Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Rastorgujevs un Bendika festivālu Norvēģijā noslēdz ar pusfinālu supersprintā

Rastorgujevs un Bendika festivālu Norvēģijā noslēdz ar pusfinālu supersprintā
Baiba Bendika Norvēģijā
Foto: No personīgā arhīva

Latvijas vadošie biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika sestdien Norvēģijā nepārvarēja pusfināla barjeru supersprinta sacensībās rollerslēpošanas un vasaras biatlona festivālā "Blink".

Festivālā "Blink" piedalās daudzi no pasaules labākajiem biatlonistiem un slēpotājiem, ielūgumus uz tiem saņemot arī Latvijas vadošajiem biatlonistiem Rastorgujevam un Bendikai.

Sacensības sportistiem noslēdzās sestdien, kad vairākās kārtās tika veiktas supersprinta sacensības. Vīriem Rastorgujevs guva trešo vietu savā ceturtdaļfināla braucienā, bet pēc tam pusfinālā palika sestais, paliekot vienas vietas un 3,5 sekunžu attālumā no fināla sasniegšanas. Tikmēr dāmām Bendika savā ceturtdaļfinālā bija ceturtā, bet pēc tam pusfinālā samierinājās ar pēdējo, 12. pozīciju.

"5 stundu starpība starp piešaudi un startu beidzās ar 3 gabarītiem guļus supersprinta pusfinālā! Bet jebkurā gadījumā lieliskas vasaras sacensības!" pēc sacensībām pauda Bendika.

Supersprinta finālā uzvaras izcīnīja norvēģis Vetle Sjostads Kristiansens, kurš uzvarēja daudzus zināmākus konkurentus, un francūziete Žistīne Brezā.

Kā zināms, ceturtdien "Lysebotn Opp" sacensībās, kur bija jāveic 7,5 kilometru distance augšup serpentīnā, sacenšoties kopā slēpotājiem un biatlonistiem abi Latvijas līderi guva 19. vietas, ievērojami uzlabojot savus pērn uzrādītos laikus. Savukārt piektdien Rastorgujevs guva piekto vietu masu starta sacensībās, kamēr šaušanas dueļos bija astotais, bet Bendika abas reizes apstājās pusfinālā.

Sacensībās Norvēģijā Latvijas izlases līderi ieradās no pirmajām treniņnometnēm - Rastorgujevs no Alūksnes, kamēr Bendika to aizvadīja no Bulgārijā un Itālijā.