Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Šipuļins paziņo, ka turpinās biatlonista karjeru, un saņem Tihonova kritiku

Rolands Eliņš

Šipuļins paziņo, ka turpinās biatlonista karjeru, un saņem Tihonova kritiku
Antons Šipuļins. Foto: Reuters/Scanpix

Krievijas biatlona zvaigzne Antons Šipuļins pēc vairāku mēnešu ilgas neskaidrības paziņojis, ka turpinās piedalīties biatlona sacensībās, tiesa, viņš nav pārliecināts par spēju fiziski sagatavoties sezonai un aicina lieliskus rezultātus no sevis negaidīt. Par šādu attieksmi nav priecīgs Krievijas biatlona leģenda Aleksandrs Tihonovs, norādot, ka nav pareizi iekļaut izlasē sportistu, kurš nebūs gatavs sezonai.

31 gadus vecais Antons Šipuļins, olimpiskais čempions stafetē un septiņu PČ medaļu īpašnieks, Krievijas delegācijas diskvalifikācijas dēļ nevarēja piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Pēc Pasaules kausa sezonas beigām Šipuļins bija pārdomu priekšā, vai turpināt sportista karjeru, ko apdraudēja veselības problēmas, un līdz šodienai bija neskaidrība, vai četras sezonas pēc kārtas Pasaules kausa kopvērtējuma trijniekā iekļuvušais sportists turpinās piedalīties sacensībās.

„Pastāvīgi teicu sev, ka pietiek. Vēl pirms pāris nedēļām nespēju pieņemt lēmumu, jo nebiju pilnībā pārliecināts par tā pareizību,” Krievijas „Match TV” ēterā paskaidroja Šipuļins. „Katru dienu sev vaicāju, vai ir vērts turpināt, nevarēju īsti atrast motivāciju, it sevišķi, ja ņem vērā visus dopinga stāstus pēdējos gados.”

Šipuļins šodien oficiāli iekļauts Krievijas izlases sastāvā treniņnometnei Austrijā kopā ar septiņiem citiem izlases pamatsastāva biatlonistiem, kā arī astoņiem izlases rezervistiem. Par pašvaldības līdzekļiem uzaicināti vēl trīs citi biatlonisti, līdzīga attiecība un sportistu skaits Krievijas izlasē arī sievietēm.

„Ja šobrīd mani ieliktu sacensībās, es desmit kilometros zaudētu mūsu jaunajiem puišiem,” atzina Šipuļins. „Šobrīd gribu pateikt visiem saviem līdzjutējiem, lai augstus rezultātus no manis visas sezonas garumā noteikti negaida. Šobrīd patrenēšos pāris mēnešus ar izlasi, paskatīšos rezultātus kontrolstartos – ja nesanāks, tad došu ceļu jaunajiem.”

Šipuļins pastāstīja, ka pēdējo pusgadu pavadījis atpūtā kopā ar ģimeni un draugiem, taču arī trenējies. Ārstu rekomendācija bijusi viņam piedalīties treniņos 3-4 reizes nedēļā, un šobrīd ārsti devuši viņam zaļo gaismu biatlonista karjeras turpinājumam. „Nevar zināt, kas notiks ar veselību nākotnē, taču vissliktākais, kas var notikt – turpmāk biežāk slimošu. Taču nekam trakam nevajadzētu notikt,” teica Šipuļins.

Šipuļins ir pēdējo gadu sekmīgākais Krievijas biatlonists, taču par viņa atgriešanos izlasē sajūsmā nav Krievijas biatlona leģenda, četrkārtējais olimpiskais čempions Aleksandrs Tihonovs, kurš publiski pārmeta Šipuļinam, ka viņš pievienojies izlasei ne savā labākajā fiziskajā kondīcijā.

„Vai pastāv iespēja, ka Šipuļins nebūs gatavs sezonai? Vajadzēja ar galvu domāt un gatavoties,” sacīja Tihonovs. „Un, ja tagad nav gatavs, tad lai sāk strādāt. Pietiek sēdēt valdībai uz kakla. Sports nenes materiālus ieguvumus, tāpēc valdības ieguldītais sportistā ir jāatstrādā, kā tas tika darīts mūsu paaudzes laikā.”

„Ja Šipuļins nav sagatavojies sezonai, tad viņš taču var pievienoties izlasei sezonas otrā pusē, viņš var piedalīties tikai īsākajās distancēs – sprintā, stafetē,” turpināja Tihonovs. „Viņam jābūt īstam izlases līderim, bet viņi aizbrauca un nolīga viduvējus trenerus. Vajadzēja neņemt Šipuļinu izlasē un piespiest viņu gatavoties sezonai par savu naudu. Lielais sports nav radīts tam, lai tikai tērētu valsts un sponsoru naudu.”

Pasaules kausa sezona sāksies decembra sākumā Slovēnijā.

Izmantotie resursi:
https://www.championat.com/other/ne...
https://www.championat.com/other/ne...

  -2 [+] [-]

, 2018-10-04 19:03, pirms 8 mēnešiem
Antoša ir leģenda

     [+] [-]

, 2018-10-04 19:32, pirms 8 mēnešiem
v smisļe?

     [+] [-]

, 2018-10-04 20:03, pirms 8 mēnešiem
Šipuļins ir jāiekļauj izlasē, viņš galvas tiesu pārāks par visiem rijējiem.. Dīvaini trenera vārdi, galīgi saspiedies..