, vadot IBU.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 11:57, pirms pusgada
Damokla zobens rakstīja: Piekrītu, ka Broka ir politiskais atkritums. Pēc vaiga gan smuks tantuks, bet ar to diez vai pietiks, vadot IBU.
Cik piemērota Broka būtu kā IBU vadītāja - par to domas var dalīties. Taču tas, ko no viņas konkurentu teiktā šeit pārpublicē, ir tukša pļāpāšana.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 12:16, pirms pusgada
savukārt es redzu līdz kam noved demokrātija, liberālisms:
franciju arābiem, Vāciju turkiem un arābiem, skandināviju arābiem... Latviju krieviem, ukrainu krieviem... utt... ja vēl viņi kaut nedaudz pieņemtu vietējo kultūru... ne tikai finanses...

neredzu neko sliktu, ja Latviju latviešiem, Zviedriju zviedriem, Frnciju francūžiem, vāciju vāciešiem utt...

  +1 [+] [-]

, 2018-08-21 13:24, pirms pusgada
Mani interesē - kas ir šis žurnālists Ints Megnis? Lai vai kāda būtu Broka, bet tik klaji nostāties pret viņas kandidatūru var tikai labi ieinteresēts subjekts!

     [+] [-]

, 2018-08-21 13:27, pirms pusgada
Kāds eiro kurss ir 1 megnim?

     [+] [-]

, 2018-08-21 14:47, pirms pusgada
Visu cieņu Pihleram kā trenerim un arī par B.Brokas pieredzi un piemērotību amatam viņam ir taisnība. Tomēr, tāpat kā daudzi sportisti, no politikas viņš nesaprot neko. Nacionālo apvienību nevar uzskatīt par ultra labēju partiju polulistu partiju. Tā drīzāk ir konservatīva partija. Ja latvieši Latvijā procentuāli būtu tikpat daudz cik ziedri Zviedrijā vai vācieši Vācijā, iespējams šāda partija nebūtu vajadzīga.