Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Šipuļins: "Piedāvājumi lietot dopingu tika izteikti arī man"

Rolands Eliņš

Šipuļins: "Piedāvājumi lietot dopingu tika izteikti arī man"
Antons Šipuļins
Foto: TASS/Scanpix

Bijušais Krievijas biatlona izlases līderis Antons Šipuļins intervijā savas valsts medijam pauda asu nosodījumu visiem antidopinga programmas noteikumu pārkāpējiem un aicināja ieviest bargākus sodus, aizrādīja uz, viņaprāt, atšķirīgo attieksmi pret Krievijas un citu valstu sportistiem dopinga lietošanas ziņā, kā arī atklāja, ka arī savas karjeras laikā saņēmis piedāvājumus uzlabot rezultātus ar aizliegtajām vielām.

„Vai man pašam piedāvāja lietot dopingu? Netiešos vārdos tādi piedāvājumi tika izteikti, bet ne konkrēti,” sacīja Antons Šipuļins, Soču olimpiskais čempions biatlonā un septiņu PČ medaļu īpašnieks. „Es vienmēr uzreiz atbildēju, lai vispār nenāk pie manis ar tādiem jautājumiem.”

„Paši interesantākie brīži ir gadu pirms olimpiskajām spēlēm,” teica Šipuļins. „Tad pie tevis sāk nāk visādi psihologi un cilvēki, kuri stāsta, ka ieliks slēpes kaut kādā konteinerī un uzreiz slēpes trīsreiz labāk slīdēs. Piedāvā visādas jaunas metodes. Tādā ziņā tas ir traks laiks. Un šādu kadru sportā ir visai daudz, svarīgi nepievērst uzmanību un turpināt savu ceļu.”

„Jo kā tad īstenībā notika ar daudziem sportistiem, kuri iekrita dopinga pārbaudēs? Viņi ienāk sportā naivi, vēl visu nesaprot, un viņiem piebāž pilnas ausis ar visādiem stāstiem, sak, tas viss ir normāli, šis te nemaz nav dopings, bet vienkārši tablete, kas mazina pienskābes veidošanos (viens no plaši apspriestā meldonija efektiem. Aut.p.). Sportisti saklausās tādas runas un piekrīt, un pēc tam ne savas vainas dēļ iekrīt par dopinga lietošanu,” stāsta Šipuļins. „Protams, ir arī sportisti, kuri mērķtiecīgi lieto dopingu, lai uzlabotu savus rezultātus, bet ir arī tādi, kuri vienkārši trāpās pie sliktiem padomdevējiem.”

Šipuļins pats savā sportista karjerā, kuru viņš šosezon noslēdza, aizliegtu vielu lietošanā netika pieķerts, taču kopā ar Krievijas izlasi tāpat bija diskvalificēts no Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, bet kā neatkarīgais sportists viņš nestartēja. Šipuļins savā intervijā piesauca to kā piemēru, ka pret Krievijas pārkāpumiem starptautiskā sporta sabiedrība izturas asāk.

„Vienmēr esmu teicis, ka sportam un politikai nebūtu jāpārklājas, taču diemžēl tā tas notiek. Redzējāt lielo ažiotāžu par Krievijas dopinga skandālu, spiedienu uz Krievijas sportu. Bet tagad, kad Austrijā policisti aiztur sportistus par dopinga lietošanu, nekādā tik liela nav. Savukārt mums lielus sodus piesprieda par aizdomām un tendencēm. Tas bija skumji. Protams, Krievijas sportā tā ir problēma,” piekrita Šipuļins. „Tagad ir likumprojekts, ka sodiem sportistiem un treneriem par dopinga lietošanu. Es ietu vēl tālāk, lai tiešām nevienam nenāk prātā doma lietot dopingu. 2-3 lietas, kuras beigtos ar kriminālsodu, un tādas domas ātri pazustu, it īpaši jaunajiem sportistiem.”

Izmantotie resursi:
https://www.championat.com/other/ne...
https://www.championat.com/other/ne...

  -1 [+] [-]

, 2019-05-08 06:34, pirms 9 mēnešiem
Nu malacis,ja tiešām bija tīrs...