Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0
Gatis Šļūka. Foto: Ekrānuzņēmums
5

Video: Šļūka par sarkanajām līnijām, karikatūru slavenākajiem tēliem un to atkošanu

Karikatūrists ikvienam preses izdevumam piešķirt rozīnīti. Gatis Šļūka sevi drīzāk pieskaita māksliniekiem, nevis žurnālistiem, taču karikatūras tapšana bez vismaz nelielas iedziļināšanās tēmā nav iespējama. Nu jau 20 gadus Gatis zīmē karikatūras arī par sportu. Vairāk nekā desmit gadu garumā viņa attēlotie Kirovs Lipmans, Valdis Valters vai Aleksandrs Starkovs bija neatņemama "Sporta Avīzes" sastāvdaļa. Kā top karikatūras, kā šo gadu laikā ir mainījies karikatūrists un viņa darbi - par to iztaujājām mūsu šīsdienas viesi.00:00:26 - 00:07:55 Par karikatūrista vietu medijā, atļaušanos un robežām00:07:56 - 00:10:31 Par tēlu tapšanu un uzmanības pievēršanu niansēm00:10:32 - 00:17:13 Par pirmajām karikatūrām "Sporta Avīzē" un pazīstamākajiem tēliem00:17:14 - 00:25:43 Par idejas radīšanas procesu, karikatūristam nepieciešamajām īpašībām, biežāk zīmētājiem tēliem00:25:44 - 00:31:31 Par izmaiņām sevī un karikatūrās, moderno tehnoloģiju izmantošanu00:31:32 - 00:37:34 Par karikatūras tapšanas ilgumu un rekordiem, tēlu atkošanu00:37:35 - 00:42:42 Par karikatūristu attīstīšanos pašmācības ceļā, Pitagora un Veidenbauma zīmēšanu skolas kladēs00:42:43 - 00:49:17 Par paša aizraušanos ar sportu, karikatūrām citu valstu medijos un multenes ilustrēšanuSarunas ilgums 49 minūtes
Siguldas kamaniņu un bobsleja trase. Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64
8

SOK: 2026. gada olimpisko spēļu kandidātes ir pilnībā atbilstošas

Abas kandidātes uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu ir pilnībā atbilstošas, tieši mēnesi pirms gaidāmā balsojuma paziņojusi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK). Šis balsojums būs ļoti svarīgs arī Latvijai, jo Stokholmas uzvaras gadījumā kamaniņu sporta, bobsleja un skeletona sacensības risināsies Siguldā.
Māris Čakars. Foto: MadonaRPTV / Vidzemes Televīzija
9

Čakars - Latvijas biatlona izlašu galvenais treneris, lēmums brieda ilgi

Madonā aizvadīta Latvijas Biatlona federācijas biedru sapulce, kur tika atzīts, ka pagājušā sezona vērtējama kā visnotaļ pozitīva, vēsta "Vidzemes Televīzija". Par mūsu biatlona izlašu galveno treneri apstiprināts Māris Čakars, kuram ir liela pieredze šajā sporta veidā.
Foto: Ekrānuzņēmums
6

Video: Šļūka: "Kirovs norādīja, ka esmu pieļāvis būtisku kļūdu - viņam esot visi zobi"

Karikatūrists Gatis Šļūka jau 20 gadus savos darbos attēlo arī pazīstamākās Latvijas sporta personības. Vairākus gadus viņa karikatūra bija neatņemama iknedēļas žurnāla "Sporta Avīze" sastāvdaļa. Video intervijā Gatis arī atcerējās savus slavenākos darbus un tēlus, kurus tieši caur viņa karikatūrām vēl labāk iepazinuši Latvijas sporta līdzjutēji.P.S. Jau rītdien Sportacentrs.com varēsiet noskatīties pilnu interviju ar pazīstamo karikatūristu Gati Šļūku.
Laura Dālmeiere. Foto: imago/Sven Simon/Scanpix
17

Dālmeiere 25 gadu vecumā paziņo par biatlonistes karjeras beigām

LETA--DPA. Titulētā vācu biatloniste Laura Dālmeiere nolēmusi noslēgt savu karjeru.
Kristīna Skasliena/Magnuss Nedrogotens
Norvēģijas jauktā pāra komanda
Kērlinga pasaules kausa 2019 fināla uzvarētāji
Foto: WCF/Céline Stucki

Ar pasaules kausa finālu noslēgusies kērlinga sezona

Ķīnas galvaspilsētā Pekinā no 10. līdz 12.maijam norisinājās vēsturiski pirmais Kērlinga pasaules kauss, kur fināla posmā tikās zemeslodes spēcīgākās sieviešu, vīriešu un jaukto pāru komandas. Kanādas pārstāvji triumfēja sieviešu un vīriešu komandu vidū, bet jaukto pāru konkurencē uzvarēja Norvēģija.
Mārtiņš Bots un Roberts Plūme. Foto: Ieva Gudramoviča
1

Latvijas kamaniņu sporta izlasei pievienojusies divnieku ekipāža Bots un Plūme

Latvijas kamaniņu sporta izlase šonedēļ sāk intensīvu gatavošanos 2019./20. gada sezonai. Izlases sastāvu papildinājusi Mārtiņa Bota un Roberta Plūmes divnieku ekipāža, līdz ar to tas būs jau ceturtais divnieks pieaugušo izlasē.
RKK/Rudzīte - Latvijas čempione 2019
No kreisās: Jeļena Rudzīte (skips), Jānis Rudzītis, Dace Spilnere, Didzis Pētersons

RKK/Rudzīte finālsērījā atspēlējas no 0:2 un izcīna Latvijas čempionu titulu

Rīgā, Kērlinga hallē no 10. līdz 12.maijam divas komandas izspēlēja visas piecas spēles, lai noskaidrotu šī gada Latvijas čempiona titula ieguvēju jauktajām kērlinga komandām. Finālsērija noslēdzās ar RKK/Rudzītes uzvaru.
Jeļena Rudzīte, Ansis Regža
Latvijas jaukto kērlinga komandu čempionāta 2019 dalībnieki

Notiks cīņa par Latvijas čempionu titulu jauktajām kērlinga komandām

Laika posmā no 10. līdz 12.maijam Rīgā, Kērlinga hallē norisināsies Latvijas jaukto kērlinga komandu čempionāts. Sezonas pēdējās nozīmīgajās sacensībās par titulu sacentīsies divas komandas.
Antons Šipuļins
Foto: TASS/Scanpix
1

Šipuļins: "Piedāvājumi lietot dopingu tika izteikti arī man"

Bijušais Krievijas biatlona izlases līderis Antons Šipuļins intervijā savas valsts medijam pauda asu nosodījumu visiem antidopinga programmas noteikumu pārkāpējiem un aicināja ieviest bargākus sodus, aizrādīja uz, viņaprāt, atšķirīgo attieksmi pret Krievijas un citu valstu sportistiem dopinga lietošanas ziņā, kā arī atklāja, ka arī savas karjeras laikā saņēmis piedāvājumus uzlabot rezultātus ar aizliegtajām vielām.