Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Biatloniste Buliņa iedzīšanā izcīna 38.vietu pasaules čempionātā jauniešiem

Biatloniste Buliņa iedzīšanā izcīna 38.vietu pasaules čempionātā jauniešiem
Foto: infoski.lv

LETA. Latvijas jaunā biatloniste Sanita Buliņa, konkurējot lielākoties ar vecākām sportistēm, svētdien izcīnīja 38.vietu Igaunijā notiekošā pasaules čempionāta jauniešiem 7,5 kilometru iedzīšanas distancē, kamēr 40.vietā bija Ieva Pūce.

Buliņa šaušanā nopelnīja piecus soda apļus, taču kopvērtējumā spēja pakāpties par 11 pozīcijām augstāk, jo trasē viņa devās ar 49.numuru, šo vietu piektdien ieņemot sešu kilometru sprintā.

Tikmēr Pūce trasē devās no 56.pozīcijas, taču šaušanā kļūdījās vien trīs reizes, kas viņai ļāva pakāpties uz 40.vietu.

Par pasaules čempioni kļuva Anastasija Gorejeva no Krievijas, kura sprintā bija ceturtā. Viņa distanci veica 24 minūtēs un 24,0 sekundēs, šaušanā nopelnot trīs soda apļus.

Gorejevai 17,5 sekundes zaudēja vāciete Franciska Pfnuere, bet 29,0 sekundes atpalika šveiciete Emija Baseržā. Zīmīgi, ka aiz goda pjedestāla palika visas trīs dalībnieces, kuras pie medaļām tika sprintā, tur uzvaru guvušajai zviedrietei Elvīrai Kārinai Ēberjai iedzīšanā paliekot piektajai.

Tikmēr Buliņa uzvarētājai zaudēja piecas minūtes un 24,1 sekundi, bet Pūce finišu sasniedza vēl pēc 4,9 sekundēm.

Jau vēstīts, ka piektdien sprintā Sanitas Buliņas dvīņu māsai Sandrai pietrūka vien 0,6 sekundes, lai tiktu pie iespējas startēt iedzīšanā, jo viņa palika 61.vietā.

Zīmīgi, ka abas Buliņas ir 2-3 gadus jaunākas par vadošajām biatlonistēm šajās sacensībās.

Svētdien medaļas desmit kilometru iedzīšanas distancē dalīja arī jaunieši, uzvaru gūstot Andrejam Vjuhinam no Krievijas, taču Latvijas biatlonisti sprintā palika aiz labāko 60 skaita, tāpēc svētdien nestartē.

Savukārt juniorēm svētdien desmit kilometru iedzīšanu aizvadīja Jūlija Matvijenko un Krista Razgale, kuras ieņēma attiecīgi 54. un 57.vietu.

Matvijenko distanci sāka no 51.pozīcijas, šaušanā pieļāva trīs kļūdas, tāpēc noslīdēja zemāk, kamēr Razgale, kura nopelnīja piecus soda apļus, arī sprintā bija 57.vietā.

Par uzvarētāju kļuva čehiete Markēta Davidova, kura šaušanā kļūdījās četras reizes, finišu sasniedzot pēc 32 minūtēm un 52,6 sekundēm. Davidova sprintā bija otrā, bet iedzīšanā viņai 28,1 sekundi zaudēja sprintā uzvarējusī poliete Kamila Žuka, kamēr trešā palika francūziete Mirtī Bege, no čehietes atpaliekot 53,8 sekundes.

Savukārt Matvijenko uzvarētājai zaudēja 11 minūtes un 10,6 sekundes, bet Razgale atpalika par teju 13 minūtēm.

12,5 kilometru iedzīšanā junioriem Edgars Mise, kurš sprintā ieņēma 58. vietu, ar četrām kļūdām šaušanā svētdien noslēdza pasaules čempionātu ar 45. pozīciju. No uzvarētāja Mise atpalika septiņas minūtes un 36,1 sekundi. Par čempionu iedzīšanā kļuva 20 gadus vecais norvēģis Svens Dālens Aspeness, kurš šāva bez kļūdām. Otro vietu izcīnīja francūzis Martēns Perilā Botonē, kurš atpalika par teju pusotru minūti, bet bronza tika norvēģis Johaness Dale.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-03-04 19:13, pirms 10 mēnešiem
Šodien visi mūsējie un mūsējās cienījami nostartēja, tuvu savu spēju robežām. Ņemot vērā, ka visas mūsu dāmas ļoti lēni šauj, distance ar četrām šautuvēm nebija tā piemērotākā. Lielākais prieks par māsām Buliņām, īpaši Sanitu. Visas trīs 16 gadīgās meitenes (arī Golubeva) pozitīvi pārsteidza. Vairāk gaidīju no divus gadus vecākās Pūces, bet šodien arī viņa nostartēja labi. Cerams, ka meitenēm tagad būs papildus motivācija vasarā kārtīgi trenēties.

Juniores Matvijenko, Razgale un Sabule nostatēja savā līmenī. Malaces, ka vakar sprintā pieļāva tikai pa vienai kļūdai (visas stāvus). Šķiet, ka četras mūsu jaunietes šobrīd jau ir mazliet priekšā juniorēm.

Davidova un Žuka - par šīm divām drīz dzirdēsim arī pasaules kausa līmenī. Vispāŗ jau dzirdējam - Davidova olimpiādē 15. vietā sprintā un 25. iedzīšanā, bet Žuka lieliski veica jauktās stafetes posmu.

Mise šodien jau bija pieklājīgākā līmenī nekā divos pirmajos startos. Domāju, ka jau nākamgad viņš startēs kādā no PK posmiem (kvalifikāciju gan jau sasniegs). Tuvākajā laikā vēl laikam tikai Osipovs var tēmēt uz tādu līmeni. Pārējie puiši krietni atpaliek ātrumā.

Balodim šī bija pēdējā sezona jauniešos, tagad priekšā divi gadi junioros. Ja nopietni trenēsies, var kaut kas sanākt. Šajā čempionātā debitēja 16 gadus vecais Reinis Birkentāls. Nāk prātā, šķiet, Brokas teiktais, ka federācija vairāk plāno strādāt ar jauniešiem. Lai nu tā būtu.

     [+] [-]

, 2018-03-05 09:56, pirms 9 mēnešiem
Par federācijas strādāšanu ar jauniešiem. Pagaidām jau neko diži nejūt-gaidīsim. Informācijas aprite gan federācijai klibo-mājas lapa zem katras kritikas. sacensību kalendārs arī haotisks. vai tiešām grūti novienoties ar slēpotājiem, lai čempionātu sacensības nesakrīt. Tāpat varēja arī ar igauņiem grafiku paplānot, lai var uz turieni arī aizskriet.