Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Kalgari šonedēļ gatavojas atsaukt 2026. gada olimpisko spēļu kandidatūru

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Kalgari šonedēļ gatavojas atsaukt 2026. gada olimpisko spēļu kandidatūru
SOK pārstāvis Kristofs Dubī, runājot ar Kalgari medijiem. Foto: PA Pictures/Scanpix

LETA. Kanādas pilsēta Kalgari šonedēļ gatavojas atsaukt savu 2026. gada olimpisko spēļu kandidatūru, ziņo medijs "Calgary Herald". Ar šādu lūgumu pie Kalgari Olimpiskās padomes locekļiem vērsies pilsētas mērs Nahīds Nenši.

Vēl pirmdien esot risinājušies pēdējie pasākumi, lai saglabātu kandidatūras pieteikumu, taču nu tie ir noslēgušies un turpmākas procedūras nesekos, vēsta medijs. Šāds lēmums saistīts ar finansiālajām problēmām.

Līdz ar to uz 2026. gada spēļu rīkošanu, visticamāk, kandidēs vairs tikai Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma un Itālijas pilsētu Milānas un Kortīnas d'Ampeco apvienotais pieteikums.

Šomēnes Stokholmas kandidatūra, kurā renes sporta veidu rīkošana uzticēta Siguldai, tika oficiāli iekļauta saīsinātajā 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanas kandidāšu sarakstā. Tādējādi, ja tiks lemts par olimpisko spēļu rīkošanu Zviedrijā, sacensības daļēji risināsies arī Latvijā.

Jau iepriekš SOK ieviesa programmu "Agenda 2020", kas nodrošina labvēlīgas iespējas spēļu organizatoriem. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc Stokholma par partneri izvēlējusies Siguldu, jo tajā jau ir gatava kamaniņu trase.

Vēl 9. oktobrī SOK publicēja aptaujas datus, kurā 49% Stokholmas iedzīvotāju atbalstīja olimpisko spēļu rīkošanu, bet 25% bija pret.

SOK lēmumu par 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu saimnieci pieņems jau nākamā gada jūnijā.

  +3 [+] [-]

, 2018-10-30 12:14, pirms 10 mēnešiem
Beigās neviens negribēs

     [+] [-]

, 2018-10-30 13:00, pirms 10 mēnešiem
Kanāda atsakās, Stokholmā arī paši nav īsti droši par kandidēšanu, toties LATVIJA UN SIGULDA JAU IR PATEIKUŠI SKAIDRU JĀ OLIMPIĀDEI!

Tas neliek jums par kaut ko aizdomāties?

  +1 [+] [-]

, 2018-10-30 13:10, pirms 10 mēnešiem
Fullback rakstīja: Kanāda atsakās, Stokholmā arī paši nav īsti droši par kandidēšanu, toties LATVIJA UN SIGULDA JAU IR PATEIKUŠI SKAIDRU JĀ OLIMPIĀDEI!

Tas neliek jums par kaut ko aizdomāties?
par naudas apguvi

  +2 [+] [-]

, 2018-10-30 13:11, pirms 10 mēnešiem
Rādās, ka Milānai un Kortīnai konkurentu nebūs.

     [+] [-]

, 2018-10-30 13:44, pirms 10 mēnešiem
Lai izzagtu (nopelnīt) naudu no budžeta, vajag divas lietas. Pirmkārt "savus" cilvēku pie naudas plūsmām, tie kuri lemj par naudas likteni. Otrkārt kautkas ir jādara - jābūvē, jākonsultē, jāiepērk pakalpojumus utt. Tālāk izzagšanu var iepakot dažnedažādi, piemēram, ar konkursu

     [+] [-]

, 2018-10-30 13:57, pirms 10 mēnešiem
kasagrande rakstīja: Rādās, ka Milānai un Kortīnai konkurentu nebūs.
Ņemot vērā pašreizējo finanšu krīzi Itālijā un destruktīvo Itālijas valdības finanšu politiku ar mērķi saiet ragos ar EK, jādomā, ka arī Milānai un Kortīnai varētu rasties grūtības. Itāļi lēnām iet grieķu ceļu.

