Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Riko Gross pēc darba Krievijā kļūst par Austrijas izlases galveno treneri

Riko Gross pēc darba Krievijā kļūst par Austrijas izlases galveno treneri
Riko Gross
Foto: Kosecki/imago

Bijušais Vācijas biatlonists Riko Gross, kurš ir četrkārtējs olimpiskais čempions, oficiāli apstiprināts Austrijas biatlona izlases galvenā trenera amatā.

47 gadus vecais Riko Gross ar Austrijas izlasi noslēdzis līgumu līdz 2020. gadam, un viņš strādās ar tādiem biatlonistiem kā Simonu Ederu, Julianu Eberhardu un Dominiku Landertingeru.

„Ar nepacietību gaidu, kad varēšu ķerties pie darba,” sacījis Gross. „Austrijas izlase pēdējā laikā nav uzrādījusi tik augstus rezultātus kā iepriekš, taču tagad mums ir uzdevums pilnībā izmantot Austrijas biatlona līderu potenciālu, kā arī ievest elites līmenī jaunus sportistus.”

Riko Gross kā biatlonists kļuva par četrkārtēju olimpisko čempionu. Viņš palīdzēja Vācijas izlasei olimpiskajās sacensībās dominēt stafetē no 1992. līdz 2006. gadam, šajā laika posmā tikai vienreiz netiekot pie olimpiskā zelta – 2002. gadā Gross un Vācija palika otrie aiz Norvēģijas.

Kopumā Grosa rēķinā ir astoņas olimpiskās medaļas (arī 2002. gada iedzīšanas bronza un divi sudrabi sprintā 1992. un 1994. gadā). Pasaules kausā viņš piedalījās 17 sezonās, izcīnot deviņas individuālās uzvaras, bet pasaules čempionātos Gross par čempionu kronēts deviņas reizes. Viņš pieder pie visu laiku titulētākajiem biatlonistiem.

Kā treneris Gross iepriekš strādājis ar Vācijas sieviešu izlasi un IBU kausa komandu, bet 2015. gadā pieņēma piedāvājumu kļūt par Krievijas izlases galveno treneri. Viņa galvenos mērķus – medaļas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs – gan neizdevās piepildīt Krievijas delegācijas diskvalifikācijas dēļ. Gross pret šo SOK lēmumu paudis asu nosodījumu, norādot, ka tas nebija taisnīgi, diskvalificēt Krievijas izlasi tik īsu laiku pirms olimpiskajām spēlēm.

Izmantotie resursi:
Biathlon: Biathlon-Trainer Groß übernimmt...

     [+] [-]

, 2018-05-09 20:40, pirms 9 mēnešiem
vai tad Eders turpinās savu karjeru?

     [+] [-]

, 2018-05-09 21:52, pirms 9 mēnešiem
comon88 rakstīja: vai tad Eders turpinās savu karjeru?
Ir informācija, ka beidzis? Oficiāli nekur neredzu, arī  Moving On, Biathletes Hanging Up Their... tukšs