Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Bendika sekmīgajā startā kilometru noslēpojusi ar vienu nūju

Ints Megnis
Ints Megnis

Bendika sekmīgajā startā kilometru noslēpojusi ar vienu nūju
Baiba Bendika Pokļukā. Foto: EPA/Scanpix
Biatlons, PK Sievietēm 18/19 1.posms. Pokljuka. 15km
1. Yulia Dzhima 43:06.6 (0)  
5. Baiba Bendika +20.8 (0)  

Latvijas labākā dāmu biatloniste Baiba Bendika ceturtdien aizvadītajās sezonas pirmajās Pasaules kausa individuālajās sacensībās, kurās izdevās tikt pie ļoti augstās piektās vietas, aptuveni kilometru noslēpojusi ar vienu nūju, sportiste pastāstīja sarunā ar Sportacentrs.com.

Bendika ceturtdien bija piektā 15 kilometru distancē, atkārtojot karjeras augstāko rezultātu Pasaules kausā. Tas arī ir atkārtots Latvijas augstākais rezultāts dāmām. Šajās sacensībās sportistei izdevās aizvērt visus 20 mērķus, bet slēpošanā viņa samierinājās ar 45. laiku.

"Ir prieks jebkurā gadījumā - labs rezultāts. Jā, individuālajam startam ļoti blīvi rezultāti, bet nav par ko pārdzīvot," pēc sacensībām teica Bendika, sakot, ka prieks ir lielāks nekā skumjas, ka nācās palikt 4,3 sekundes aiz pjedestāla. Bendika atgādina, ka viņai divreiz iedzīšanā izdevies sašaut 20 mērķus no 20, bet individuālajā distancē tas sanācis pirmoreiz. "Prieks, ka viss izdevās gandrīz perfekti. Slēpošanas ziņā gan šodien tik super labi nejutos. Jau pirmo apli nesanāca labi iesākt, bet otrajā salauzu nūju - kilometru nobraucu ar vienu, tad no citas valsts pārstāvjiem dabūju nūju bez siksniņas. Šajā visā 10-15 sekundes noteikti sanāca pazaudēt."

Bendika saka, ka kopumā pirms sezonas pirmā individuālā starta bijis nedaudz lielāks uztraukums, kā arī pašsajūta nav bijusi no labākajām. "Nebija tā, ka justu ļoti lielu asumu - nebija slikta pašsajūta, bet nebija arī tā, ka enerģija raujas ārā," stāsta sportiste. "Kopumā uz pirmo posmu fiziski jūtos labāk nekā citus gadus, bet tāpat ar katru posmu vajadzētu palikt arvien labāk. Šobrīd noteikti man nav labākās kondīcijas, bet sākumam ir labi."

"Bija lietas, ko pamainījām šovasar - mēģinājām strādāt uz manām vājajām lietām. Izdarīts ļoti daudz - gan apjomīgs, gan kvalitatīvs darbs," par vasaras sagatavošanos saka biatloniste. "20 sašauti mērķi no 20 noteikti nav nejaušība. Centos šāvienus maksimāli nokontrolēt, treneris saka, ka pēdējā stāvus šaušanā bijis pavisam labi."

Runājot par finansiālo situāciju, Bendika stāsta, ka vēl joprojām cer uz "Ziemassvētku dāvanām". "Tomēr cerams, ka viss sakārtosies. Tas vairāk ir federācijas jautājums, bet es koncentrējos savam darbam."

"Lai iet tikpat labi, kāds bija sākums," Bendika atbildēja, ko viņai novēlēt uz atlikušo sezonu.

Slēpts komentārs: Abrams-DabuujuDarbuGaterii

 +10 [+] [-]

, 2018-12-06 18:55, pirms 7 mēnešiem
Lai Baibai iet tikpat labi, kāds bija sākums, un vēl labāk.

  +2 [+] [-]

, 2018-12-06 21:30, pirms 7 mēnešiem
Tur arī palika medaļa. Ja patiešām km ar vienu nūju bija jāslēpo iespējams tur palika pat zelts.

  +4 [+] [-]

, 2018-12-06 22:25, pirms 7 mēnešiem
Abrams-DabuujuDarbuGaterii rakstīja: Paldies Brokai ka izlasei joprojām nav ne tikai rezerves inventārs bet arī komandas personāla trasē

Nacionāļi ibio, zagļu partija
Taviem sovokiem vai tad ir? Mutes braucējs ibio..

  +5 [+] [-]

, 2018-12-07 00:28, pirms 7 mēnešiem
... bet nevajag tā domāt, ka dēļ salauztās nūjas Baiba netika medaļās. Jo, ļoti iespējams, ka, ja nūja sākumā nebūtu salauzta, gaita distancē būtu cita, situācija šautuvē cita un rezultātā kļūda kādā no šautuvēm. Ja nūja būtu salūzusi ceļā uz finišu, - tad varētu apgalvot, ka tika zaudētas sekundes. Taču šajā gadījumā, paradoksāli, bet panāktais rezultāts ir tuvu ideālam.
Slēpts komentārs: dimiz

  +2 [+] [-]

, 2018-12-07 07:59, pirms 7 mēnešiem
Abrams-DabuujuDarbuGaterii rakstīja: Paldies Brokai ka izlasei joprojām nav ne tikai rezerves inventārs bet arī komandas personāla trasē

Nacionāļi ibio, zagļu partija
Tu tāds padumjš esi,vai kā?

  +2 [+] [-]

, 2018-12-07 08:00, pirms 7 mēnešiem
dimiz rakstīja: Ja neguļ ar Brici, tad tiek LV biatlona izlasē?
Vēl viens auns uzradies!!!!

  +1 [+] [-]

, 2018-12-07 12:47, pirms 7 mēnešiem
dimiz rakstīja: Ja neguļ ar Brici, tad tiek LV biatlona izlasē?
Pārguli, varbūt paņems par nūju pienesēju.

     [+] [-]

, 2018-12-07 19:49, pirms 7 mēnešiem
Sevastova un Bendika >> MALAČI !!!