Tiešām jokaina tā situācija.

Par Zviedriju runājot, Latvijas medijos tika publicēta informācija par Stokholmas domes iebildumiem, taču SOK gadījumā tas nav izšķirošais faktors, jo galvenais ir valdības garantijas līdz 2019. gada 11. janvārim. Turklāt vairākas no plānotajām arēnām atrodas ārpus Stokholmas pilsētas teritorijas, līdz ar ko domei tur vispār nav teikšana.

Vēl visu neskaidrāku padara fakts, ka zviedriem, līdzīgi kā mums, šobrīd valdība ir garā veidošanas procesā.

Stokholmu es vērtētu kā 50/50. Visnotaļ iespējams, ka pieteikums netiks atsaukts.

     [+] [-]

, 2018-10-30 14:06, pirms 10 mēnešiem
Jau kādu laiku atpakaļ sanāca aizdomāties par šo tēmu... Tīri "aiz nav ko darīt".
Grieķi taču nerīkoja katru reizi Olimpiādi pie cita kalna... Nu, tad arī radās ideja, ka Olimpiādes vienmēr jārīko vienā un tajā pašā valstī, vienās un tajās pašās sporta būvēs. Vasaras spēlēm tā varētu būt Grieķija. Ziemas spēlēm varētu izvēlēties kādu no Alpu valstīm. Kāpēcviss Eiropai? Tādēļ, ka Olimpiādes pirmsākumi bija Eiropā. Arī laika joslu ziņā Eiropa ir "pa vidu".
Olimpiādes ir tik ļoti izaugušas sportiskajā un ģeogrāfiskajā ziņā (jauni sporta veidi, daudz vairāk valstu, kas piedalās), ka arvien mazāk valstu var atļauties tik milzīga pasākuma uzņemšanu.
Ideja ir tāda, ka, sametoties visiem kopā, tiek uzcelta nepieciešamā infrastruktūra VIENĀ vietā, un to izmanto katrreiz, kad pienāk Olimpiādes gads. Tas ietaupītu milzīgus līdzekļus! Ja kādu uztrauc, ka grieķi un kāda no Alpu valstīm tiks uzskatīta par 'mājas' komandu, tad tas būtu ļoti nosacīti. Tā kā infrastruktūra ir uzcelta, tad tā ir pieejama, pasaules kausu, čempionatu un citu starptautisku sacīkšu organizēšanai, kuru laikā visiem ir iespēja "piešauties". Pozitīvi būtu arī tas, ka rīkotājvalstis nevarēu spēlēt paslēpes ar trašu konfigurāciju pārbūvi un "slēpšanu" no konkurentiem.
Pat, ja sports attīstās tā, ka jāpārbūvē infrastruktūra, tad pārbūvei vajadzētu būt lētākai nekā ceļu, lidostu, stadionu celtniecībai katru reizi jaunā vietā. Varbūt agrāk, kad Olimpiādes bija mazākas mēroga ziņā, uzbūvētā infrastrktūra bija daļa no attīstības rīkotājvalstī, jo tika pie jauniem stadioniem... Tagad pat Londona ar milzu sporta kustību bija spiesta samazināt lielo stadionu,lai turpinātu to lietot pēc spēlēm... Olimpiādes ir pāraugušas veselē saprāta robežas, tāpēc jāmaina rīkošana pašos pamatos.

Atvainojos par garo penteri un paldies tiem, kas izturēja līdz beigām.

     [+] [-]

, 2018-10-30 14:15, pirms 10 mēnešiem
Daudzi OS sporta veidi nav lietderīgi un bezjēgā iztērē naudu, kuru paši nevar nopelnīt!

     [+] [-]

, 2018-10-30 14:15, pirms 10 mēnešiem
datmons rakstīja: Daudzi OS sporta veidi nav lietderīgi un bezjēgā iztērē naudu, kuru paši nevar nopelnīt!
Nevar nopelnīt, jo nav pietiekami skatītāju, kas to ikdienā gribētu skatīties!